Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

Macica in ostali,ki imate ali ste imeli TA kolk vam je ta motor šel po AC?Torej končna hitrost, vsaj po števcu!Meni kaže cca 170km/h in niti km več-kako to če pa piše da bi naj šla 183km/h!Ali bi 98 oktanc kaj pomagal??

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Macica in ostali,ki imate ali ste imeli TA kolk vam je ta motor šel po AC?Torej končna hitrost, vsaj po števcu!Meni kaže cca 170km/h in niti km več-kako to če pa piše da bi naj šla 183km/h!Ali bi 98 oktanc kaj pomagal??

Ciao,by Pero

Kje pa piše, da naj bi šla TA 183? Meni za AT piše, da gre 174 km/h (100 ccm in par konjev več). Solo, brez kufra mi števec pokaže 180 (očitno sploh ne laže pretirano).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ali bi 98 oktanc kaj pomagal??

Ciao,by Pero

ne,nic.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

quote:

Macica in ostali,ki imate ali ste imeli TA kolk vam je ta motor šel po AC?Torej končna hitrost, vsaj po števcu!Meni kaže cca 170km/h in niti km več-kako to če pa piše da bi naj šla 183km/h!Ali bi 98 oktanc kaj pomagal??

Ciao,by Pero

Pero, meni tut kaže neki tazga. Sam ko tko dirkam leže na tanku po AC, niti nimam časa kaj pretirano gledat na števec. Sam je pa tut tko, da mam ful grobe gume. Računam, da bo šlo tut mal hitrej ko bom mela bolj 'cestne' gume gor.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da se končno ąe jest javim. TA imam ľe lepo vrsto let, kilometrov pa ne ravno dosti. Vozim se ľal večinoma le ob koncih tedna, če je kaj časa, ker večinoma delam ves dan. Sicer je TA odličen univerzalen motor, preprost za voľnjo, krasen za raziskovanje lepih kotičkov po Sloveniji, le nekoliko preteľak za resnejąo terensko voľnjo.

Za TA imam servisno knjigo "Reparaturanleitung Honda Transalp" zaloľbe "Bucheli-Verlag". Knjiga je v nemąčini, je pa za starejąe letnike TA (87-89). Da se jo naročiti tudi v knjigarni Konzorcij, cena je nekaj čez 20 evrov.

Najboljąi in takorekoč popoln vir informacij za TA "na netu" je web stran nemąkega TA-jevca Detleva Muellerja:

http://www.ta-deti.de

Detlev je s TA prevozil cca. 200.000km, poleg TA ima ąe BMW 650 GS Dakar. ©raufarijo in vzdrľevanje TA ima v malem prstu, prijazno in ful hitro pa tudi odgovori na email-e. BTW, s TA je bil ľe dvakrat v SLO.

Če kdo rabi kak tehnični info glede TA, ni problema, če bom le znal odgovoriti. Sicer pa lahko pobaram Detija ali vpraąam na mednarodni TA mailing listi (navodila za prijavo na to mailing listo so tudi na Detijevi domači strani).

Uf, sm ľe preveč naloľu... Bom priąel kako sredo s Fishermanom na Tromostovje, da se pogovorimo "v ľivo"!

Pozdrav,

Transalp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo transalp, lepo pozdravljen v naši sredini. No, pa smo že štirje. Na tromostovju pa se le kaj oglasi, ker pero pravi, da moramo naredit eno transalp srečanje, pa nam nekako število premalo hodi

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Macica ja kaj pa govoriš štiri TA so dovolj da ustanovimo klub (ker motor pa je še tako številčen med stalno prisotnimi Motosvetovci-no ja še 535)!Klub naj bo!Dej Transalp pridi se enkrat že pokazat-matr sm firbčn!

Kje pa piše, da naj bi šla TA 183? Meni za AT piše, da gre 174 km/h (100 ccm in par konjev več). Solo, brez kufra mi števec pokaže 180 (očitno sploh ne laže pretirano).

Ja ja Roman res piše za AT da gre mal slabše od TA saj koneckoncev tistih 100ccm in 10km več ni tok velik.Africa slabše pospešuje, leti maj in več žre v teoriji!No ja je pa res da je malenkost težja in mogoče ima za malenkost slabšo aerodinamiko!Drugače pa je motorček izjemen!Ko sem jaz kupoval motor sem izbiral ravno med AT in TA na koncu pa kupil TA ker je bolj ugodna, At nisem dobu(lepe za moj denar) in registracija je višja!

Glavn da je honda!!!!Roman pa prlet kej na 3M!!

Ps:še vedno kupujem glavno stojalo in šipo!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem po predpisih najprej kupil preizkuąnjo, nato pa z napopanim "pladenjčkom za čevapčiče z napisom PREIZKU©NJA" odjahal na tehničnega.

Matr res drag pladenček (naj omenim še da si ga kot zagotovo dobil brez prisotnosti čevapčičev)-če bi bli gor bi še nekak šlo!

Ups jest tut mal težim po tej temi!Ampak cena reg. je pa res umestna, seveda za TA!Torej vidimo se na 3M!

Ej a kdo ve kje bi se dalo dobiti kak potovalni računalnik za motor!Razmišljal sem o zadevi iz kake zbite AT, koliko bi znašala cena te zadeve????Hvala za odgovore!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, a kak dober števec za kolesa ne bi bil dovolj? Ali kateri podatki te zanimajo? Zunanja temperatura zraka?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej a kdo ve kje bi se dalo dobiti kak potovalni računalnik za motor!

Kaj takegale bi bilo najbrľ fajn:

http://www.africanqueens.de/_html/prod_e/k...g/kpnzc010.php3

Cene pa rająi ne gledat - sploh ni fajn...

Upam, da me ne bo kdo "flame-al" zaradi reklame - ampak ta isti proizvajalec dela tudi ene lepąih crashbar-ov za TA 600, vsaj po mojem mnenju:

http://www.africanqueens.de/_html/prod_d/k...s/kpt_t014.php3

Sicer bi me pa zanimalo, katere "crashbar-e" uporabljate na vaąih TA, pa kje ste jih kupili. Poznam Givi, Hepco&Becker in Jama. Ima mogoče kdo Motad-ove (rostfrei) ali pa omenjene Africa Queens? Kakąne izkuąnje z montaľo? Sam crashbar-ov nimam, pa bi jih rad dal gor.

Transalp

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

...lepąih crashbar-ov za TA 600...

Evo pa sm zvedla đe eno novo ime za to čudo ;)

Sicer pa jaz imam Givijeve, ki sem jih kupila hkrati s motorjem, ampak sem predolgo odlađala z njihovo montaţi in tako so za prvih par padcev pričli prepozno gor, zato pa mi je dvakrat ţe prekleto prav priđel. No ja. Sem si pač kupila prevelik motor za se učit vozit. Ampak zdaj ko ga pa mal obvladam je pa mega.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Kakšne so cene TA 600

Trans

Lani pozimi prodal letnik 98 za 1 Mio. Dobil si pa podobnega tudi ceneje, ampak saj veš - malo dnarja malo muzike.

Hector

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi kupil letnik 92-94.Koliko lahko stane?

Imam možnost dobiti rezervni agregat!

Iščem tudi knjigo ZEN I UMJETNOST POPRAVKA MOTOCIKLA ( JE PRAVA REDKOST IN BESTSELLER V 70 tih) Jo mogoče kdo ima

?

Hektor hvala za trud.

Trans

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Iąčem tudi knjigo ZEN I UMJETNOST POPRAVKA MOTOCIKLA ( JE PRAVA REDKOST IN BESTSELLER V 70 tih) Jo mogoče kdo ima?

Angleąka verzija "Zen and the Art of Motorcycle Maintenance" je v celoti na voljo "online":

http://www.aoe.vt.edu/~ciochett/lit/zen.html

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, a kak dober števec za kolesa ne bi bil dovolj? Ali kateri podatki te zanimajo? Zunanja temperatura zraka?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Ja Macice skor si zadela!Zanimala bi me recimo poraba,kok loh še prevozm,...-seveda bi moral biti v kombinaciji s klimo!!!

Sam cena bi znala bit blem!Transalp hvala za naslov.

Notako so za prvih par padcev pričli prepozno gor, zato pa mi je dvakrat ţe prekleto prav priđel.

Ja Macica ti si z stranskimi loki naredila kupčijo stoletja!

Jaz imam tudi givi loke in sem zelo zadovoljen z njimi (izgled) saj jih na srečo še nisem preizkusil za njihovo prvotno uporabo!!!

Montaža je močji kašelj in ti vzame mah 1/2 h-kar je čisti užitek!Torej loki so vredni svojega denarja-če ne drugače motor hujš zgleda!

Sem mislu da bi jih pokromal sam pol bi bli pa že kar kičasti?????

Mogoče drugič!

Ej Trans kok si pa ti pripravljen za motor sploh dat???92 l. se pomojem kar težko dobi lepo ohranjeno!??

ZAVORE-prosim za nasvet!

Iztrošila se mi je zadnja zavorna obloga in jo bom nadomestil !Nova original Honda-ina stane 7000sit pri Sinterju pa mi jo ponujajo za 4000sit(nek španski proizvajalec???)!Ali mislite da bi lahko bila ta velika razlika v ceni odločilna za kvaliteto-konec koncev gre za zadnjo zavoro, ki ni tako pomembna!Ima kdo izkušnje!?Šparat je treba pa naj stane kar hoče?

Trans dobrodošel med nas-pa kupi si čim prej TA če se prijaviš v naš TA klub v 2 mesecih ne plačaš članarine (kepica sladoleda v samsari)!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Montaľa je močji kaąelj in ti vzame mah 1/2 h-kar je čisti uľitek!Torej loki so vredni svojega denarja-če ne drugače motor hują zgleda!

Macici in Perotu hvala za info o Givi crashbar-ih. Nekoč sem montiral na TA Hepco&Becker crashbar-e. Leva polovica je ąla gor k ąus, desna je bila pa čist faljena in niti pribliľno ni pasala na vijake. Na TA mailing listi sem potem izvedel, da moraą to pač prekriviti, kar ni ravno lahko...

quote:

ZAVORE-prosim za nasvet!

Iztroąila se mi je zadnja zavorna obloga in jo bom nadomestil !Nova original Honda-ina stane 7000sit pri Sinterju pa mi jo ponujajo za 4000sit(nek ąpanski proizvajalec???)!

A imaą zadaj boben ali disk? Glede na "oblogo" najbrľ boben, a ne? V tem primeru reč najbrľ res ni kritična, izkuąenj s tem pa nimam. Vem pa, da nekatere neoriginalne sprednje zavorne ploąčice grdo poľrejo originalen Hondin disk, ki nov stane cca. 700DEM!!! Brembov disk skupaj s ploąčicami je pol cenejąi, kot pravijo na TA mailing listi pa menda tudi boljąi od originala.

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja ja govoril sem o disku!!??Obloge sem mislil ploščice seveda!A maš ti mogoče še boben??Kake izkušnje maš z njim?

Ja, imam še boben. Moja Trannie je že dolgo na svetu... Izkušnje z bobnom so čisto OK - nimam pripomb. Če bi že imel na izbiro, bi raje imel spredaj dva diska kot zadaj disk namesto bobna.

Pred nakupom ploščic za zadnji žlajf vsekakor preberi tole:

http://www.ta-deti.de/ta/rotors.html#pads

Gre sicer za Detijeve izkušnje z obrabo sprednjega diska (tudi Deti ima zadaj še boben). Verjetno pa je zadnji disk iz enakega materiala kot sprednji...

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kar kupu špansko zadevo (ICER or sth like that)!

Za polovico nižjo ceno od Honde upam da bodo zadovoljili moje potrebe po bremzanju!No ko jih ugradim sporočim kako se bodo kaj obnesle! Nato pa opravim test (cca 20000km) in potem napišem še končni vtis

Transalp dej pridi v sredo na 3M, al pa saj jutr v MP!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ej Transalp dej malo podrobneje tvoje druženje t tvojim motorjem!

Uf... Torej: Transo sem kupil leta '94, torej bo letos moja deveta TA sezona. Letnik je 1988, osnovna barva je "metalno biserno bela" (se nobel sliš, a ne? ) z modro-rdečo grafiko. Kilometrov zelooo malo (ful preveč delam - ni časa za moped ), zato je precej dobro ohranjena. Vozim se izključno po SLO, rad zavijem tudi na kake zakotnejše ceste. Ne maram pa blatnih strmih travniških poti, za to je TA malo pretežka (gor že gre, dol pa ni luštn...).

Večino servisov na motorju naredim sam. Sicer pa ima tudi Honda svoje muhe, tako kot vsa tehnika.

Več o meni in motorju na 3M, da ne bom kle cele bukve napisal... Če bo le šlo, pridem jutri (brez Fishermana, ker ga ni), če pa ne, pa najbrž šele čez dva tedna. Drug teden skoraj zagotovo ne bo cajta... Če bo vreme, grem 27. aprila verjetno tudi v Štifto. Lani je bilo zelo luštno, pa še panoramska vožnja je bila krasna!

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Še vedno rabim centralno stojalo!!!!!!!!!!Kupim!

Ciao,by Pero

Enkrat sem ti že napisal: Na Ptuju original za 20.000 - saj ni tako hudo.

Saj v ljubljani je najbrž isto. A kdo ve, če je stojalo na novem pa na starem TA isto?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Macica-jasno da se bo sej je Janez mož beseda!!

No stojalo za 20,000sit si lahko omislim tudi v Lj tako, da bom še naprej čakal na ugednejšo varianto!Npr nekdo ki prodaja TA ne bo dobu niti 1sit več če ma gor stojalo men ga loh prda pa za cca 10000sit torej??

Transalp-žal ta teden se ne vidimo na 3M!Pa ziher na FS10 (KOMI ČAKAM) al pa na žegnanju če ne prej naslednjo sredo na 3M-jaz bom povsod!Kakšen pa bi bil to TA driver če se nebi povsod zraven rinu!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi Transalpovci!!

Katere gume imate na svojih motorjih in katere priporočate??

Jaz imam sedaj Dunlop vendar mislim da bodo naslednje Metzler Tourance!Sedaj sem imel zadaj gumo 130 čeprav je original 120 tako da je verjetno kriva tudi širina za slab občutek na cesti!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Katere gume imate na svojih motorjih in katere priporočate?

Pero, ravno sem na tem, da zamenjam gume na TA. Vprašanje sem postavil na forum "Motocikli -> GUME-Pnevmatike". Najverjetneje bom kupil Metzeler Tourance, ker slišim same pohvale glede oprijema na asfaltu. Po terenu se itak vozim zmeraj manj, pa še to samo po bo bolj ali manj slabih makadamih (torej počasi in previdno... ). Najprej sem se bolj ogreval za Dunlop Trailmax D604 (po zagotovilih znancev tudi odlična guma), pa je cena (letos?) žal nenormalno poskočila - glej moj posting na forumu o pnevmatikah. Sicer pa imam zdaj Metzeler Enduro 2, ki je za asfalt ne bi priporočal zaradi razmeroma slabega oprijema.

BTW, mi lahko kdo priporoči kakega dobrega moto-vulkanizerja za menjavo? TA ima namreč precej občutljive alu obroče (pri meni zlato eloksirane), kjer ne vidim rad poškodb od "pajsarjev" raznih "kovaških vajencev". Kolesa od TA bom pa k vulkanizerju itak pripeljal z avtom...

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še tole sem pozabil... "Ta stare" TA imajo zadaj original gumo širine 130, od l. '96 dalje pa 120. O raznih gumah za TA najdeš precej tudi na:

http://www.ta-deti.de/ta/tires.html

-------------------------------------------------------

I started out with nothing, and I still have most of it left.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!