Skoči na vsebino

Korensko sedlo - Borovlje - Žel. Kapla - Lavamund - B69...


Priporočene objave

Lep pozdrav,

 

danes (če bo vreme ok) imam namen iti iz Celjskega proti Logarski, čez Pavličevo sedlov in nato do Železne Kaplje pa Lavamunda in na B69 (Golico) katero sem iz smeri Dravograda do (Radeljeskega prelaza) že prevozil.

 

Na youtubu sem našel cel kup uporabnih filmčkov tako da mi je pot do Železne kaplje povsem jasna, malo pa se zalomi na dobrih 30 km od tu do Lavamunda (nobenega filmčka ni). Kar me predvsem zanima je katerim oznakam je potrebno slediti v Železni Kaplji (Bad Eisenkappel), da zavijem za Lavamund (ali je kje oznak ceste B69?) in ali je tudi vmes na poti do Lavamunda oz. do B69 potrebno paziti na oznake oz. zavijanja, da ne skrenem kam drugam oz. kaj drugega kar rabi posebno pozornost?

 

Gledal sem tudi Google zemljevide in nekaj je točk vmes kjer se cesta ali čudno lomi oz. je več križišč kjer bi bilo dobro vedeti kaj dejansko tam piše (Street viewa pa v AUT ni).

 

Če bi se na B69 v Aiblu odločil iti namesto na Radeljski prelaz (Radlpass) ravno za Šentilj (Spielfeld) in Maribor katerim oznakam slediti? Je na koncu v Vogau oznaka (na zemljevidih vidim, da je tam SPAR) oznaka za Spielfeld, SLO ali MB?

 

Pa še eno vprašanje - je omejitev za motoriste na B69 (Lavamund - Aibl) 70 ali 100 (ok, vmes je enih par 80 km/h tabel), ker v temi od Golice omenjajo omejitev 70 km/h (ne glede nato, da je v Avstriji sicer zunaj naselja 100 km/h). Ker če je 70 km/h, potem sem zadnjič peljal na momente malo prehitro (pa upam, da ne dobim kakšnih pozdravov od kje)?

 

Hvala vsem in SREČNO na cesti

 

Lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prideš dol od Železne Kaple boš zagledal to križišče

 

http://goo.gl/maps/exIlg

zavij desno na cesto B81

 

In nato vozi ter glej table Pliberk-Bleiburg

 

http://goo.gl/maps/CuxqK

v Pliberku tankaj (poceni bencin :) in zavij levo smer Lavamund oz. po glavni cesti

 

Nato vožnja do Lavamunda (Labot), prečkraš dravo, po glavni cesti smer Dravograd in kmalu za železniško progo na desno na Golico..

http://goo.gl/maps/jkiEE

 

Ko se boš tu gor zaganjal na Golico je do vrha omejitev 70, oziroma tam nekje do jezera, potem pa lahko ožemaš 100.

 

Ko se spustiš v Aibl jr krožišče, desno Radlje in ubitačna cesta na slo strani, 2. izvoz pa lepo proti Sloveniji, Juriju, ali Šentilj, tam je več variant

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

 

danes (če bo vreme ok) imam namen iti iz Celjskega proti Logarski, čez Pavličevo sedlov in nato do Železne Kaplje pa Lavamunda in na B69 (Golico) katero sem iz smeri Dravograda do (Radeljeskega prelaza) že prevozil.

 

Na youtubu sem našel cel kup uporabnih filmčkov tako da mi je pot do Železne kaplje povsem jasna, malo pa se zalomi na dobrih 30 km od tu do Lavamunda (nobenega filmčka ni). Kar me predvsem zanima je katerim oznakam je potrebno slediti v Železni Kaplji (Bad Eisenkappel), da zavijem za Lavamund (ali je kje oznak ceste B69?) in ali je tudi vmes na poti do Lavamunda oz. do B69 potrebno paziti na oznake oz. zavijanja, da ne skrenem kam drugam oz. kaj drugega kar rabi posebno pozornost?

 

Gledal sem tudi Google zemljevide in nekaj je točk vmes kjer se cesta ali čudno lomi oz. je več križišč kjer bi bilo dobro vedeti kaj dejansko tam piše (Street viewa pa v AUT ni).

 

Če bi se na B69 v Aiblu odločil iti namesto na Radeljski prelaz (Radlpass) ravno za Šentilj (Spielfeld) in Maribor katerim oznakam slediti? Je na koncu v Vogau oznaka (na zemljevidih vidim, da je tam SPAR) oznaka za Spielfeld, SLO ali MB?

 

Pa še eno vprašanje - je omejitev za motoriste na B69 (Lavamund - Aibl) 70 ali 100 (ok, vmes je enih par 80 km/h tabel), ker v temi od Golice omenjajo omejitev 70 km/h (ne glede nato, da je v Avstriji sicer zunaj naselja 100 km/h). Ker če je 70 km/h, potem sem zadnjič peljal na momente malo prehitro (pa upam, da ne dobim kakšnih pozdravov od kje)?

 

Hvala vsem in SREČNO na cesti

 

Lp

 

http://goo.gl/maps/l7WJG

trasa

 

Pa Golica, hehe na blogu

http://snecer-poi.blogspot.com/2009/06/golica-poi-b69-aut_1938.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

Zdravo,

 

hvala za traso (sem jo sicer že pogledal na zemljevidih) - torej od Železne kaplje proti Miklauzhof in tam desno na c.82 in potem kmalu na c.81....potem pa bolj ali manj ravno.

 

Bolj sem mislil, če lahko do Lavamunda sledim kakšnim oznakam (tablam) za lažjo orientacijo ali ni problema samo po glavni ves čas)?

 

LP

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa tudi v Železni Kapli ko je konec cone 30 (Y križišče) kreneš levo, in nato po par metrih v krožišču zaviješ takoj desno in greš čez en mali prelaz, zanimiva cestica, čeprav en del je kr zjebana. Pač narediš še večji del poti da se maš fajn :). So pa to Sele- Zell oz. Cerkev :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Križišče, ki ga omenja Snecer je cca 7 km od Železne Kaple (pri Miklauzhofu). Pri Žitari vasi pa lahko greš tudi naravnost proti Velikovcu (Völkermarkt) in nato desno proti Labotu (en lep kos vijugate ceste je vmes).

 

Imena Ajbl ne najdem (verjetno misliš Ivnik - Eibiswald), od tam lahko greš proti Radgoni, v Lučanah (Leutschah) pa lahko zaviješ na Jurij in proti Mariboru ali pri Ehrenhausnu zaviješ proti Plaču in prav tako Mariboru.

 

Druga možnost v Ivniku je v drugem rondoju cesta proti Lonču (Deutschlandsberg) in malo pred njim proti Trahüten in čez Weinebene ali malo za njim čez Hebalm proti Volšperku (Wolfsbergu) in nazaj v Velikovec ali Labot.

 

Uh, sem zamoril s temi slovenskimi imeni, pa je vseeno fajn slišat slovensko besedo - zlasti pri nas na Prundorfi, kjer govorimo rajn špraho brez fremdnih ausdrukov.

 

Uporabljam pa http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_slovenskih_imen_avstrijskih_krajev#I

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Križišče, ki ga omenja Snecer je cca 7 km od Železne Kaple (pri Miklauzhofu). Pri Žitari vasi pa lahko greš tudi naravnost proti Velikovcu (Völkermarkt) in nato desno proti Labotu (en lep kos vijugate ceste je vmes).

 

Imena Ajbl ne najdem (verjetno misliš Ivnik - Eibiswald), od tam lahko greš proti Radgoni, v Lučanah (Leutschah) pa lahko zaviješ na Jurij in proti Mariboru ali pri Ehrenhausnu zaviješ proti Plaču in prav tako Mariboru.

 

Druga možnost v Ivniku je v drugem rondoju cesta proti Lonču (Deutschlandsberg) in malo pred njim proti Trahüten in čez Weinebene ali malo za njim čez Hebalm proti Volšperku (Wolfsbergu) in nazaj v Velikovec ali Labot.

 

Uh, sem zamoril s temi slovenskimi imeni, pa je vseeno fajn slišat slovensko besedo - zlasti pri nas na Prundorfi, kjer govorimo rajn špraho brez fremdnih ausdrukov.

 

Uporabljam pa http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_slovenskih_imen_avstrijskih_krajev#I

 A je v Lučanah (Leutschah) oz. Ehrenhausnu označeno SLO ali MB?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Križišče, ki ga omenja Snecer je cca 7 km od Železne Kaple (pri Miklauzhofu). Pri Žitari vasi pa lahko greš tudi naravnost proti Velikovcu (Völkermarkt) in nato desno proti Labotu (en lep kos vijugate ceste je vmes).

 

Imena Ajbl ne najdem (verjetno misliš Ivnik - Eibiswald), od tam lahko greš proti Radgoni, v Lučanah (Leutschah) pa lahko zaviješ na Jurij in proti Mariboru ali pri Ehrenhausnu zaviješ proti Plaču in prav tako Mariboru.

 

Druga možnost v Ivniku je v drugem rondoju cesta proti Lonču (Deutschlandsberg) in malo pred njim proti Trahüten in čez Weinebene ali malo za njim čez Hebalm proti Volšperku (Wolfsbergu) in nazaj v Velikovec ali Labot.

 

Uh, sem zamoril s temi slovenskimi imeni, pa je vseeno fajn slišat slovensko besedo - zlasti pri nas na Prundorfi, kjer govorimo rajn špraho brez fremdnih ausdrukov.

 

Uporabljam pa http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_slovenskih_imen_avstrijskih_krajev#I

 

screenshot2052.jpg

Da boš vedu, ki je Aibl :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

screenshot2052.jpg

Da boš vedu, ki je Aibl :)

 

Ja, tukaj je odcep za Radeljski prelaz kjer sem se zadnjič vračal proti SLO, če prideš od Lavamunda (mislim pa da bom danes v tem krožišču kar obrnil in šel še kontra proti Lavamundu in čez Dravograd domov, ker je ta cesta napram oni na naši strani veliko bolj prazna in varna).

 

Eibiswald je pa kolikor vidim naprej, če grem proti MB oz. Radgoni?

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa tudi v Železni Kapli ko je konec cone 30 (Y križišče) kreneš levo, in nato po par metrih v krožišču zaviješ takoj desno in greš čez en mali prelaz, zanimiva cestica, čeprav en del je kr zjebana. Pač narediš še večji del poti da se maš fajn :). So pa to Sele- Zell oz. Cerkev :).

 

To sem prevozil v soboto, fina cestica skoz do Ferlacha, se splača odpeljat. Ampak ringo5 gleda v smeri Golice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

 

hvala za traso (sem jo sicer že pogledal na zemljevidih) - torej od Železne kaplje proti Miklauzhof in tam desno na c.82 in potem kmalu na c.81....potem pa bolj ali manj ravno.

 

Bolj sem mislil, če lahko do Lavamunda sledim kakšnim oznakam (tablam) za lažjo orientacijo ali ni problema samo po glavni ves čas)?

 

LP

 

Sem pa že star.....

 

Šele zdaj videl, da sta 2 posta v šusu in da mi je v prvem vse napisano (glede usmerjanj) - hvala lepa.

 

Lp

Popravljeno . Popravil ringo5
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 A je v Lučanah (Leutschah) oz. Ehrenhausnu označeno SLO ali MB?

LP

V Lučanah mislim da je, za Ehrenhausen pa nisem prepričan. Na žalost Google street view v Avstriji na deluje pa ne morem preverit.

 

P.S. Hvala za Aibl sem že pozabil, čeprav se kar dosti tam okoli vozim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

snecr, kje v Pliberku se poceni tanka?

po mojih izkušnjah se ceneje tanka v lawamundu najcenej pa na samopostrežni pumpi na krožišču v griffnu...

če greš iz jezerskega na golico je po moje fajn it čez griffen, tam je nekaj fajn ovinkov, pol pa proti lawamundu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prepričan , da moj komentar sodi v to temo (admin prestavi če je temu tako). :topic:

Kot dolgooooooletni kamionar, sem navajen voženj po kartah in ne po navigacijah , googlih in nešteto mailih. :headbang:

Z 19meterskim štirideset toncem sem bil od Španije,Finske,Tomsk(8000km v eno smer)in še kje.

Danes mi predstavlja vožnja z motorjem užitek in sprostitev.Odkrivanje bližnje in daljne okolice.

Zatorej če nekaj zgrešim in nisem na "tapravi" cesti , sem še vedno na "tapravi". :kva2:

Google maps in streetwiev , sta kot sex v dolgoletnem zakonu , kjer je vse predvidljivo. :pos:

A sex z novo...... :boobies: .....Kaki Mastercard..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem prepričan , da moj komentar sodi v to temo (admin prestavi če je temu tako). :topic:

Kot dolgooooooletni kamionar, sem navajen voženj po kartah in ne po navigacijah , googlih in nešteto mailih. :headbang:

Z 19meterskim štirideset toncem sem bil od Španije,Finske,Tomsk(8000km v eno smer)in še kje.

Danes mi predstavlja vožnja z motorjem užitek in sprostitev.Odkrivanje bližnje in daljne okolice.

Zatorej če nekaj zgrešim in nisem na "tapravi" cesti , sem še vedno na "tapravi". :kva2:

Google maps in streetwiev , sta kot sex v dolgoletnem zakonu , kjer je vse predvidljivo. :pos:

A sex z novo...... :boobies: .....Kaki Mastercard..........

:yes:

 

ringo5, ne se učit vseh križišč in ovinkov na pamet! Pelji se, odkrivaj nove kraje, poglej še mal okrog sebe, .....skratka uživaj! Pa kaj, če zajebeš v kakem križišču!? Si boš sigurn zapomnu za drugič, pa še kaj novega boš vidu spotoma.

Veš kaj ti predlagam?.....Za vsak slučaj eno navadno karto tistih krajev, kjer se voziš, daj v kufer, v kestlu pa naj ne bo suše in...ne moreš se zgubit! ....mogoče greš samo po malo daljši poti...Veš, to paše zraven :bike: !

 

Glede omejitev na "69" za motoriste....a je za motoriste v Avstriji drugačna omejitev kot za avte?       :slap: :grrr

 

 

Bencin pa sigurno tankaš ceneje v Lawamundu, kot v Pliberku, velikokrat pa je, če že greš čez Golico, najcenejši v St. Oswaldu

 

 

 

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se vozil od Lipnice do jezera na Golici in nazaj. V Arnežu (Arnfels) je tabla desno za Leutschach (Lučane) in Langegg (Jurij), zraven je oznaka za mejni prehod, prav oznake za Slovenijo nisem videl.

 

Kar se pa tiče cen goriva, preverjam na http://www.oeamtc.at/portal/sprit-applikation+2500++1340655+11156.

 

Očitno je bencin na Štajerskem kar nekaj cenejši kot na Koroškem in sploh precej cenejši kot na Južni Štajerski in Južni Koroški (beri Sloveniji). 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da, na golico je za motoriste 70, za ostale 100, velja pa to za 12km, kjer je motogp steza

kamionar@ a imaš mobitel? al na govorilnice?

 

mobitel? govorilnice? :O

 

 

 

...   ......   ..     ...........   ....     .......  ....   ....   ........      .......     ..... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!