Skoči na vsebino

Yamaha TDM 900


Noise

Priporočene objave

TAKO......................IN ZGODILO SE JE!!!!!!!

Od včeraj TDM   GGGGGGGGGGRRRRRRRRMIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!! B)  B)  B)

In kaj si dal gor ?

Leo Vince ... zamenjano v 20 minutah :) ... potem brrrrmmmm ... po odstranitvi EU stree legal vložkov pa še VRUUUUUM .... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ziv

za drugo leto mislim kupit ali tdm900 ali BMW r1150r! na leto naredim eno daljso furo (3500km), drugace pa vec krajsih najvec dvodnevnih (dolomiti ipd). ali mi lahko kdo svetuje kaj je bolj pametno kupit. vozil se bom v dvoje.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ziv

za drugo leto mislim kupit ali tdm900 ali BMW r1150r! na leto naredim eno daljso furo (3500km), drugace pa vec krajsih najvec dvodnevnih (dolomiti ipd). ali mi lahko kdo svetuje kaj je bolj pametno kupit. vozil se bom v dvoje.

hvala

Privlačita te dva povsem različna motorja............

O TDM imaš vse napisan.......o BMW nimam pojma!!!!!!!!!!!!!!!

Mislim pa,da je prihranka na TDM za cca dve leti izletov in benza.....torej.......?????????

ODLOČITEV je izključno tvoja.Pa veliko veselja pri izbiranju! :blink: :unsure: <_< :) :P :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem videl na zboru v Braniku,ki ga je organiziral MK Rihemberk,TDMja 900,ki je imel gor montirane scitnike za roke......na njih je bil celo vtisnjen napis Yamaha...Ker do sedaj nisem tega zasledil se nikjer po katalogih in trgovinah, bi prosil za kakrsnokoli informacijo glede scitnikov ali pa ce kdo pozna lastnika tistega TDMja,da bi ga povprasal.....menda je bil TDm z goriskega konca...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me ali kdo ve od katerega leta naprej ima TDM današnjo obliko (podobno)? Gdaj se nakup najbolj izplača (pozimi, poleti,...)? Kje nekako se gibljejo cene TDM-a? Je še kakšna druga razlika med TDM 850 in TDM 900 razen v kubikih?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...to že vse piše na forumu, pa nej ti bo:

Prenovil so jo lan, najbl se splača kupt valda jesen k je konc sezode in velka ponudba, pa preber si motosvetov test med članki in boš našel razlike, lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal sem neke kritike čez elektronski števec. Zanima me kako deluje in od katerega letnika naprej je elektronski števec vgrajen v TDM-a?

lp ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Elektronski stevc ima menda samo ta nova (900) TDMka...to se pravi od 2002 dalje...meni dela ze eno leto pa pol brez problema...kje pa si slisal te kritike?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu so bile kritike čez to, da je boljše klasični števec, da je digitalni cenejši,... in ne to da ne bi dobro deloval. Zgleda da se večini ljudi boj dopade klasika, meni pa je ta digitalec čist všeč.

yanjkee: torej imaš izkušnje z njo. Si vozil že prejšnje modele? Velika razlika? Kolikšna je končna brzina (ker sem slišal različne podatke (od 200-220)? Pa poraba?

Hvala za odgovor. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem videl na zboru v Braniku,ki ga je organiziral MK Rihemberk,TDMja 900,ki je imel gor montirane scitnike za roke......na njih je bil celo vtisnjen napis Yamaha...Ker do sedaj nisem tega zasledil se nikjer po katalogih in trgovinah, bi prosil za kakrsnokoli informacijo glede scitnikov ali pa ce kdo pozna lastnika tistega TDMja,da bi ga povprasal.....menda je bil TDm z goriskega konca...

A je bil temno modre barve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu so bile kritike čez to, da je boljše klasični števec, da je digitalni cenejši,... in ne to da ne bi dobro deloval. Zgleda da se večini ljudi boj dopade klasika, meni pa je ta digitalec čist všeč.

yanjkee: torej imaš izkušnje z njo. Si vozil že prejšnje modele? Velika razlika? Kolikšna je končna brzina (ker sem slišal različne podatke (od 200-220)? Pa poraba?

Hvala za odgovor. ;)

lp

Izkusenj z prejsnjim modelom(850)nimam....sem pa naredil cez 30k z ta novim,tko da ti lahko povem da je koncna pri najboljsi volji nekje 220(z muko in brez kufra) :) .....poraba pa je pod 5l ali malce cez ce si v dveh in polno nalozen (3je kufri in tank torba)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor in njegovega lastnika poznam. Tisti scitniki mislim da so predelani od XTjke. Mi je enkrat razlagal kako je naredil, sam sem ze pozabil. Ce te zanima ga lahko prasam, mislim da ga bom videl naslednji teden.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek sem videl na zboru v Braniku,ki ga je organiziral MK Rihemberk,TDMja 900,ki je imel gor montirane scitnike za roke......na njih je bil celo vtisnjen napis Yamaha...Ker do sedaj nisem tega zasledil se nikjer po katalogih in trgovinah, bi prosil za kakrsnokoli informacijo glede scitnikov ali pa ce kdo pozna lastnika tistega TDMja,da bi ga povprasal.....menda je bil TDm z goriskega konca...

LP

Ščitnik za roke, aka handguards

http://www.carpe-tdm.net/tdm/members/showc...nickname=lizard

http://www.kedo.com/pp/pdf/katalog/220.pdf

http://www.carpe-tdm.net/tdm/garage/tec42_...ohandguards.asp

http://www.carpe-tdm.net/tdm/forum/attachm...178C47BD3%2EJPG

" I have just fitted the above item. The BMW part number is 71 607 652 330 and the description is as ABOVE. Cost is just over STR 40 pounds (inc. P&P)from MOTO BINS UK. The finish and fit of the metal and plastic pieces is excellent and the finished look is superb. I had hand guards on a previous bike and they make a huge difference in the rain and cold especially. This guard kit also protects the brake and clutch levers very well. "

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor in njegovega lastnika poznam. Tisti scitniki mislim da so predelani od XTjke. Mi je enkrat razlagal kako je naredil, sam sem ze pozabil. Ce te zanima ga lahko prasam, mislim da ga bom videl naslednji teden.

Ce ti uspe, ga malo povprasaj koliko dela mu je bilo treba za jih predelat....ker jaz rabim samo neko poceni zadevo ki bi si jo montiral za cez zimo....glede na to pa,da sta menda z goriskega konca,bi se lahko tudi nekje dobili in ob pijaci kaksno rekli... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu so bile kritike čez to, da je boljše klasični števec, da je digitalni cenejši,... in ne to da ne bi dobro deloval. Zgleda da se večini ljudi boj dopade klasika, meni pa je ta digitalec čist všeč.

yanjkee: torej imaš izkušnje z njo. Si vozil že prejšnje modele? Velika razlika? Kolikšna je končna brzina (ker sem slišal različne podatke (od 200-220)? Pa poraba?

Hvala za odgovor.  ;) 

lp

Izkusenj z prejsnjim modelom(850)nimam....sem pa naredil cez 30k z ta novim,tko da ti lahko povem da je koncna pri najboljsi volji nekje 220(z muko in brez kufra) :) .....poraba pa je pod 5l ali malce cez ce si v dveh in polno nalozen (3je kufri in tank torba)

Sprobano......237 na števcu........LAŽE K SVINA IN TO ŽE OD 130 DALJE.....PREVERJENO!!!!!!!!

Poraba.......no zadne cajte mi je padla na 4,10 l/100km.........ne laže!!!!!!!!! :)

Aja.....yankee......avatar zameni......ni lepo da mava istega,če že mava motor enak! :P :P ;) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobano......237 na števcu........LAŽE K SVINA IN TO ŽE OD 130 DALJE.....PREVERJENO!!!!!!!!

Poraba.......no zadne cajte mi je padla na 4,10 l/100km.........ne laže!!!!!!!!! :)

Aja.....yankee......avatar zameni......ni lepo da mava istega,če že mava motor enak! :P :P ;) :D

Avatar bom zamenjal......sploh nisem opazil da mas istega........ ;)

Glede 237 pa zgleda da so ti prodali hitrejsi motor...jaz vec kot 225 na stevcu se nisem videl...morda zaradi ta visoke sipe.... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobano......237 na števcu........LAŽE K SVINA IN TO ŽE OD 130 DALJE.....PREVERJENO!!!!!!!!

leteci :blink: Klimbrrraaa :unsure: presenecas me :rolleyes: :D B) :lol:

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobano......237 na števcu........LAŽE K SVINA IN TO ŽE OD 130 DALJE.....PREVERJENO!!!!!!!!

Poraba.......no zadne cajte mi je padla na 4,10 l/100km.........ne laže!!!!!!!!! :)

Aja.....yankee......avatar zameni......ni lepo da mava istega,če že mava motor enak! :P  :P  ;)  :D

Avatar bom zamenjal......sploh nisem opazil da mas istega........ ;)

Glede 237 pa zgleda da so ti prodali hitrejsi motor...jaz vec kot 225 na stevcu se nisem videl...morda zaradi ta visoke sipe.... B)

Prav včeraj smo preverjali hitrosti po števcih...........

Pri 110 mi že za 5 laže,naprej se pa samo še povečuje.Je pa zanimivo.da mi pod 100 kaže za 5 manj........SVAŠTA!!!!!!!

Tut japonci niso več to kar so bili.

BTW......in kako ti je všeč tavisoka šajba??????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobano......237 na števcu........LAŽE K SVINA IN TO ŽE OD 130 DALJE.....PREVERJENO!!!!!!!!

leteci :blink: Klimbrrraaa :unsure: presenecas me :rolleyes: :D B) :lol:

Sem meu dobrga učitelja.....................K NE MAX!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta visoka sipa je super.......sam bi bila se bolj super ce bi biu jaz 10 cm manjsi....potem me sploh ne bi nic pihalo,tako pa me piha nekje od vizirja navzgor :) (visok pa sem 190)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
Zanima me, če je kdo na forumu že videl novo barvo TDM (Diamond Dark) s črnnim okvirjem?? Predstavljena je bila na sejmu. :? Komentar...

LP

Takoj zamenjam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo je omenil da s parkiranjem ni problema ker da se ga rine z lahkoto, jez mam 850-ko pa mislim da ni prov prevec razlike in vam povem da mi ga je muka v garazi ob steno spravljat, da ne govorim o tem da ga iz mesta ne morem zrinit cez 1cm robnicek na zacetku garaze (imam 183cm, 85kg, in se kar mocne noge saj sem bivsi sportnik - ne da se hvalim - mislim da tu ni lahkotnega rinjenja), no ok, cez robnicek ga ze spravim ampak se fajn potrudim (mi je pa tud ze spodrsnlo in sm ga komi ujel - to pa dela visoko tezisce)

.....drgac pa je tale MASHINKA zakon :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!