Skoči na vsebino

potovanje po jugi


bavdek

Priporočene objave

Sem pa opazil, da je med letom 1983 in 2012 nekdo zamenjal vrata na tem objektu. Pridni so tile Črnogorci !

icon_pray.gificon_pray.gif

dscn0392.jpgdscn0231.jpg

===========================

Ja, MNE se mi zdi od vseh bivših republik še najbolj urejena, čista in celo Evropsko usmerjena, plačilno sredstvo je euro, skratka je vredna ogleda in bivanja. Tudi sama sva se odločila dva dni ostati na Žabljaku, k temu je prispevala utrujenost, kot brinovc imam lepe spomine na 1 mesečno bivanje, ter lepota same narave. Naslednji dan sva bolj počivala in si privoščila kakšno vožnjico po okoliških hribčkih.

Tukaj se je JLE počutila, kot da bo glavni dobitek icon_cool.gif

dscn0238.jpg

Počasna panoramska vožnja, prijetno hladna temparatura, prelepa okolica, ja vse skupaj je prav lepo "sedlo".

dscn0239.jpg

dscn0241.jpg

dscn0243.jpg

Iz bližnjih hribčkov, visokih cca 1800- 2000 m/nm pa prelepi razgledi.

dscn0247.jpg

dscn0248.jpg

dscn0251.jpg

Sem in tja sem JLE privoščil kakšen makadam.

dscn0253.jpg

dscn0254.jpg

Opss, no ja, slike so, ne bom pa izzival icon_cool.gificon_cool.gif. Sem pa te točke, ki so mi poznane še iz tistega eno-mesečnega bivanja obiskal in poslikal, tako, da bo arhiv doma popoln.

dscn0255.jpg

Tele sedežnice je malce škoda, kajti smučišče sploh ni tako nedolžno.

2012-07-31-163829.jpg

Slikano z telefonom, zato je pogled slabši v živo pa čudovit.

2012-07-31-163810.jpg

Počasi se spuščava v dolino z ugasnjenim mopedom, da ja ne bi vznemirjal živalc

2012-07-31-163510.jpg

Ampak vseeno se da razbrati DOK- torski pogled " kva pa vidva tukaj težita"

a0552.gif

2012-07-31-163506.jpg

Še en lep dan je za nama. eusa_dance.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12. dan. Odhod iz Žabljaka.

dscn0260.jpg

Nekje v ozadju kanjon Pive

dscn0262.jpg

Dva motorista z KP registracijo. Nekaj časa smo takole lepo vozili nato se ona dva (oz. on in ona spredaj) odpeljeta proti nekemu etno selu, midva pa nadaljujeba proti BiH.

dscn0261.jpg

dscn0263.jpg

In že sva v kanjonu Pive, ki je v bistvu akumulacijsko jezero.

dscn0266.jpg

dscn0267.jpg

Kreslin pravi, "od višine se zvrti"

dscn0271.jpg

Po jezu na drugo stran.

dscn0272.jpg

Tunelov, tunelčkov, mostičkov, viaduktov sploh ne štejeva več.

dscn0273.jpg

dscn0275.jpg

Ene 5x sva zašla se znašla v Bih, se ene 3x zgubila in se znašla v Sarajevu. icon_redface.gificon_redface.gif

dscn0278.jpg

dscn0282.jpg

Privoščiva si Mc Donalda

dscn0283.jpg

Baščaršijo

dscn0286.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zapuščamo Konjic predvsem siti, kajti večerja od prejšnjega večerja še ni padla "v rit". Smo hoteli naročiti pivo. eusa_naughty.gifeusa_naughty.gifeusa_naughty.gif bajram, nič piva, pravi natakar. No ja, vsaj za drugič vemo, kaj pripeljati s seboj.

dscn0302.jpg

Moje "sokolje oko" hito vidi tale napis.

dscn0304.jpg

Neretva nam sledi

dscn0309.jpg

dscn0311.jpg

dscn0313.jpg

dscn0314.jpg

Konec veselja. Se že vidi, da sonce "žge" .

dscn0315.jpg

In pošteno je začelo "žgati" tudi v Mostarju.

dscn0316.jpg

Kaj bi dal za en skok v Neretvo ? Na mostu bi po vsej verjetnosti rekel, kaj bi dal za en wc papir. eusa_pray.gif

dscn0317.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mostar oblegan od turistov. Naj, bo, naj si ljudje opomorejo od grozot o katerih so nam pravili fantje v bližnjem kafiču.

dscn0330.jpg

Zapuščamo Neretvo.

dscn0334.jpg

Međugorje. Ja, tukaj pa se jim je res prikazala marija, dobesedno. Trgovine, vsaka druga je zlatarna, hoteli, gradijo se novi, registracije na avtomobilih, avtobusih, ni da ni. Hondlanje, trgovine, biznis, vse cveti.

dscn0335.jpg

Siva cesta nas vodi v nam že znano okolje.

dscn0349.jpg

Tale pa je res ta pravi navijač.

dscn0350.jpg

In stari znanci smo spet skupaj.

dscn0353.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14. dan sva bila sita že vsega, premalo počitka je bilo vmes poleg tega pa je bila vročina ubijajoča. Plan smo malce spremenili in vožnja je bila v glavnem samo še z mislijo "čim prej domov". Kljub temu, pa tako kot vse dosedanje, tudi ta avantura ostaja, in bo ostala v lepem spominu.

JLE delala brez težav v povprečju je bila poraba 6 l na 100 km, zahvaljujoč bolj zmerni vožnji.

Hvala vsem za lepe želje, pohvale itd...hvala dukimenu za logistično pomoč za sponzorja WBC pa se ve.

In še slika iz AC nekje pred Zagrebom.

dscn0382.jpg

=============================

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jakATV kateri dan si bil v Žabljaku ? Mi smo spali tam 29 -30.7 in sicer v sosednjem apartmaju.

Je kar posrečen ded tale lastnik Mišo, baje za naslednje pomlad razmišlja o organizaciji zbora v Žabljaku, tako da sem imel cel intervju z njim o Slo. klubski sceni! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jakATV kateri dan si bil v Žabljaku ? Mi smo spali tam 29 -30.7 in sicer v sosednjem apartmaju.

Je kar posrečen ded tale lastnik Mišo, baje za naslednje pomlad razmišlja o organizaciji zbora v Žabljaku, tako da sem imel cel intervju z njim o Slo. klubski sceni! :)

to vsak let reče....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh, ti šment, potem smo se pa "glih za glih" zgrešili. V ponedeljek 30.07 v večernih urah sva prišla k Mišotu in ostala tam do srede 1.08. Tudi midva sma imela debato ( ob tisti njegovi medenjači). Nekaj njegovih slovenskih prijateljev (GRS) je tudi mojih bivših sodelavcev in sošolcev sva pa že kar okvirno dogovorjena, da tudi mi (lastniki in ljubitelji štirikolesnikov) pridemo k njemu.

Sem pa v torek (31.07) srečal ene par Sairach-ov v bližini jezer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je. :OK:

Se pa še definitivno vračam še kdaj k mišotu...

upam sam da medota še ma.... :P pa rakijo ....

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!