Skoči na vsebino

Aprilia 1200 Caponord Nova


glažar
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

1795422402_ImagefromiOS(13).jpg.18110ae5fc890f3240f25bba3673817f.thumb.jpg.0104316fcb9a9ecb52b4f801628aae57.jpg

Priporočene objave

da ni capo edini nov model brez kljuna

Pa xtz 1200--itd...no pa ne smetimo teme!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma si že videl novega ktm adventure :eek:

Na KTMčka sem pa čisto pozabil! Se pardoniram.

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je priletelo na moj mail s strani slovenskega uvoznika za aprilio:

"Caponord 1200 ima vgrajen v osnovi enak agregat kot Dorsoduro 1200. Aprilijin dvovaljnik se ponaša z izredno napredno tehnologijo in je izdelan na osnovi natančnih študij o notranji dinamiki tekočin z namenom izboljšanja izgorevanja, zmanjševanja trenja in maksimalnemu povečanju zmogljivosti. Motor je bil deležen precejšnjih izboljšav, tako da zmore bolj progresivno moč pri nizkih vrtljajih (prednost v udobju), zahvaljujoč višjemu navoru nudi večji užitek v vožnji, pri tem pa porabi manj goriva. "

Upam da tole slednje drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm..to za vsakega napišejo..vedno..pa ne samo pri apriliji..pr vseh je vedno vse bolje..

Ja ,ampak pr enih je to res :P
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

centralnega stojala ne bo noben montiral tu gor..al pa mogoče kak čarovnik kolikor sem jaz videl..

 Hvala bogu je bil čarovnik na delu....

post-76-0-36203800-1362930440_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogled na novega Capota z moje strani:

- zamerim Apriliji oz. Piaggu da na EICMI ni bilo možno preizkusiti ergonomije motorja

- motor je vsaj zame precej všečen

- zelo lep zadek motocikla, ne predstavljam pa si do kam bo v primeru dežja (ob vožnji brez stranskih kovčkov) špricala voda iz zadnje pnevmatike - verjetno do vratu :blush:

- NAJBOLJ pa me je zmotilo hudo nizko nameščeno koleno izpušne cevi (pred zadnjim kolesom).

Imam občutek da bi ob vožnji iz malo višjega pločnika nabil direktno v to cev (ob vožnji v dvoje se bo to skoraj 100% zgodilo). Povrhu vsega pa je še grdo izdelana - cev namreč.

- Upam da so inženirji naredili kaj glede zmanjšanja porabe goriva

...sicer pa I LIKE IT!

 

Od predstavitve na EICMI do danes so naredili nekaj popravkov...   hvala bogu so odpravili tisto grdo štrleče koleno izpuha pod motorjem! :OK:

post-76-0-34196900-1362930799_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prvi videi Caponorda 1.2 v akciji že na spletu!

 

Tor Sagen nekam sumljivo veliko "čoha" po tleh... da ga niso makaronarji kej zasral!? :blush:


 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti GROZNO GRD auspuh je po moje prenizko, drugače moped full lep

Auspuh po mojem ni problem (res je da je grd), pomojem ruži s centralnim stojalom, s starim Capotom je že bilo tako.

Kar se izpuha tiče bo pomojem rešitev aftermarket: Akrapovič, LeoVince, Mivv....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidim razloga zakaj nekaj bi si nabavil tale motor. Stari capo je bil nekaj. Tale pa ne vem kaj. Cena pa katastrofa tako kot vsi drugi motorji danes.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj sm reku glede tega auspuha in centralnega stojala???

Rekel si:

"centralnega stojala ne bo noben montiral tu gor..al pa mogoče kak čarovnik kolikor sem jaz videl.."

 

In so ga zmontiral....   centralca namreč. :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekel si:

"centralnega stojala ne bo noben montiral tu gor..al pa mogoče kak čarovnik kolikor sem jaz videl.."

 

In so ga zmontiral....   centralca namreč. :kva1:

ja, pol k so zamenal krivine!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tle u prvem filmčku so res krasne krivine....sam tist ribežen od ograje mi mal zayebano deluje, ampak ga v2 soundtrack mal zamaskira....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krasen motor, le - če bi ga delali Japonci!! (na brezhibnost mislim!)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krasen motor, le - če bi ga delali Japonci!! (na brezhibnost mislim!)

No, no..... tudi Lexusi se kvarijo (videno na lastne oči), pa seveda tudi Honde (ker vem da si ljubitelj te znamke!). :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Krasen motor, le - če bi ga delali Japonci!! (na brezhibnost mislim!)

Veš...

Tud jest sm tkole mislu sm 12let Hondo vozu (skor vse modele sport motorje kar jih je blo.. .)

Lan sm kupu Aprilio.

Vem da po eni sezon brez okvar ne gre sodit, samo.

Motor jest razstavim in pregledam, zglancam in ves da Aprilia ni slabo narejena!

Vozna je pa neprmerljiva z modeli ki jih trenutno Honda ponuja.

Vzmetenje, občutek, zavore...

 

Sicer da ne bo pomote se strinjam, da so japonci sploh pa Honda izredno kvalitetni.

Po drugi strani pa so tako dolgocasni, da te mine.

V vseh letih sem na Hondah zamenjal samo dva reglerja (cbr 900 1x, XX 1x)

 

Capo je najbrz zelo dober motor se pa bojim da meni nezanimiv, tako kot Crosstourer ki sem ga prodal po 14 dneh...

Voznja kot da nisi na motorju kot da nimas nič s cesto.

Gre pa kot prasi... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš...

Tud jest sm tkole mislu sm 12let Hondo vozu (skor vse modele sport motorje kar jih je blo.. .)

Lan sm kupu Aprilio.

Vem da po eni sezon brez okvar ne gre sodit, samo.

Motor jest razstavim in pregledam, zglancam in ves da Aprilia ni slabo narejena!

Vozna je pa neprmerljiva z modeli ki jih trenutno Honda ponuja.

Vzmetenje, občutek, zavore...

 

Sicer da ne bo pomote se strinjam, da so japonci sploh pa Honda izredno kvalitetni.

Po drugi strani pa so tako dolgocasni, da te mine.

V vseh letih sem na Hondah zamenjal samo dva reglerja (cbr 900 1x, XX 1x)

 

Capo je najbrz zelo dober motor se pa bojim da meni nezanimiv, tako kot Crosstourer ki sem ga prodal po 14 dneh...

Voznja kot da nisi na motorju kot da nimas nič s cesto.

Gre pa kot prasi... :)

Kot da nimaš nič z cesto praviš :hmm: to se zgodi ko prešaltaš iz motorja ki nima nobene elektronske podpore na takšnega ki ima. Ko se ga navadiš oz elektronike postane vožnja poezija in prekleto dobro čutiš cesto,sam je potreben čas.

Men so vse te nove endure (potovalne) top motorji pam naj bo katerkol znamka.....vsi so kvalitetno narejeni in tehnološko dovršeni,pač v korak z časom.

Včasih je bla tudi Alfa znana kot kvarljiva roba,a je bla abnsolutni zmagovalec na cesti,vsaj dokler je delala,no danes so Alfe super avti in tudi veliko bolj zanesljivi kot nekoč...no kot pravim v korak z časom .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot da nimaš nič z cesto praviš :hmm: to se zgodi ko prešaltaš iz motorja ki nima nobene elektronske podpore na takšnega ki ima. Ko se ga navadiš oz elektronike postane vožnja poezija in prekleto dobro čutiš cesto,sam je potreben čas.

Men so vse te nove endure (potovalne) top motorji pam naj bo katerkol znamka.....vsi so kvalitetno narejeni in tehnološko dovršeni,pač v korak z časom.

Včasih je bla tudi Alfa znana kot kvarljiva roba,a je bla abnsolutni zmagovalec na cesti,vsaj dokler je delala,no danes so Alfe super avti in tudi veliko bolj zanesljivi kot nekoč...no kot pravim v korak z časom .)

Mozno men občutek ni bil všeč (za enkrat).

Naredim premalo km letno. Raje uživam čoham asvalt in drsnike ;)

Ko se bom spet bolj intenzivno vozil (ko bojo tamali vsaj 5+ da lahko kje ostanejo vsaj za vikend) bo pa najbrz kaj iz tega segmenta ki mi je vizuelno noro všeč.

 

In dejansko drzi kar si napisal... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud je res, da sm prehit kupu in najbrž prehit porodal.

Zdele k je mraz ga mal pogresam ker na Tuonotu piha in zebe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!