Skoči na vsebino

Honda XL 600 V Transalp


BRANE

Priporočene objave

Servisne knjižice res nisem videl, Za to štelanje me je kolega povprašal. Če res to piše ti častim pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne servisno knjizico,ki je pri motorju vkljucena,ampak servisno KNJIGO.to je DIN A4-formatni zvezek/knjiga,kjer vse pise,kar rabis (orodje,navori,tolerance,maziva itd.) za vsaj 80% del na motorju.moras jo posebaj kupiti.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Za letnik Ta 99 imam servisno knjigo tako da lahko posodim če bo kej pomagalo!Mislim da prav o štelanju ventilov nič ne piše!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, Ice. Kje dobim to rec?

Jst mela servisno knjigo. Nkol ne veš kdaj prav pride.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ pero: pa bi moralo tudi o ventilih pisati noter

@ macica: npr.HG v graz-u jih ima,ali pa po netu poisci kaksno motoristicno knjigarno.cene so nekje ATS 300-350.

-------

500 and counting

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm ja ampak mala pomota jast mam samo servisno knjižoco,ta ti pripada ob nakupu motorja!Servisne knjige pa ne in mislim da je tudi ne bom potreboval(upam) saj štelanje ventilov in ostala zahtevnejša dela raje prepustim serviserju!

Ice:Kaj pišejo v servisni knjigi podatki za vsak motor posebej?

Macica:Ja kar poslušaj Desmota in si hitr kup to zadevo če boš v kratkem kaj zašla v saharo!(mogoče ti utegne priti prav že na poti do dubrovnika ipd.

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ice:Kaj pi?ejo v servisni knjigi podatki za vsak motor posebej?

vsaka knjiga obravnava svoje model/e.npr.GSX-R 750 ima svojo,GSX-R 1100,GSF 600,GSF 1200 itd.....in se po letnikih oz.po vecjih spremembah izidejo nove. npr.GSF ´96-00,za ´01 se ni zunaj.

-------

500 and counting

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa lastnik TA-kt da niste vedl!!!??

No Macica sva že dva-tut to je neki!

Sej jih je še ful pa se ne upajo javt!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda veš razlog da nisem kupu tdm je zelo preprost-s TA se lahko še tu pa tam zapeljem na kako brezpotje!TDM pa je bolj dirkaško nastrojena(beri:cestno) in mi zato ne odgovarja tako zelo, pa še registracija je v max. razredu!Ko bom kupoval neglede na peneze bom kupu BMW gs, pol pa hajdi okol sveta!!!!!!!!(a gre še kdo zraven)?.................u kakšen naval...................sem reku k bom mel peneze!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aja pa to itak že veste-TA je zakon(kr Macico vprašte)!!!!!!!:)

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ej vsi TA vozniki!

Kakšne so dodelave vaših motorjev in kaj si boste umislili še v prihodnje(sedaj je idealen čas za to)!!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daaaleč od tega!Sam kle smo ta topic ponucal da mal klamfamo o TA!Itak da ga mormo pohvalt če ga mamo!Dobrodošli tudi ostali spredlogi in nasveti ali pa kar tako!Kogar ne zanima naj ne bere!!!!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ja no, sej za vse nas velja: ''Vsak berac svojo malho hvali.''

Ampak sm tole napisu sam zato ker se @M in@P pogovarjata kot da je vse kar ni TA podn.

ace

malha gor ali dol. meni je moja TA mega. sam je pa tut res, da zlo mal drugih motorjev poznam, pa še tiste bolj površno. sploh pa sm itak skoz sam endure vozila, razn na izpitu virageca

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jest sem ga pa kr na cegle dal in se prav nič ne pritožuje, pa še občutno ceneje je!!Sej se ti ga ne splača dat na stojalo k ga boš itak čez 1 mesec ven potegnila!!

Ciao,by Pero

Sem mel TA na začetku brez stojala. Problem je bil pri mazanju verige, prezimovanju... Kupiš stojalo za 20k (kupil na servisu v Ptuju), pa si rešen vsega. Pa še z Mačico bi lahko kdaj skupaj sedla na ugašen TA!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej "na Ptuj" - sorry, te slovnične zadeve (z, s, na, v...) so mi stalno delale težave.

Ja, kupil sem original Honda stojalo in ga zmontiral v 15 min. Drugače sem pa bil z TA-jem zelooo zadovoljen, le malo PS mu je manjkalo (pri vožnji v dvoje). Sicer pa je bila končna hitrost malo preko 180km/h, kar je za 600ccm enduraša kar lepo. Nikoli mi ni povzročila niti najmanjšega problema. Original gume (Bridgestone) sem zamenjal z Metzeleer Tourance (zadaj 140). Priporočam.

Ne glede na to, da sem sedaj na Yamahi, še vedno trdim: Honda je zakon!!!

To sem objavil tudi na: www.motoristi.alcad.si (o meni)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Našla še enga lastnika Transalpke, ki je tut prijavljen v motosvet. Sam je zelo tiho. Transalp, daj se kaj oglasi. Pa povej svoje mnenje vsaj o svojem motorju.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Jaz se nisem lastnik TA ampak ko bom enkrat pri dnarju, bom gotovo najprej zajahal TA.

Poznate kako (tujo) stran, kjer bi se dalo vec izvedeti o vozilu. Predvsem izkusnje voznikov.

Tukaj boš našej nekaj malega, sicer pa imaš na netu tega kot smetja. Malo pobrskaj. Moje izkušnje z TA: odličen, enostavno vzdrževanje, dobre zavore, mogoče malo premalo PS.

http://www.ta-deti.de/ta/index.html

http://www.transalp.com/

LP Hector

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brane, se bom potrudil izvedeti še danes glede nastavitve ventilov. Seveda pa je razlika pri nastavitvi, če jih nastavljaš pri hladnem ali vročem motorju. Priporočam pri hladnem. Razlika 0,05manj pri vročem motorju.

Mačica in company TA, saj je res, da so TA dobri vzdržljivi motorji, samo pazite no, da si nebo kdo kaj naredo. Pa, da se mi kdo ne drzne reči kaj preko TDM-a!

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rocky, hvala.

Končno en, ki mi bo nalbrž pravilno odgovoru.

Da pa tudi jz kaj povem o TA 600ccm):

Motor je zelo dober, gre kar hitro, fedri so dosti premehki, vsaj zame, za kak teren je preveč krava, lahko bi bil bolj okreten.

Vidi se mu, da imajo italijani prste vmes pri izdelavi. Galvanske prevlečeni kosi kar hitro izgubijo sjaj.Celo na Paris- Dakar so jo poslali, ampak se je baje čiso razpadla. Zelo dober motor za daljše fure.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.)Ta tema je zakon in je ne damo a ne?Vsi TA fani(vključno z Pero-tom in Macico-nism te pozabu)!

2.)Transalpnaslovček je tudi WWW.TRANSALP.ORG!!Najdete tudi mikrofilm za celotno Transalp XL600V!!!!

3.)Loh bi se enkrat dobil več motosvetovih in drugih TA skupaj (seveda vabljeni tudi ostali)!

4.)Morm se mal pohvalt (Macica) monteru sem si rol bar!!

5.)Matr fedri so pa res premehki še posebej 2 gor in cel kup prtljage!Drugače brez pripomb-če bom leo vozu bo še moje vnuke dočaku tako je vzdržljiv!

6.)Kdo je pa reku kako čez TDM?????

7.)No dej Macica dejv jih nabrat neki skup Ta ownerjou!Ti narediš seznam!Piši:Macica,Pero,Darko,Transalp,...........

8.)Torej letos mi manjka samo še centralno stojalo in povišano steklo-ima kdo kaj rablenega za prdat!Al pa svetuje kaj priporočate?

9.)Letos mislm it s Ta v Turčijo gre kdo zraven!?

10.)Pa srečno na poti v letošnjem letu in še veliko km z Ta ali pa brez!

Ciao,by Pero(zagrizeni Ta driver)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

4.)Morm se mal pohvalt (Macica) monteru sem si rol bar!!

Pero exuse my ignorance. Kaj je to rol bar?

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

macka,to je tisto v kaj te je zadnjic katrca brcnila.

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Oh, Ice. Hvala za razsvetlitev. Zdaj si bom mogoče celo zapomnila.

Ja, Pero, po mojih izkušnjah je to dobra naložba. Meni je na žalost že prišla prav vsaj dvakrat pa še večkrat bi mi, če bi ga imela takoj namontiranega.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!