Skoči na vsebino

Honda CBR 1000 RR


Ice

Priporočene objave

Ve kdo za kakšen agregat od sc57 ali kakšen odpad (italija?), kje ga bi lahko začel iskat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Da malo napišem povzetek, kaj se je dogajalo z mojo hondo sc57.. Torej en čas sem imel probleme, da se mi ni vredu hladila in problemi so se nato stopnjevali in ni hotela več vredu vžigat.. Torej mrzla je takoj vžgala, medtem ko je topla nekaj časa verglala.. Nato se je pojavilo še tiho rožljanje v mašini, ko sem dodal malo gasa.. Ker sem bolj tehnični tip, in sem že za hobi marsikaj pošraufal sem se odločil, da sam pogledam kaj jo muči.. za rožljanje sem bil prepričan, da je ketnica odmičnih za vžiganje pa ventili.. Preverim zračnost in je ok nato preverim spaner in ketnico in nič ne odstopa. Tukaj pa sem že začel izgubljati potrpljenje in snamem mašino z motorja ter preverim kompresijo, ki pa je bila na 2 cilindru nekaj malega na 3 pa 0.. Nato snamem glavo z cilindra  in vidim da je 3 cilinder počen na 2 pa so se začele delati majhne razpoke.. Ugotovil sem tudi, da je vzrok za rožljanje, da postanejo cilindri rahlo ovalni in zato postanejo bati glasni.. Nato začnem iskati drugo mašino in se odpravim v jastrebarsko kjer je en motoodpad in preverim 3 mašine, od katerih je eni zabilo ventile dve pa sta imele isto počene cilindre.. Po neuspešnem iskanju zasledim oglas od ene mašine v zagrebu, kjer mi je tip zagotavljal, da mu je odlično delala in da je problem samo zariban ojnični ležaj.. Ker sem potreboval samo bloke jo vzamem in ko jo razstavim ugotovim, da se je začela delati razpoka na 3 cilindru.. Pregledal sem tudi celi ebay, da bi naročil dobre bloke ampak nisem imel sreče, ker so imeli vsi porisan alusil, tako da bi bila opcija edino brušenje alusila in bati z nadmero.. Tako da sem hondo nato prodal kot v okvari, ker bi popravilo krepko preseglo vrednost motorja..

 

 

Snapchat-1809946157.jpg

Popravljeno . Popravil ninjaxx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!