Skoči na vsebino

Fotografija
* * * * - 2 Glasovi

WSBK 2012

• Prijavite se za odgovor
424 odgovorov v tej temi

#1 Cartman

Cartman

JuJu Man

• Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6237 Objav:
  • Spol:moški
  • Motocikel:Kawa Gpz750r, Honda 996

Objavljeno 18. October 2011 - 18:07

Carlos Checa brani naslov z Ducatijem. Ni se prodal nemcem. BMW je ujelle Melandrija in upokojil Corserja. Honda bo imela prenovljeno CBR, in odlično zasedbo, Rea in Aoyama. Aprilia ostaja z Biaggijem, nova pridobitev Laverty pa je blesel že na prvih testih z RSV4. Tehnična novost so Pirellijeve pnevmatike premera 17 inč. Varčevalni ukrep, le enega dirkalnika na dirkača še ni 100% potrjen.

Koledar sm snel s Crash. net:

1. February 26 – Australia, Phillip Island
2. April 1st – Italy, Imola
3. April 22 - The Netherlands, Assen
4. May 6 – Italy, Monza
5. May 13 – Europe, Donington
6. May 28* - United States, Miller Motorsport Park
7. June 10 - San Marino, Misano
8. July 1st – Spain, Motorland Aragon
9. July 22 - Czech Republic, Brno
10. August 5 - Great Britain, Silverstone
11. August 26 – Russia, Moscow Int. Raceway
12. September 9 – Germany, Nürburgring
13. September 23 – Portugal, Portimão
14. October 7 – France, Magny-Cours
* Monday race and WSBK only.
.
Rezultate prvega testa pa z MCNja:

Eugene Laverty (Aprilia) 1.42.8
Jonathan Rea (Honda) 1.42.9
Joan Lascorz (Kawasaki) 1.42.9
Leon Haslam (BMW) 1.43.3
Tom Sykes (Kawasaki) 1.43.3
Maxime Berger (Ducati) 1.43.3
Ayrton Badovini (BMW) 1.43.4
Marco Melandri (BMW) 1.43.7
Brett McCormick (Ducati) 1.44.2
Michel Fabrizio (BMW) 1.44.4

Ekipe so se bogato premešale. suzuki ni še potrdil sodelovanja, Ducati je primaknil manjkajoče €€€ za Prvakovo plačo. Od vsega skupaj me najbolj zanima, ali bo BMW končno speljal, po moje ne bo, in kako bodo odreagirali po še eni tako bledi sezoni. Haslam je na suzukiju raztural, in Melandri je za Yamahin labodji spev zmagal Po moje sta najmočnejša vozniška zasedba v Padocku.

#2 BIZIXXX

BIZIXXX

millecentonovantaotto

• Člani
  • PipPipPip
  • 1042 Objav:
  • Motocikel:Duče 1098, Gsxr 1000 K6

Objavljeno 19. October 2011 - 19:01

Pa še malo slikc čez ograjo iz testov v Portimau :photo:

Pripeta datoteka(e)

#3 Cartman

Cartman

JuJu Man

• Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6237 Objav:

Objavljeno 03. November 2011 - 13:44

GREAT NEWS!!! :SS: FIM in Infront sta v2 stroje obtežila za 6 kilogramov. ukrep se imenuje 1199 PanicEarly. :D Tako bo serijski 1198R lažji od tovarniške WSBK specialke. Žalostno, in neumno. vse znanje in razvoj bo izničeno s kosom svinca.

To pomeni da bo Checa zelo težko ubranil naslov, in da Chaz Davies z ekipo ParkinGo že testira RSV4, čeprav je blo dogovorjeno, da bodo vozili z Ducatiji.

Jaz osebno nisem neki V2 fan, čeprav ga vozim v prostem času. V Imoli, kjer je srednje hitrih in odprtih ovinkov na pretek, je blo krasno videt in slišat razliko, koliko prej Ducatiji odprejo gas. in ko so veliki v2 z ovinka pobegnili za 3 metre, jih na kratkih ravninah 4 valjnik ni več ujel. Razlike v konceptih jaz nisem še nikoli videl tako lepo in razločno. V2 je kar na enkat dobil smisel.

tud nisem fan Ducatija, in se mi zdi prav, da si pravilnikov ne pišejo sodelujoče fabrike, kot je blo Ducatiju očitano z izsiljevanjem dodatnih 200ccm. vseeno, Spies in Biaggi sta bila na 4valjnikih prvaka z enakimi pravili. Zdaj ko je Ducati napovedal nov stroj ki bi bil konkurenčen tudi v Monzi, pa bodo kaznovani ker je Checa razturil? Zelo čudno se mi zdi, da uspeh enega dirkača takoj pripišejo tem extra 200ccm. (prej Bayliss, zdaj Checa) in usečejo novo vrstico v pravilnik.

#4 jest7

jest7

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 150 Objav:
  • Motocikel:Ducati 999

Objavljeno 03. November 2011 - 14:50

Se pravi da bo drugo leto Checa lahko zadovoljen, če bo z 1098R prilezel do stopničk. Škoda, ker ne bo že v naslednji sezoni nastopal z 1199. Pa ne bo nič z ubranitvijo naslova, 6kg se mi zdi kar veliko. Zakaj pa niso že med sezono korigirali razmerja kot je blo prvo leto z 1200 V2 stroji. Tri dirke+pregled rezultatov=+/- kg na motorju. Če prav vem je to Še vedno v pravilih.

#5 jvalant

jvalant

SWE/YesCREW

• Člani
  • Pip
  • 469 Objav:
  • Motocikel:KTM Duke II, Aprilia RST Futura, Tomos kolibri

Objavljeno 06. November 2011 - 15:53

GREAT NEWS!!! :SS: FIM in Infront sta v2 stroje obtežila za 6 kilogramov. ukrep se imenuje 1199 PanicEarly. :D Tako bo serijski 1198R lažji od tovarniške WSBK specialke. Žalostno, in neumno. vse znanje in razvoj bo izničeno s kosom svinca.

To pomeni da bo Checa zelo težko ubranil naslov, in da Chaz Davies z ekipo ParkinGo že testira RSV4, čeprav je blo dogovorjeno, da bodo vozili z Ducatiji.

Jaz osebno nisem neki V2 fan, čeprav ga vozim v prostem času. V Imoli, kjer je srednje hitrih in odprtih ovinkov na pretek, je blo krasno videt in slišat razliko, koliko prej Ducatiji odprejo gas. in ko so veliki v2 z ovinka pobegnili za 3 metre, jih na kratkih ravninah 4 valjnik ni več ujel. Razlike v konceptih jaz nisem še nikoli videl tako lepo in razločno. V2 je kar na enkat dobil smisel.

tud nisem fan Ducatija, in se mi zdi prav, da si pravilnikov ne pišejo sodelujoče fabrike, kot je blo Ducatiju očitano z izsiljevanjem dodatnih 200ccm. vseeno, Spies in Biaggi sta bila na 4valjnikih prvaka z enakimi pravili. Zdaj ko je Ducati napovedal nov stroj ki bi bil konkurenčen tudi v Monzi, pa bodo kaznovani ker je Checa razturil? Zelo čudno se mi zdi, da uspeh enega dirkača takoj pripišejo tem extra 200ccm. (prej Bayliss, zdaj Checa) in usečejo novo vrstico v pravilnik.

Kaj te pa cudi, to je dirkanje danes. TV simpatije, lep nasmeh (pr petju veliki joski) in to je to.... pa takali nesmisli.

#6 BIZIXXX

BIZIXXX

millecentonovantaotto

• Člani
  • PipPipPip
  • 1042 Objav:

Objavljeno 18. January 2012 - 08:43

Johnny Rea pa Hiroshi Aoyama že testirata na Philip Islandu. Še dober mesec pa se začne sezona 2012. A kdo kej ve, a Jerman letos vozi SS600?

Sporočilo uredil(-a) BIZIXXX dne 18. January 2012 - 08:43

#7 kobayagy

kobayagy

Neznanec

• Člani
  • 66 Objav:

Objavljeno 18. January 2012 - 20:18

np, ne vozi, samo lokalne superstock, kot sem nekje zasledil

#8 Cartman

Cartman

JuJu Man

• Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6237 Objav:

Objavljeno 19. January 2012 - 07:42

Markota ni na startni listi za 2012. Je pa na njej nekaj novih-starih imen. Kenan Sofuoglu, Brock Parkes, Lukaas Pesek. Poleg Markota pa na WSBK gridu manjka 41 :cry:

#9 alex86

alex86

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 76 Objav:

Objavljeno 08. February 2012 - 21:30

http://www.suzuki-ra...s-duo.29567.cms

#10 casper7

casper7

Vseved

• Člani
  • PipPipPip
  • 1202 Objav:
  • Motocikel:GSX-R 600 K4 a.k.a. rumenko

Objavljeno 09. February 2012 - 16:00

http://www.suzuki-ra...s-duo.29567.cms

Dbest :)

#11 HyperJack

HyperJack

Car

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 3809 Objav:
  • Motocikel:Črna Mamba- Kawasaki Z750 08
  • Moj album:Moj album

Objavljeno 09. February 2012 - 16:20

Markota ni na startni listi za 2012. Je pa na njej nekaj novih-starih imen. Kenan Sofuoglu, Brock Parkes, Lukaas Pesek. Poleg Markota pa na WSBK gridu manjka 41 :cry:

Da bi on vedu, kaj njegov priimek v slovenčini pomeni, za nas motoriste nič dobrega :P!

#12 BIZIXXX

BIZIXXX

millecentonovantaotto

• Člani
  • PipPipPip
  • 1042 Objav:

Objavljeno 11. February 2012 - 11:01

......... pa na WSBK gridu manjka 41 :cry:

Haga bo 2012 sezono odvozil v BSB,podpisal je za ekipo Swan Yamaha, kjer bo imel za timskega kolega, lanskoletnega BSB prvaka Tommy Hill-a.

Ian Hutchinson, katerega bo nadomestil Haga, bo za ekipo Swan vozil cestne dirke ( NW 200, TT... .). Ian pravi da bo ziher ready do cestnih dirk. Slikca njegove poškodbe iz Silvestona leta 2010 pa pove vse.

Pripeta datoteka(e)

#13 MoTo G_P

MoTo G_P

badass

• Člani
  • PipPipPip
  • 1769 Objav:

Objavljeno 12. February 2012 - 11:40

Že kdo ve kok so kej karte, pa kje bi se dal naročit za Imolo...Tm na uradni strani tud še niso nč vn dal :D

#14 KennyJR

KennyJR

Car

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 3426 Objav:
  • Motocikel:SUZUKI GSX-R 1000

Objavljeno 13. February 2012 - 13:47

http://superbike-new...d-in-test-crash

LOL :S

#15 IBA