Skoči na vsebino

Honda PCX 150 2014


Fadil

Priporočene objave

Vem da tale skuter ne spada med maxi skuterje, pa vendar. Zanima me konkretno tale nova Honda PCX 150 2014. Kako se pelje, če se peljeta dva? Bi lahko s tem skuterjem recimo šel na kakšen daljši izlet v dvoje?

Zanima me tudi kako je s sedenjem na skuterju. Namreč, znano je da choperji niso ravno primerni za ljudi, ki imajo probleme s križem. Ker se tudi na skuterjih sedi dokaj podobno, me zanima, ali imate vozniki skuterjev, maxi skuterjev itd... kakršnekoli probleme z bolečinami v hrbtenici?

 

Lep večer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se z njim peljat na daljši izlet. sam ne preveč udobno. drugače se zelo solidno pelje. za skuter te prostornine. je pa to za po mestu se vozit. ker dost več kot 100 pač ne gre. ima pa start-stop tehnologijo. porabi malo. ampak to je mestni skuter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ni priporočljivo z njim na avtocesto in recimo v Srbijo? :D

 

Ker še nikoli niem vozil skuterja, me zanima kako je s križem? Način vožnje je verjetno pri vseh skuterjih podobna, zato bi prosil voznike skuterejev za mnenje. Verjetno ima kdo od vas, ki vozite skuter kakšne občasne probleme s križem ali hrbtenico, zato me zanima, ali je skuter primeren...?

 

Lep dan še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest se z zelo udobnim skuterjem ustavljam na eno uro ali manj. Ce je tura daljsa. Po mojem mnenju ni najbolj primerno prevozno sredstvo za daljse ture. Se pa da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pridružujem mnenju da je PCX prvenstveno namenjen mestni vožnji. Saj se da tudi na izlet amapk to ni to (letos v Brnu videl mađarski par na Leonardotu 250 prtljaga+teža potnikov po moji oceni 220+ kg, pa je izgleda šlo :blush: )

Sam sem imel Atlantica 500 in Tmax-a pa z križem nisem imel problemov, pavze delam sedaj z motorjem prav tako pogosto kot prej z skuterjem tako da :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja na skuterju sediš podobno kot na čoperju. Bolj na riti kot na rokah. Sam nimam problemov z hrbtenico, pa me vseeno začne boleti v predelu križa, trtice, riti. Sem malo puklast in ob daljši vožnji se mi hrbtenica avtomatsko nagiba naprej. Vidim pa da je boljše ko imam na sebi hrbteničnik (želvo), ker mi hrbtenico drži v pravilni legi in me ne rine naprej. Križ rahlo naslonim na naslonjalo prednjega sedeža in se lahko vozim cel dan, seveda z pavzami vsaj na 1-1,5 ure.

Popravljeno . Popravil map
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej ni priporočljivo z njim na avtocesto in recimo v Srbijo? :D

 

Ker še nikoli niem vozil skuterja, me zanima kako je s križem? Način vožnje je verjetno pri vseh skuterjih podobna, zato bi prosil voznike skuterejev za mnenje. Verjetno ima kdo od vas, ki vozite skuter kakšne občasne probleme s križem ali hrbtenico, zato me zanima, ali je skuter primeren...?

 

Lep dan še naprej

Imel sem Honda sh 150-agregat po moči je identičen. Za avtocesto ta skuter ni saj je končna hitrost le okoli 100 km/h. Za po mestu pa je bil "bomba" - lahek, majhen in poskočen. Do Srbije lahko ampak jaz raje ne. Za avtocesto in vožnjo v dvoje mora biti po mojem mnenju prostornina motorja večja kot 300 ccm.Tudi sam imam probleme s hrbtenico vendar te težave niso nič večje kot pri vožnji z motorjem.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!