Skoči na vsebino

Nadzorne kamere


Priporočene objave

Dej tastar a lahko to vse skupaj prevedeš v Slovenščino :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rabiš to doma, za podjetje, hočeš uporabiti kot dokaz?

ker zadeva ni tako enostavna. Če snemaš brez opozorilnih znakov itd, jih lahko še nazaj fašeš.

Popravljeno . Popravil Ferrarist
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Motoskretu bi očitno bilo treba uveljaviti test, ki bi pred odpiranjem nove teme izločil vse, ki niso prebrali pravil in vse, ki v tistem trenutku niso najbolj prisebni :grim

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ker da se kaj spozna, dela s tem

Kakšna kamera mora bit če spoznaš človeka na približno 20 m ?

kar huda .. že za samo prepoznavo obraza je 20m daleč..

če rabiš pa za dokaz pa ti pove policist - kriminalist zakonsko potrebno resolucijo - ja so drage  ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Motoskretu bi očitno bilo treba uveljaviti test, ki bi pred odpiranjem nove teme izločil vse, ki niso prebrali pravil in vse, ki v tistem trenutku niso najbolj prisebni :grim

ej stari pa to je v "kr neki" ... pa če poznaš štuhca itak veš da ne bi mogel potem nobene teme odpret- tko kot jaz - kar se tiče prisebnosti..  :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Motoskretu bi očitno bilo treba uveljaviti test, ki bi pred odpiranjem nove teme izločil vse, ki niso prebrali pravil in vse, ki v tistem trenutku niso najbolj prisebni :grim

Štuhi ni nikoli priseben, bi pa bil MS brez njega hudo dolgočasen. Ima najizvirnejše domislice.

 

 

kar huda .. že za samo prepoznavo obraza je 20m daleč..

če rabiš pa za dokaz pa ti pove policist - kriminalist zakonsko potrebno resolucijo - ja so drage  ..

Za dokaz pride v poštev edino kamera, ki ti jo vgradi pooblaščena varnostna služba (Varnost, Sintal, ... ). Postavljene morajo biti opozorilne table, da je zemljišče ali stavba pod video nadzorom. Brez dovoljenja sosedov ne smeš snemati ali javno objavljati posnetkov njihovega zemljišča ali stavb.

Dobro je prvo prebrati kaj piše o tem zakon.

Če kamero postaviš sam in posnameš lopova, ki ti krade ter nato pokažeš posnetek policistu, ti ga ne bo hotel niti pogledati. Enostavno ti reče roka pravice, da je to lahko fotomontaža in na sodišču takšni posnetki niso veljavni. Nazadnje se ti lahko zgodi, da te gre lopov tožit, da si ga snemal brez njegove vednosti in brez njegovega dovoljenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ker da se kaj spozna, dela s tem

Kakšna kamera mora bit če spoznaš človeka na približno 20 m ?

Najboljša opcija je IP kamera za nad 200€. Če si na območju kjer ni nevarnosti, da ti streela skuri aparature, jo lahko imaš skozi vezano na net in dostopaš do slike kar preko GSMa kadarkoli in kjerkoli, samo da imaš signal. Vidiš ptico v letu. Hitrost premikanja sličic (sekanje) je pa odvisna od kamere in hitrosti interneta. Boljša sta, bolj tekoč je film.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabi kamero od računalnika. 

Če človeka ne poznaš, ni kamere, ki ti ga bo identificirala, čeprov pokaže fris.

Okoli snemanja in obvestil ni tako kot so napisali. Po zakonu res drži, praksa pa je drugačna in nudi veliko drugih možnosti. Tudi javna objava ni problem,če nekoga ne označiš kot npr. tat,qurba, itd,.... (glej FB,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

če rabiš pa za dokaz pa ti pove policist - kriminalist zakonsko potrebno resolucijo - ja so drage  ..

 

se strinjam,ma kakšen krat je treba zakon vzet v svoje roke!  :ninja:

 

 

Je ker da se kaj spozna, dela s tem

Kakšna kamera mora bit če spoznaš človeka na približno 20 m ?

 

..če boš rabiu za sebe pa to....ni problema. Če boš rabiu posnetek pa za kaki dokaz na sodišču,policiji.... pozabi ti nebo pomagal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno morajo bit res ful HD itd!

mam kr dobre koaksialne, ip ne zaupam, ce ni zice ni nc:)

da bi prepoznal ksiht neznanca no-go, lahko pa gledam psa k mi gre na del vrta kamor ne sme , ko me ni doma.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z DXR...če hočeš da ti zadeva služi kot dokaz, mora bit zadeva po reglcih. Torej obvestilne table, profi montaža zadev s potrebnimi certifikati itd. Poznam človeka, ki so mu ta črni hodili robutat inox odrezke. Jih je posnel in na koncu od priznane slo. odv. pisarne ki jih je zastopala, fasal še kazen. Je pa tudi res, da če se gre za manjše zadeve, pokažeš zadevo policistu in ko je tudi on prepričan da je na posnetku res ena določena oseba, ga lahko "privije" do priznanja tudi na kakšen elegantnejši način, brez dokaznega posnetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazen je dobil kvečjemu s strani sodišča.

 

Vsak posnetek se ne more uporabiti na sodišču, lahko ga pa pokažeš kriminalistu in ga usmeriš v 'pravo' smer, kjer lahko najde druge obremenilne dokaze, ki se lahko uporabijo na sodišču.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štuhi ni nikoli priseben, bi pa bil MS brez njega hudo dolgočasen. Ima najizvirnejše domislice.

 

 

Za dokaz pride v poštev edino kamera, ki ti jo vgradi pooblaščena varnostna služba (Varnost, Sintal, ... ). Postavljene morajo biti opozorilne table, da je zemljišče ali stavba pod video nadzorom. Brez dovoljenja sosedov ne smeš snemati ali javno objavljati posnetkov njihovega zemljišča ali stavb.

Dobro je prvo prebrati kaj piše o tem zakon.

Če kamero postaviš sam in posnameš lopova, ki ti krade ter nato pokažeš posnetek policistu, ti ga ne bo hotel niti pogledati. Enostavno ti reče roka pravice, da je to lahko fotomontaža in na sodišču takšni posnetki niso veljavni. Nazadnje se ti lahko zgodi, da te gre lopov tožit, da si ga snemal brez njegove vednosti in brez njegovega dovoljenja.

če kamera nima dovolj dobre / zahtevane ločljivosti in ni certificirana za snemanje dokaznega materiala ti ne pomaga nič pa če ti jo zmontira sova ali pa cia...

 

povem za firmo ki je to ravno zmontirala - snema se lahko brez dovoljenj  pod pogojem , da je snemano samo področje / areal v lasti firme ...

kar se ne more narediti s postavitvijo kamere se že vnaprej zabriše z nastavitvami v snemanju - območje ki je sicer kameri vidno prek ograje  na posnetku ne obstaja..

ker ima firma prek ceste parkirišče so uporabili enak postopek - na posnetkih ni pločnika in travnika ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kamera nima dovolj dobre / zahtevane ločljivosti in ni certificirana za snemanje dokaznega materiala ti ne pomaga nič pa če ti jo zmontira sova ali pa cia...

 

povem za firmo ki je to ravno zmontirala - snema se lahko brez dovoljenj  pod pogojem , da je snemano samo področje / areal v lasti firme ...

kar se ne more narediti s postavitvijo kamere se že vnaprej zabriše z nastavitvami v snemanju - območje ki je sicer kameri vidno prek ograje  na posnetku ne obstaja..

ker ima firma prek ceste parkirišče so uporabili enak postopek - na posnetkih ni pločnika in travnika ..

Aha. In Sintal ti bo vgradil, nadzoroval itd. kamero, ki je neuporabna? Verjemi, da vedo kakšno robo uporabit.

 

Moje izkušnje: Znanec sam postavil kamero, posnel soseda kako mu krade iz garaže, poklical policijo, a policist niti pogledat ni hotel posnetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. In Sintal ti bo vgradil, nadzoroval itd. kamero, ki je neuporabna? Verjemi, da vedo kakšno robo uporabit.

 

Moje izkušnje: Znanec sam postavil kamero, posnel soseda kako mu krade iz garaže, poklical policijo, a policist niti pogledat ni hotel posnetka.

 škoda k ni dal na YouTube .. pa na A kanal ... bi se hitro kdo pojavu in prosu če lahko pogleda posnetek

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. In Sintal ti bo vgradil, nadzoroval itd. kamero, ki je neuporabna? Verjemi, da vedo kakšno robo uporabit.

 

Moje izkušnje: Znanec sam postavil kamero, posnel soseda kako mu krade iz garaže, poklical policijo, a policist niti pogledat ni hotel posnetka.

za sam nadzor nekega področja je dovolj IR kamera in senzor gibanja ki jo proži.. torej je uporabna za nadzor..to še ne pomeni , da posnetki veljajo kot dokaz na sodišču..

 

kakšne so pa zahteve da se posnetek lahko - ali pa mogoče celo ni mogoče - uporabi kot dokazni material v preiskavi in na sodišču sem pa že napisal da ne vem točno in je to sigurno kje zapisano - verjetno so zahtevane karakteristike kamere poznane kriminalistom .. če pa niso njim so pa sodišču , ki tak dokaz sprejme ali pa ne sprejme..

 

to o tem kaj ti pa vgradijo službe za varovanje je pa stvar poznavanja zakonov in predpisov in v veliki meri igra največjo vlogo sama cena ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ker da se kaj spozna, dela s tem

Kakšna kamera mora bit če spoznaš človeka na približno 20 m ?

 

sem napisal v mojem prvem postu...huda ..draga ...

Sam sej on ni prašou, če lohka snema....a ni sam prašou kako pa s čim?

 

dejansko je vprašal po karakteristikah kamere , ki bi zadovoljevala obrazni identifikaciji osebka na razdalji 20m.

 

men se vse bolj zdi , da ga sosed toži za odškodnino ker mu je ob lulanju pohodil par rožic ko se je zgodaj zjutraj vračal iz žura pa ga zanima ali lahko sosed uporabi posnetek kot dokaz .. :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 škoda k ni dal na YouTube .. pa na A kanal ... bi se hitro kdo pojavu in prosu če lahko pogleda posnetek

 

:krneki:

Verjetno se mu ni zašajnalo v tej smeri.

Glede na to, da je droter po izobrazbi, pa se zna kdaj kakšnemu firbcu zašajnat ob dotiku kljuke.

 

 

za sam nadzor nekega področja je dovolj IR kamera in senzor gibanja ki jo proži.. torej je uporabna za nadzor..to še ne pomeni , da posnetki veljajo kot dokaz na sodišču..

 

kakšne so pa zahteve da se posnetek lahko - ali pa mogoče celo ni mogoče - uporabi kot dokazni material v preiskavi in na sodišču sem pa že napisal da ne vem točno in je to sigurno kje zapisano - verjetno so zahtevane karakteristike kamere poznane kriminalistom .. če pa niso njim so pa sodišču , ki tak dokaz sprejme ali pa ne sprejme..

 

to o tem kaj ti pa vgradijo službe za varovanje je pa stvar poznavanja zakonov in predpisov in v veliki meri igra največjo vlogo sama cena ..

Preberi zakon. Vse piše o tem.

Sam sem prebral, ko sem nameščal kamere (in opozorila) doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nekako tako, rabim karakteristike kamere za 20 m

Pa človeka če ga poznam bom že vedel kdo je

In rabim za sebe !!!

Oni moj 1 post pa naj potem nekdo prevede v razumljiv post, večina jih že prevod zna ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nekako tako, rabim karakteristike kamere za 20 m

Pa človeka če ga poznam bom že vedel kdo je

In rabim za sebe !!!

Oni moj 1 post pa naj potem nekdo prevede v razumljiv post, večina jih že prevod zna ;)

Ma pusti jih. Če je nekdo nepismen in ne zna kakšnega dialekta prebrat, pa naj gre v šole.

 

Mogoče bi nekaj takšnega prišlo v poštev:

 

http://www.spyshop.si/brezzicne-ip-kamere/lovske-kamere/i_714_samostojna-kamera-5310a-z-12mp-in-hd-posnetki-mms-verzija

 

Imaš tega na netu na E-bayu in Amazonu koliko hočeš. Problem je edino max. domet med 20 in 25 m. Pametno je izbrati takšno z črno bliskavico, ki je nevidna za ljudi. Pri svojem operaterju izbereš paket z dvema SIM karticama, eno daš v kamero in kakor hitro zazna kamera gibanje ter napravi posnetek, ti pošlje po MMSu posnetek na tvoj GSM.

Enostavno, prenosno, uporabno.

 

Sam imam IP kamere, ker imajo večji domet. Za komad sem dal tam nekje okoli 260 €. Pa nekaj drobiža še za kanale in kable ter seveda pol kufra sixpackov zame in za kolega, ko sva montirala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IP kamera je žična?brezžična?wifi? Napiši prosim kaj več, saj tudi sam počasi razmišljam o montaži...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!