Skoči na vsebino

Honda CB 750


CB750K2

Priporočene objave

Halo !

Poskusi z tem http://www.louis.de/index.php?topic=bikedb&CONTENT=technik&typ_id=RC04

Sam iščem cb 750 do let.1978 im me zanima ,če jo pripeljem iz EU kako

je z dokumenti?.Sam sem bil čez 20let v Nemčiji in vem da do 96l ni bilo

homologcijskih kartončkov .V bistvu bi pustil motocikel original -z rahlim

cafe racer pridihom (Tomasseli krmilo ,izpuh ,sedež)zadostujejo Tuv listine

da,je bilo to vgrajeno -testirano za tak tip motorja in kaj potrebujem za registracijo

kot starodobnik?

Hvala za odgovor

gsb

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Bugdej, sem lastnik lepe črne Honde 750, letnik 1981 pa me zanima ali je kje kak strokovnjak,da mi naštela forgazerje....dost stvari mam za napravt...čeprou mam cajt do druzga leta...

Lepoo bi prosu za info..

Dačpost-35400-0-39666600-1318077799_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bugdej, sem lastnik lepe črne Honde 750, letnik 1981 pa me zanima ali je kje kak strokovnjak,da mi naštela forgazerje....dost stvari mam za napravt...čeprou mam cajt do druzga leta...

Lepoo bi prosu za info..

Dačpost-35400-0-39666600-1318077799_thumb.jpg

750? a pol se s pokrovom 900f sam hvališ da je Bol'dorka? :D

Mojga oldtajmerja, prbližno isti letnik, so mi v Elisi VEDNO sestavli tako kot je blo potrebno!

Po sili razmer sta mi po motorju šarla še dva serviserja. Ampak po intervenciji je blo vseeno treba v Domžale.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Urban Novak-Bakho je pravi naslov zate. Obvlada oldije... tudi sam vozi B´o´ldor-ko :naughty:

Imam ugledano eno 750 bol dor, pa me zanima kakšen naslov za zgornjega mostra ali telefon - po netu nič ne najdem :smoke:

še nisem lastnik bom pa najbrž bil, zato me zanima koliko bi moral še vložiti, da bi bla za pogledat in za peljat kot treba.

Če pa ima kdo kakšno informacijo o mojstrih ki štaufajo oldtimerje (HONDE) bi bil tudi hvaležen - posebej če ja kakšen okoli LJ.

hvala vnaprej

lp

Popravljeno . Popravil jackdaniels
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za starodobnike nerabi bit neki strokovnjak,če zna popravljat nove zna tudi stare saj so vsa 3 X enostavnejši.Sicer pa za nastavitev vplinjačev rabi mehanik samo ; obratomer,vakum tester (urice) in po možnosti še CO tester (in spucana ušesa) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehle starih mašin ni preveč težko šravfat, tko da lahko marsikaj narediš sam (npr. naštelaš ventile, spucaš ferge, menjaš svečke, filtre in olje itd.) z nekaj osnovnega orodja.

Maš kako slikico, opis itd. motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehle starih mašin ni preveč težko šravfat, tko da lahko marsikaj narediš sam (npr. naštelaš ventile, spucaš ferge, menjaš svečke, filtre in olje itd.) z nekaj osnovnega orodja.

Maš kako slikico, opis itd. motorja?

se strinjam da lahko velik narediš sam, vendar je priporočljivo imeti vsak kakšen kontakt za rezervo - npr naštelat uplinjače je že malo težje

slike nimam je pa model z oklepom - modre barve

zato bi rabil info glede rezervnih delov in pomoči pri šraufanju

hvala

Popravljeno . Popravil jackdaniels
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rezervni deli e-bay. Glede šravfanja pa najbolš da povprašaš kar kakšne Hondine servise. Če boš pa rabu kake vplinjače nastavit, sinhronizirat itd. ti pa lahko tud jst pomagam (sem lani kupu manometre :) ...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 6 let pozneje...
pred eno uro, gsb pravi:

Halo,

Vem ,da dolgo nihče ni napisal pod to temo ničesar ,vendar ne bi odpiral nove teme z istim imenom .Pred leti sem nabavil Hondo cb 750 four v delih v Nemčiji .Nekaj let je projekt stal ,sedaj sem pa dobil voljo da ga dokončam .Fergazerje sem obnovil ,kakor tudi airbox,sedež,zelo dosti dela je bilo z instrumenti.Sedaj je na vrsti priprava okvirja  in koles.Cilinder sem dal brusit na 836ccm za wisseco bate .Iščem pa nekoga ,ki bi obnovil spodnji del motorja .Mogoče kdo pozna nekoga ,ki se ukvarja z takim tipom motorja.Sem iz MB.Bom dodal nekaj slik o projektu.

Par postov višje boš našel forumaša @trojan69, morda ti lahko kaj pomaga. Probaj ga prek fb-ja kontaktirat, ker tule na forumu že par let ni več aktiven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...

https://autoblog.rs/blog/auto/motociklizam/2022/02/01/nova-honda-cb-750-s-bi-trebalo-da-izgleda-ovako

 

Izgleda, da bodo postali 4-valjniki luksus oziroma se jih bo počasi kar ukinilo kot v avtomobilih V8, V10 in V12 ...

Kje so časi CB 400, 500 in 550 Four ?

In ja spomin mi seže tudi do 6 cilindrov v vrsti pri Hondi CBX, Benelli-ju Sei, Kawasakiju ...

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je v rokah ekonomistov. Razvoj in ideje razvojnih studijev pa mora slediti . Dvocilindraša 1100ccm in  "mali" 500ccm sta v več modelih. Že nekaj časa najavljajo nekaj v srednjem ADV segmentu, najbrž bo pred uvedbo elektrike to labodji spev...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!