Skoči na vsebino

BMW F 650 GS


Andrej666

Priporočene objave

Pa še eno vprašanjce, gume mam metzeler tourance, pa bi dal kakšne bolj enduro, ima kdo kake izkušnje ?

Od vseh gum, ko sem jih mel gor, sem bil še najbolj zadovoljen z Michelin Sirac, pa tudi kr za silo enduro stile so. Priporočam, pa še poceni so.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

...ste se navkljub nasvetom z foruma nategnili z nakupom scarverja...ga iz principa ne nameravate prodati...preostane vam...

Umfangreiches Tuning-Programm für den Scarver

BMW_ACS_F650CS_Schnitzer_01.jpg

BMW_ACS_F650CS_Schnitzer_03.jpg

BMW_ACS_F650CS_Schnitzer_05.jpg

BMW_ACS_F650CS_Schnitzer_08.jpg

BMW_ACS_F650CS_Schnitzer_06.jpg

Aachen, 9. Mai 2003 – Der Fahrzeugveredler AC Schnitzer bietet für die BMW F 650 CS Scarver ein umfangreiches Tuningprogramm. Die kleinen Eingriffe des Aachener Tuners sorgen für einen sehenswerten Auftritt der ohnehin schon auffällig gestalteten BMW.

Zum einen wurde die Optik überarbeitet: Eine neue Frontlippe unter den beiden Doppelscheinwerfern bringt mehr Sportlichkeit. Um die Wasserschlauchstutzen nicht direkt sichtbar liegen zu lassen, sind die Serienseitenteile unterhalb der Staufachmulde durch ein zusätzliches Verkleidungsteil nach unten verlängert. Im Zusammenspiel mit der Frontlippe bekommt die F 650 CS dadurch ein harmonischeres Erscheinungsbild.

Für die Staufachmulde – die sich dort befindet, wo normalerweise der Tank eines Motorrades untergebracht ist – wurde außerdem ein wasserfestes Cover entwickelt. Es integriert sich fließend in die Optik vom Cockpit bis zur Sitzbank.

Mit dem Heck hat AC Schnitzler einen weiteren Blickfang geschaffen. Die Gepäckbrücke und -reling mussten als erstes weichen. Im nächsten Schritt gestaltete man die Kennzeichenhalterung neu. Das Ergebnis ist ein fast freier Blick auf das Hinterrad und eine einheitliche Linienführung

Für eine neue Tonlage der F 650 CS sorgt der hochgezogene AC-Schnitzer-Auspuff. Dieser ist lieferbar mit oder ohne Katalysator, sowie mit EG-Zulassung oder als Racing-Version ohne Zulassung.

Für besseres Fahrverhalten bietet Schnitzer außerdem einen Gabelstabilisator in Verbindung mit einem veränderten vorderen Kotflügel.

Schließlich präsentiert sich die AC-Schnitzer-Scarver in einer Zwei-Farben-Sonderlackierung unter Verwendung der original BMW-Farben Mandarin und Graphit-Metallic und einem speziellen Sitzbankdesign.

Die Preise für die einzelnen Tuning-Komponenten:

Abdeckung für Staufachmulde: 289 Euro

Sitzbankbezug: 219 Euro

Frontlippe: 139 Euro

Kotflügel vorne: 179 Euro

Heckteil: 349 Euro

Gabelstabilisator: 199 Euro

Verbindungsrohr ohne Kat und TÜV: 99 Euro

Verbindungsrohr mit Kat: 359 Euro

Endschalldämpfer EG-typisiert: 289 Euro

Endschalldämpfer Racing ohne Zulassung: 259 Euro

Aufklebersatz AC Schnitzer: 15 Euro

lp, -pero- :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Tudi sam vozim GS-a 650.

1.

sem pa pred nakupom slednjega dobil na test scarverja. vožnja z njim je bila precej podobna cestnim motrjem - mislim vožnja skozi ovinke. so temu vzrok gume? če so, bi si omislil podobne na mojga gs-a kot ma scarver.

2.

pri čem/kdaj uporabljate nastavitev trdote vzmetenja? jaz mam nastavljeno na medium in ko sem probal na low oz. high nisem opazil razlike. kdaj torej uporabljati katero nastavitev (s tem mislim na vožnjo po alsvaltu, makedamu, s sopotnikom)?

hvala lepa za odgovore in lp,

sergej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trdota vzmetenja se pokaže kot uporabna zadeva pri vožnji v dvoje ali pri polni naloženih kufrih, ko je priporočljivo nastaviti na malce bolj trdno varianto.. na svoji kravci sem navrtel do konca in se zadeva kar pozna..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ja, a ma kdo kake probleme z drsenjem kuplonge. Men že skorej od nakupa leta 2000 drsi kdaj pa kdaj kuplonga, čeprav mam Motul 300 V synth olje noter. Pa BMW servisi so tolk dragi, da jim mojga motorja tud na pogled več ne peljem.

Zna bit, da ti sklopka drsi ravno zato, ker imas sinteticno olje notr (men je tut na coperju iz teh razlogov...)

Sej vem, da je ze passe, ampak mogoce bo to se kdaj zanimivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej jest mam tegale BMW-jčka... sploh ne vem kaj naj komentiram, ker mam z njim ene 500 km... pa tut s kakim drugim ne kej dost več :rolleyes:

Men je v glavnem zakon :OK: sploh je pa krasno, ker dosežem do tal :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem scarverja vozil zadnjih nekaj ur v avtošoli. Na poligonu se pelje kot bicikl :OK: . Vse vaje odpeljal s 5x manj napora kot s 250 ccm choperjem, ki sem ga vozil pred tem. :rolleyes: Tudi na izpitu je šlo OK! :D :D :D B)

Urbi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

khm, originalna tema je zaklenjena, ice tip je mislil CS - scarver, o tem pa še nismo kaj dosti pisali, mogoče bi si zaslužil svojo temo.

je pa CS OK za vozit ampak nekam me ne navdaja z navdušenjem glede na to da pravijo da se kvarijo in da jih nonstop kličejo na servise zaradi tovarniških napak. kaj več o tem je sigurno na nemških forumih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima moj motor kakšno "skrito"stikalo da bi se luči izključile.

Sedaj se mi samodejno ob vžigu prižgejo.

Vsi novejši motorji imajo avtomatski vklop luči in nimajo več stikala za vklop/izklop luči. Imajo pa nekateri vmes rele za zakasnitev vklopa luči, tako da se pri zaganjanju motorja ne preobremenjuje akumulator. Sem prepričan, da se da to tudi naknadno vgradit. Več bi verjetno znal svetovati transalp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tudi jaz imam 650 GS moped. Do sedaj cca 20 000 km. Neverjetno se slisi ampak verigo in zobnike je ze bilo potrebno zamenjat. Pa nimam glih obcutka, da se grobo vozim. (Vzdrzevana veriga) :devil:

Kar se tice kilerja - zgleda da je to nekaj u familiji. Tudi meni je ze spustil in to brez kakrsne koli poskodbe. :?

Drugace pa moped je za enega cisto ok za dva pa je stvarca ze malo svoh. Kar pa se porabe tice pa lastnik pozre dost vec kot pa moped. :blink:

No ce bo prav ga bomo kmalu zamenjali z vecjim bratom...

DaNe

Dubai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ce bo prav ga bomo kmalu zamenjali z vecjim bratom...

A s ta novim 1200 al kakšen 1150GS Adventure?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Tudi jaz imam 650 GS moped. Do sedaj cca 20 000 km. Neverjetno se slisi ampak verigo in zobnike je ze bilo potrebno zamenjat. Pa nimam glih obcutka, da se grobo vozim. (Vzdrzevana veriga) :devil:

Kar se tice kilerja - zgleda da je to nekaj u familiji. Tudi meni je ze spustil in to brez kakrsne koli poskodbe. :?

Drugace pa moped je za enega cisto ok za dva pa je stvarca ze malo svoh. Kar pa se porabe tice pa lastnik pozre dost vec kot pa moped. :blink:

No ce bo prav ga bomo kmalu zamenjali z vecjim bratom...

DaNe

Dubai

meni se zdi kar normalno menjati po 20.000 km. Tudi jaz sem moral menjati....

A ja, problem kuplonge sem rešil. Ne vem, zakaj se je to zgodilo, ampak enostavno je bila znucana. Dal 50.000 SITov z delom vred in materialom, pa je zdej kot nova. Ups, ne ravno, nova je bila zjebana, tale pa ni :) .

Ni bilo krivo Synth olje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Ja bomo se videli... verjetno 1150 Adventure ampak moram se varianto za sedez prestudirat. Rad bi imel sedez od navadne GS verzije. No pocakal bom pa tudi na 1200 cudo....

lp

DaNe

Dubai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zanima me visina sedeza pri ta "novih" 650 gs-ih (vsaj mislim da so od leta 2000 "novi"-prenovljeni modeli). V nekaterih podatkih sem zasledil 79cm drugje spet 80 oz 82cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

razlika verjetno nastane pri različici Dakar, ki je malce višja.. po podatkih na strani http://www.bmw-motorrad.de/ gre pri navadni GS različici za višino sedeža 780 mm, pri Dakarju pa 870 mm..

da se pa pri vsakem modelu naročit zvišan ali znižan sedež (in ne armotizerje) za 2 cm gor/dol..

Popravljeno . Popravil spilferderber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S57CQ:

Če boš hotel imeti klasični sedež, taki deljeni, kot ga ima 1150 GS, boš moral menjati kompleten zadek. To pomeni seveda sedež, plastike in tisti aluminjasti nosilec nosilec na koncu. Samo enostavno sedeža zamenjat ne gre. Dela je mogoče za pol ure.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj pa še nekaj glede cen rabljenih.

Meni se zdi cena tam okrog 1.250.000 malce dosti za letnik 2000. Glede na to da so aprilie pegaso skoraj za 400ksit cenejse!

A je res BMW tolko boljsi oz. dosega rabljen talko visjo ceno?

Kaka je torej "realna" cena za letnik 2000?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdaj pa še nekaj glede cen rabljenih.

Meni se zdi cena tam okrog 1.250.000 malce dosti za letnik 2000. Glede na to da so aprilie pegaso skoraj za 400ksit cenejse!

A je res BMW tolko boljsi oz. dosega rabljen talko visjo ceno?

Kaka je torej "realna" cena za letnik 2000?

Jaz sem predlani nekje oktobra 2002 (ali septembra :hmm: ) dal 1.250.000 SIT zanjga, ki je bil letnik 2000.

Danes ne bi dal te denarje za ta letnik.

Kvečjemu recimo okrog 1.000.000.

50 K gor ali dol.

Ne vem. Poglej po oglasih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gretje za ročke.. brez tega ne vzemi mašine.. sam sem zadevo vzel zgolj zaradi prepričevanja drugih in še danes sem jim globoko hvaležen :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gretje za ročke.. brez tega ne vzemi mašine.. sam sem zadevo vzel zgolj zaradi prepričevanja drugih in še danes sem jim globoko hvaležen :notworthy:

Ahh, ne pretiravaj... če boš iskal STAR motor z neko točnmo določeno opremo lahko star postaneš preden ga boš našel... konkretno gretje za ročke lahko namontiraš kasneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!