Skoči na vsebino

Ogled Titovega atomskega zaklonišča v Konjicu


pistek

Priporočene objave

To bom pa šel poleti pogledat ,hvala tudi za koristen napotek spanja in kontakta :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bil tudi jaz že 2x.

Se splača pogledat.

 

... samo . ... jebemjim*ater... A NISO MOGLI PUSTITI V ORIGINALNEM STANJU TEGA ZAKLONIŠČA!!!!

.. so imeli not neki umetniki razstave...in preuredili malo po svoje.

 

Drugače pa zanimivo, kako so delali to zaklonišče:

.. Vhod je iz navadne hiše ob hribu nad Neretvo...potem pa se odpre hrib za njo..   :eek:

 

...kopali so samo ponoči .... not je bila uporabljena takrat najnovejša tehnologija. ... cela energetska postojanka... rezervoar z vodo (bazen)....  :eek:

 

... takrat , ko so to delali, je bila YU zadolžena za neverjetno milijardo dolarjev!!!! ... ta projekt je pa stal štiri milijarde $  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tja se splača it. v bližini imaš še  Rafting na Neretvi... (Hitko Rafting - Glavatićevo) ...imajo na izposojo stare endure.... z vodičem. Od Bjelašnice... Rakitnice... izvir Neretve...itd se da peljat po makadamih in brezpotjih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor si bom to ogledal čimprej, ker še nisem bil. Sem pa nekaj takšnega videl, ko sem v Hercegovini služil vojsko. Makadamska cesta, ki se konča pred kamnito steno... Ta se odpre, noter pa prostor za pol nogometnega stadiona :eek:  .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Sam sem poskušal prit v bunker v lastni režiji preko ministrstva za obrambo BiH že letos maja, pa mi ni uspelo. Kao da objekt ni namenjen v turistične namene :BUA: . Upam, da mi tokrat uspe preko omenjene turistične agencije :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tudi preko Udruženja natura AS Konjic možen vstop v bunker po predhodnem dogovoru.

 

www.visitkonjic.com

 

https://www.facebook.com/udruzenje.naturaas?fref=ts

 

https://www.facebook.com/pages/Udru%C5%BEenje-Natura-AS/120369748076139?fref=ts

 

https://www.facebook.com/visitkonjic?ref=ts&fref=ts

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem poskušal prit v bunker v lastni režiji preko ministrstva za obrambo BiH že letos maja, pa mi ni uspelo. Kao da objekt ni namenjen v turistične namene :BUA: . Upam, da mi tokrat uspe preko omenjene turistične agencije :OK:

 

+387 61 072 027 kontaktni telefon za ureditev obiska bunkerja (Natura AS Konjic, g. Sanjin Bubalo)

 

ali mail info@visitkonjic.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

+387 61 072 027 kontaktni telefon za ureditev obiska bunkerja (Natura AS Konjic, g. Sanjin Bubalo)

 

ali mail info@visitkonjic.com

Hvala za kontakt. Torej če prav razumem, lahko bunker obiščem kot turist in ni pogoj, kot pred časom, da so obiskovalci lahko samo določene skupine (vojni veterani, društvo to in to, ....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za kontakt. Torej če prav razumem, lahko bunker obiščem kot turist in ni pogoj, kot pred časom, da so obiskovalci lahko samo določene skupine (vojni veterani, društvo to in to, ... .)

Tako ja kot turist, nekaj dni prej kontaktirati z Natura AS Konjic (lahko preko maila še prej) ter se tako dogovori za dan in uro ogleda. Navadno "združijo" več obiskovalcev, iz Konjica do bunkerja in nazaj pa je avtobusni prevoz (https://goo.gl/maps/NkvBp). Mi smo ga obiskali julija/2014 v dogovoru preko Natura AS Konjic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..nekaj o tem zaklonišču bo povedanega v četrrtek na POP TV ... se mi zdi....

:D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šefica Agencije Zoora me je obvesila, da Udruženja natura AS Konjic nima koncesije in vse oglede organizira preko nje.

 

Tako, da je cenej če se direkt obrnete na navedeno agencijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

 

... takrat , ko so to delali, je bila YU zadolžena za neverjetno milijardo dolarjev!!!! ... ta projekt je pa stal štiri milijarde $  :D

 

za orientacijo ... bunker so delal od leta 1953 do 1979; cena 4 miljarde takratnih $;

če upoštevamo inflacijo od leta 1966 napraj (sredina med 1953 in 1979) bi to danes pomenilo: 30 miljard $

(za en usran rov, ki ga nikoli ni noben rabil, folk je moral pa švercat kofe in v vrstah čakat za

jeklenko plina in se vozit na bone, plačat depozit za prehod meje .... banda k.... ).

In zdaj si upajo še računat za ogled tega kar smo že zdavnaj plačali.

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za orientacijo ... bunker so delal od leta 1953 do 1979; cena 4 miljarde takratnih $;

če upoštevamo inflacijo od leta 1966 napraj (sredina med 1953 in 1979) bi to danes pomenilo: 30 miljard $

(za en usran rov, ki ga nikoli ni noben rabil, folk je moral pa švercat kofe in v vrstah čakat za

jeklenko plina in se vozit na bone, plačat depozit za prehod meje .... banda k.... ).

In zdaj si upajo še računat za ogled tega kar smo že zdavnaj plačali.

Pa sej ni Zivnorc nč kriv,pa še komunist ni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejdej, kok si dal za en mesec lezanja u klinicnem itd.? bl nic oz. manj kot dons.

sploh so pa rabl prototip da so jih sli u arabijo pol gradit ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so imeli ljudje vsaj kaj delat ... zdj ni nobenega projekta več ... vsaj plačani so bili :krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(za en usran rov, ki ga nikoli ni noben rabil, folk je moral pa švercat kofe in v vrstah čakat za

jeklenko plina in se vozit na bone, plačat depozit za prehod meje .... banda k.... ).

 

 

... ja in še edini tak (je bil pa manda največji) ni bil v stari Jugi; maršala je res dajala huda paranoja ...

 

Ja to je iz časov, ko se je živelo po načelu: malo radi, malo kradi pa dobro živi ....

 

PS: da mladina ne ve vsega o tistem obdobju mi je še nekako jasno; da pa imajo nekateri tako kratek spomin pa kar težko varjamem. Nejcgs je napisal, sam pa dodam še nekaj iz let 1975-90: za cement se je zjutraj stalo in čakalo v vrsti, premog si moral naročiti, proti koncu 80. let divja inflacija in sprotne devalvacije dinarja, vozni park je bil omejen na bolho, Z Yugo, R4, Z 101, golf I in II, ... motorji pa Tomos, MZ, ČZ, Jawa in stari BMW-ji.

 

Toliko ...  malo za osvežitev spomina ravno na dan, ko se nekateri s solzo v očeh spominjajo obletnice smrti maršala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!