Skoči na vsebino

Honda CRF 1000L Africa Twin 2016 in CRF 1100L AT 2020


Fadil

Priporočene objave

1 hour ago, ferek said:

hmmm... bom počakal na vsaj kakšno angleško ali nemško "branje", ker tehle lahov nekak ne zastopim...

Vprašanje za tiste, ki jih razumejo:  KAJ JE RES NAJBOLJŠA OD VSEH TRENUTNO ŽIVEČIH ENDUR?

 

Za kaj? Najbolša za kaj? Za avtocesto ziher ne.  Za Erzbherg in VERD tud ne. 

31 minutes ago, motolover said:

Zanimivo je, da vsi tako hvalijo avtomatika, da bodo na koncu imeli težave prodati s klasičnim menjalnikom.

in to je soglasno. Prej so ga večinoma šinfali, zdaj pa so u bistvu vsi soglasni da je dober predvsem na neutrjenem terenu. 

 

In ko je stanje na testih tako enoumno, je verjetno motor zelo dober. Takega soglašanja so bli novinarji sposobni samo okrog G/S1200.  

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so navduseni nad avtomatikom,sam si sicer ne predstavljam,ampak v avtu si pa tudi nisem...ko sem bil se mulc. Zdej pa nebi sel iz avtomatika.... 

Pa zvok ma dobr tale motor!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

:lol1:ja tako kot je KTM ,GS itd.....propaganda na full....definitivno bo to dober motor ,kaj je komu najboljše pa je zelo relativno in odvisno od več parametrov kot so višina,avtonomija itd...

Vsakomur svoje. Če je zadeva vsaj približno tolko dobra kot jo hvalijo, bo še zabavno. Oglaševana cena je glede na konkurenco ugodna, avtomatik je pa sploh brez konkurence. Dušo pa menda tudi ma :? 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, jskrablin pravi:

Vsakomur svoje. Če je zadeva vsaj približno tolko dobra kot jo hvalijo, bo še zabavno. Oglaševana cena je glede na konkurenco ugodna, avtomatik je pa sploh brez konkurence. Dušo pa menda tudi ma :? 

Lej na te fore z dušo itd se jaz gladko.....da ne napišem:P Vem pa kako so hvalili kot sem že rekel GS pa novi KTM ADV itd....ni blo boljših motorjev ......po resnici povedano no ,res boljših še nisem peljal :P

Samo point je v novinarjih in lobiranju itd.......in ja cena če gledaš endure 1200 je ugodna,če pa gledaš ceno 1000cca je pa neugodna....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

...in ja cena če gledaš endure 1200 je ugodna,če pa gledaš ceno 1000cca je pa neugodna....

Saj ni rečeno, da je 1200 enduro boljši od 1000? Morda je pa to to, maksimalen enduro v vseh pogledih?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, vandrovec pravi:

Saj ni rečeno, da je 1200 enduro boljši od 1000? Morda je pa to to, maksimalen enduro v vseh pogledih?

Ne obračaj mojih besed in ne podtikaj :dry: kje v mojem postu si videl da omenjam da je 1200 enduro boljši od 1000,citiraj prosim !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, motolover pravi:

Za zavarovalnico je važno razmerje moč : teža. Pod 100 konj še ne pomeni še nič. 

a lahko prilimaš fotko ali scan papirja????

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 minutes ago, thumper said:

a lahko prilimaš fotko ali scan papirja????

Na Triglav polici do GSa, ki sem ga registriral prejšnji mesec piše: razmerje moč masa 0,354 (moč kw 92 : masa 260kg).   Razloženo mi je bilo, da je to "the" podatek, na osnovi katerega se izračuna. 

 

Popravljeno . Popravil motolover
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, motolover said:

Na Triglav polici do GSa, ki sem ga registriral prejšnji mesec piše: razmerje moč masa 0,354 (moč kw 92 : masa 260kg).   Razloženo mi je bilo, da je to "the" podatek, na osnovi katerega se izračuna. 

 

Zaenkat samo pri triglavu. 92kw ma vodni g/s?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj se izračuna ??? razmerje , premija , bonus , malus , protekcija al proteza??

obvezno zavarovanje gre na moč , cestnina na prostornino motorja ... če ne moreš prilimati scan-a prilimaj link do neke uradne strani ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, thumper said:

kaj se izračuna ??? razmerje , premija , bonus , malus , protekcija al proteza??

obvezno zavarovanje gre na moč , cestnina na prostornino motorja ... če ne moreš prilimati scan-a prilimaj link do neke uradne strani ..

Thump, vse najbols, ampak to je smetenje.  Jutri ti lahko poslem scan 3glavove police. Mislim da so to uvedli lani. 

 

http://www.triglav.si/zavarovanja/posamezniki/avtomobilska_zavarovanja/zavarovanje_motornih_koles

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, Cartman said:

Zaenkat samo pri triglavu. 92kw ma vodni g/s?

Ja.

1 minute ago, thumper said:

kaj se izračuna ??? razmerje , premija , bonus , malus , protekcija al proteza??

obvezno zavarovanje gre na moč , cestnina na prostornino motorja ... če ne moreš prilimati scan-a prilimaj link do neke uradne strani ..

 

IMG_3997_zpsltk2n2ge.jpg

Medtem, ko sem fotografiral del police, ti je Cartman že odgovoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha...dioporko, kot moja bivša žena :winkiss: . Za vsak post odgovor "Ni tako...."

Pa saj ni samo triglav na tem svetu.

Na splošno velja pod 1000 cm3 in 100 KM in si zmagal. Kaj niso bile že kalkulacije pri KTM 950/990?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12 minutes ago, kp-kp said:

Hahaha...dioporko, kot moja bivša žena :winkiss: . Za vsak post odgovor "Ni tako...."

Pa saj ni samo triglav na tem svetu.

Na splošno velja pod 1000 cm3 in 100 KM in si zmagal. Kaj niso bile že kalkulacije pri KTM 950/990?

Triglav je bil letos za motorje daleč najcenejši. Mogoče bo naslednje leto kdo drug, pred registracijo se je vsekakor dobro pozanimati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izbrisano

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, thumper pravi:

kaj se izračuna ??? razmerje , premija , bonus , malus , protekcija al proteza??

obvezno zavarovanje gre na moč , cestnina na prostornino motorja ... če ne moreš prilimati scan-a prilimaj link do neke uradne strani ..

Triglav gleda razmerje moč/teža za izračun cene zavarovanja. Za zavarovat motor je pri nas Triglav (sploh če imaš pri njih še kaj, pa narediš komplet) verjetno najbolj ugodna varianta. Mi je računal lani agent od Generalija osnovno zavarovanje, pa kakorkoli je obračal, je bil vedno ~ 100% dražji od Triglava. Če se prav spomnim, mi je osnovnega zavarovanja naračunal ene tolko, kot me pri Triglavu stane osnovno in AO+, ki je za motorje svinjsko drag. 

Drugače sem pa z vsemi popusti za celoletno zavarovanje CB 1300 z AO+ (extra zavarovanje moje glupe buče torej) plačal 344€. Samo osnovno bi bilo pa 170€. Razmerje moč/teža pa je naračunano na 0,319, motor ima 84kW in 1284 ccm glede na podatke na polici.  Za CRF 250L pa so mi naračunali 66€ osnovnega zavarovanja za celo leto, razmerje moč/teža 0,118 glede na polico. Zdaj mi pa povejte, če se da v Sloveniji kje ceneje zavarovat, pa grem naslednje leto takoj tja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!