Skoči na vsebino

Fotografija
- - - - -

Yamaha TMAX 500

23 odgovorov v tej temi

#1 MRdras

MRdras

Neznanec

• Člani
  • 6 Objav:
  • Spol:moški
  • Motocikel:Yamaha-tmax

Objavljeno 07. February 2012 - 09:44

Zdravo!

Sem lastnik omejenega motorja in sprašujem, ali ima kdo kaj izkušenj z njim. Kupil sem ga lani na zimo in ga še nisem niti prav sprobal je pa letnik 2001.

LP

#2 x raider

x raider

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 778 Objav:
  • Spol:ne vem

Objavljeno 07. February 2012 - 19:01

Če je bil redno vzdrževan te nima biti kaj strah, to so dobri in sigurni motorji, pred sezono ga pa le preglej in naredi redni servis in ti nikakor ne bo žal za tistih par eur, vedel pa boš kaj imaš in boš brezkrben na poti. Lp.

#3 Blond

Blond

www.Maxiscooter.si

• Člani
  • PipPip
  • 752 Objav:
  • Motocikel:Suzuki Burgman 650

Objavljeno 07. February 2012 - 22:22

Pozdravljen in dobrodošel med Maxiscooteristi. Verjetno kot vsi mi komaj čakaš, da pobere sneg in se prikaže sonček.

#4 MRdras

MRdras

Neznanec

• Člani
  • 6 Objav:

Objavljeno 17. March 2012 - 07:45

Zdravo !

Slučajno ima gdo za prodat vizir za T - MAX 500?

#5 MitjaLeskovar

MitjaLeskovar

Neznanec

• Člani
  • 2 Objav:

Objavljeno 17. March 2012 - 19:56

Motor je hiter, kot pri vseh skuterjih, je pa težava hitro in uspešno ustavljanje. Za to potrebuješ dobre gume in nemalo treninga ter izkušenj. Za Tmaxa so na voljo gume Dunlop in Bridgestone. Prve trše. dlje trajajo,bolj zanašajo, druge mehkejše, super oprijem, zdržijo 10K km (odv. ali se voziš sam ali s spremstvom). Sprobal sem oboje, to sezono imam Dunlop, ampak se bom naslednjič odločil za Bridgestone,mehkejše.
Sicer pa je to super motor, ne bo te pustil na cedilu. Težave sem imel edino z lučko v prtljažnem prostoru. Če ne zapreš temeljito sedeža, lučka ne ugasne in tako se mi je praznil akumulator. Predno sem to ugotovil...no, potem sem lučko enostavno vzel ven, kaj dosti tako ne koristi :)
Olje menjam bolj ali manj redno pri Primcu v LJ. Jermen sem pri 55K km menjal 1x, čeprav začne na 20.000 km opozarjati števec. Dokler ne grem na daljšo furo na dopust, se niti ne splača...
No, toliko o motorju na prvo žogo, sicer pa ti želim obilo užitkov z njim.
LP

#6 Mavti

Mavti

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 832 Objav:
  • Motocikel:Yamaha T max ,Porsche na dveh kolesih

Objavljeno 17. March 2012 - 20:48

Pozdrav
Tudi jaz imam t maxa :D ni bil vprvem planu predusem zaradi cene, pa je naneslo tako da sem sedaj lastnik že kar nekaj let :D , tako bom rekel skuter ima zres ampak zares odlične vozne lasnosti,dinamika ciklistika.... :worship: :worship: ,in :hmm: malo prešibak agregat ,do sedaj ni bilo nobenih problemov pa tudi po tujih testih ni zaznati nekih težav, tudi super test do 150 000km je prenesel brez težav(francoski test) :yea2: :yea2: :yea2: ima pa nekaj zaradi česar sem postal iz motorista skuterist to je avtomatika :worship: :worship: in dokler ne bo med motorji večje izbire avtomatike tudi ostajam skuterist
Če ga znaš peljati po določenih cestah(na ravnini pač ni primerjave) imajo tudi motoristi hude ,hude težave da te prehitijo,vglavnem gledajo zadnjo luč. :whistle: :whistle: :whistle: :hooray:

#7 lisjak

lisjak

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 85 Objav:
  • Motocikel:Yamaha T-max 500

Objavljeno 17. June 2012 - 22:08

Pozdravljeni !

Ne da mi mera in skoz pogledujem za t maxu :worship: od letnika 2008, ampak za to ceno ne vem kaj pričakovati proti mojem nexusu kar se tiče voznih lastnosti in udobja.
Imam nexusa 500 letnik 2010 , motor drugače kar soliden ampak me motijo določene stvari in sem se odločil da menjam za t maxa ali nazaj na klasičen motor kot so honda cbf in podobni. Zelo me motijo vibracije motorja in nekakšna prisilna drža za krmilom poleg tega pa še nog ne morem normalno iztegnit čeprav nisem ne vem kaj velik (170). Kar se voznih lastnosti tiče je kar ok, sam pri mal bolj dinamični vožnji v hrib je problem ker na vsakem mal bolj ostrim zavojem stojalo struži in daje občutek nelagodja in straha da me bo spodneslo. Kar se pa same moči tiče, pa po karakteristikah proti T maxu ni neke razlike, če prav upam da je to samo na papirju ker bi si želel še malo dodatne moči in boljših voznih lastnosti. Drugi maxiji ne pridejo v upoštev ker sem še mlad in mi je všeč športna oblika skuterja. Kolega ima GP 800 in kar se moči in udobja tiče je fenomenalen, sam za vozit je pa tok neroden in nepraktičen za vsak dan. Tako da moj idealen skuter bi bil oblika T MAXA in moč GPja :P . HA HA, mal heca ali je že kdo vozil Tmaxa in nexusa in mi lahko pove kakšna je razlika?

#8 Drejči

Drejči

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 765 Objav:
  • Motocikel:Gilera Nexus 500

Objavljeno 21. June 2012 - 10:57

T-Max je po položaju za krmilom dokaj podobem GP-ju. Sediš bolj nazaj in ne toliko na krmilu, kot pri Nexusu. T-Max je tudi malenkost močnejši in z lažjimi valjčki, hitrejši. Na splošno je seveda boljši skuter,kot Nexus, a je temu primerna tudi cena.
Aja, GP je občutno, občutno močnejši, kot T-Max. Na Nexusu pa daj centralno stojalo dol in motor bo šel v zavojih brez težav do roba pnevmatike, ko boš začel brusiti oljni filter :)

#9 dotem

dotem

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 635 Objav:
  • Motocikel:Yamaha Majesty 400, Suzuki GSF 1250 S

Objavljeno 18. December 2012 - 22:16

http://www.siol.net/...amaha_tmax.aspx

#10 MRdras

MRdras

Neznanec

• Člani
  • 6 Objav:

Objavljeno 08. January 2013 - 15:05

Zanimivo branje vaših člankov kar seveda pride prav :-)

#11 skuterist

skuterist

Vseved

• Člani
  • PipPipPip
  • 1340 Objav:
  • Motocikel:V4 :)

Objavljeno 08. January 2013 - 18:17

Zanimivo branje vaših člankov kar seveda pride prav :-)

Vse o Tmaxu najdeš tule:

http://www.okapi38.c...ines/Essais.php
http://www.tmaxforum.de/wbb/

do sezone naštudiraš in :yea1:

#12 lisjak

lisjak

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 85 Objav:
  • Motocikel:Yamaha T-max 500

Objavljeno 21. April 2013 - 21:47

Končno je pri hiši,   :OK:  :OK:  točno tale ki ga je lani predstavil prejšnji lastnik  http://www.motosvet....ooterji/page-44 T-Max namreč :yea2:  :yea2: .

Zaenkrat fenomenalni občutki in same pohvale yamahi.

Akrapovič poje v vsej svoji lepoti  :music1: , sam na dolge ture je pa kar nadležen :wallbash:  ,ampak kaj češ lepota in funkcijonalnost ne gresta skupaj. Tako da moram sprobat še original, potem pa bomo videli kako naprej.

Toliko zaenkra, da se ve kdo je črna strela po savinjsko šaleških cestah.  :grim

Pripeta datoteka(e)

#13 črna strela

črna strela

krof racer

• Člani
  • Pip
  • 255 Objav:
  • Spol:ženska
  • Motocikel:Z750

Objavljeno 23. June 2013 - 20:52

tudi jaz razmišlam o t-maxu... :blush: mogoče se mi zdi mal predivji in prevelik zame... ima kdo izkušnje z x-max 400? B)

#14 skuterist

skuterist

Vseved

• Člani
  • PipPipPip
  • 1340 Objav:
  • Motocikel:V4 :)

Objavljeno 24. June 2013 - 17:27

tudi jaz razmišlam o t-maxu... :blush: mogoče se mi zdi mal predivji in prevelik zame... ima kdo izkušnje z x-max 400? B)

Nič bat, ni divji in prevelik. X-maxa verjetno nima še nihče, v primerjavi z Tmaxom je verjetno udobnejši, ima veliko več odlagalnega prostora. Tmax je športnejši, z boljšo ciklistiko in motorjem, vendar je tudi 4000 EUR dražji.

#15 kasti

kasti

živ norc v živ mej...

• Člani
  • PipPip
  • 651 Objav:
  • Motocikel:Husqvarna SM450RR, R1200GS

Objavljeno 29. July 2013 - 12:10

Je imel kdo na T-Maxu težavo z zagonom vročega motorja po cca. 30 min pavzi?

Baje imajo težavo s črpalko goriva (bencin pumpo).

Ko se motor shladi, ponovno vžge brez težav.

0 članov prebira to temo

0 gostov in 0 anonimnežev