Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

pred 1 minuto, GoBobi pravi:

Menda pomaga, ampak kaj pa jaz vem, k poznam sam Jamaha.

Ajd!

FazeRR :jezik: 

Z1000 SXR :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, GoBobi pravi:

Lep posnetek na zaprti cesti nekje v okolici Grosuplja :jezik:... V Movie makerju so bili na posnetek ceste naknadno doslikani avtomobili, da je videt bolj kakor na navadni cesti med rednim prometom s starimi ati s klobuki, sms-arsko mladino in razstresenimi mamicami za volanom :slap:...

:kmet:

Ajd!

P.S.: ker se na posnetku ni nobenemu nič zgodilo, sem dal v to temo. Za razne razpravljalce, ki pametujejo o policijskem lovljenju za 12 km/h preveč v naselju in o groznih razlikah v kazni pri prekoračitvah od nad 10km/h do 30km/h pa... Tole zgoraj je realnost, če pa trdite da ni res, se pa vozite nekje drugje, kot se vozim jaz. Ne sekiram vas, kako vozite, ker se vsakemu zgodi prekoračitev, ampak takih približkov kot je zgornji pač ne odobravam. Ni panike, vsak odgovarja zase, zato se prosim ne vžigajte :jezik:...

Ajd! (...še drugič:P)

 

lajkam video, brez KTRC :P

 

pred 1 uro, maus pravi:

nism 260 vidu :dry: 

ker ni 2015 dalje letnik, razlika je kr očitna :P

podaljšana 6 brzina, pa par konjičev več

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 12 urami, aljazek07 pravi:

Prodaja kdo sxa?

Elisa v kratkem, na mojem bivšem čakajo samo še nalepke :P

Ko nov bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical na eliso pa so rekli da me bojo poklicali ko bojo vedli za ceno. Me še niso nič klicali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

:lol1:

Ne bit hud @DAMI34, ker se to lahko vsakemu zgodi ampak tole je tipičen primer zarečenega kruha...

Ob 24. 8. 2015 ob 10:12, DAMI34 pravi:

 

Ob 24. 8. 2015 ob 9:59, NejcZ pravi:

Baje bo novega Versysa vzel :grim

ne bo, je prevelik zanj. Sicer mu je všeč agregat in komoditeta, a se nekako ne dobi na velkih endurah. ko bom meu 2 mopeda pa bo mogoče potovalni versis (sam nkol ne bom mel 2 mopeda)

 

...u bistvu je to primer zarečene potice (ne samo kruha), ker je zadeva seveda smešna, a hkrati tudi vesela :D.

Skoraj sem pa tudi prepričan, kaj bo moj naslednji motor (čez par let sicer, ampak vseeno :whistle:...).

Ajd!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, GoBobi pravi:

:lol1:

Ne bit hud @DAMI34, ker se to lahko vsakemu zgodi ampak tole je tipičen primer zarečenega kruha...

...u bistvu je to primer zarečene potice (ne samo kruha), ker je zadeva seveda smešna, a hkrati tudi vesela :D.

Skoraj sem pa tudi prepričan, kaj bo moj naslednji motor (čez par let sicer, ampak vseeno :whistle:...).

Ajd!

 

 

Moraš pogledat datume, to je bilo še pred prometno in odškodninami :ras: (ni bla đabe čelada razsuta )

Versisa pa še vedno nimam. Moraš brat izjavo v kontekstu, no money, no honey. Pol je pa pršu money, pa sm ga zagonu :D

Sxa pa skor imam...no vsaj agregat na Z900 je blizu Sxovemu :D milina. Se pa premetuje čez ovinke velik lažje kot SX. Le tega sem pri malce bolj živahni vožnji moral vleči za sabo in navzdol, Z900 ni potrebno. Nekaj razlike navrže širina zadnje gume sx 190/50 Z900 pa samo 180/55.

Menjalnik je pri obeh absolutno odličen, zavore so pri SXu nekoliko bolj agresivne, kar mi je zelo všeč, komoditeta, udobje, oprema je SX majka v primerjavi z Zjem.

Zanimivo, primerjava agregatov, kjer je vsaj osnova ista, le 100 kubikov ima manj Z, oba se rada lepo zavrtita, s tem da je Z spodaj zelo mehak, manj grunta, manj šusa (SX2015 kr rukne) potem pa malo na 6 jurjev zagruli in povleče, v bistvu zelo dobro. Pa še ena razlika, ko spustim na Zju gas, je isto kot na 2 valcu, kar zavira, medtem ko je SX kar letel in ko si bil pred ovinkom je bilo potrebno nekaj dela, da si hitrost zbil.

Če bi bile pare, bi bil tudi SX v garaži.

Zakaj:

Ker je LEEEP in dober.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, DAMI34 pravi:

Moraš pogledat datume, to je bilo še pred prometno in odškodninami :ras: (ni bla đabe čelada razsuta )

Versisa pa še vedno nimam. Moraš brat izjavo v kontekstu, no money, no honey. Pol je pa pršu money, pa sm ga zagonu :D

Sej vem, sej vem :P... Sem danes prebral 30+ strani te teme in sem "na tekučem" o tvojih peripetijah z SX-oma:OK: in xsaro :cry: in KTM-om :bike: in 900-tko :quad: in...

 

Evo, na hitro si mi povedal vse kar me je zanimalo, pa verjetno nisi niti vedel ;), da me zanima. Ta dva motorja sta numero uno in numero due (po trenutnem planu vsaj), ko bo denar (:angryrant1:), a kufrar ima morda malo prednosti, ker po namenu gledano, nejkeda probavam sedaj. Eh, je še cajta du t´kr´t :rolleyes:...

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, GoBobi pravi:

Sej vem, sej vem :P... Sem danes prebral 30+ strani te teme in sem "na tekučem" o tvojih peripetijah z SX-oma:OK: in xsaro :cry: in KTM-om :bike: in 900-tko :quad: in...

 

Evo, na hitro si mi povedal vse kar me je zanimalo, pa verjetno nisi niti vedel ;), da me zanima. Ta dva motorja sta numero uno in numero due (po trenutnem planu vsaj), ko bo denar (:angryrant1:), a kufrar ima morda malo prednosti, ker po namenu gledano, nejkeda probavam sedaj. Eh, je še cajta du t´kr´t :rolleyes:...

Ajd!

Za nejkeda opiši malo v temi Z900, da ne bom samo jaz klobasal.. vsekakor ti pa ga ne priporočam za prvi motor (edini motor) če misliš potovat, če se misliš vozit v dvoje. Za to je SX, ma veliko več opreme, tiste 2,5cm sedeža ki je višji od Zja se ne opazi je pa stol mnogo, mnogo bolj udoben, noge bolj iztegnjene, kar se še kako pozna na dolgih furah, pa tudi sopotnica komot sedi. (še @Kmet2se ni pretirano pritoževal :D )

 

Vetrna zaščita na SXu je, ni pretirana, se pa še kako pozna, ko je hladno ali ko imaš za prevozit velike razdalje po kaki AC ali dolge ravnine, kjer je hitrost 100km/h in več. Na Zju me zvečer vseeno malo bolijo roke zaradi zračnega upora v telo. Da ne govorim, kaj pomenijo kovčki. 2x28 litrov in tank torba od kakih 20 litrov zadostuje za 2 osebi za potovanje. 

Ter najbolj pomembno, oba imata nastavljivo vzmetenje, s tem da na SXu imaš za obračat gumb(prednapetost), na Zju maš pa napisano, da naj ti zrihtajo na servisu :(. Nastavljanje pa absolutno rabiš, če se voziš v dvoje.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

Nastavljanje pa absolutno rabiš, če se voziš v dvoje.

Jaz se vedno vozim v dvoje, tudi, če sem sam na motorju :blush:.

Bi prosil @maus-a, ča lahko tole globoko misel malo polajka, ker je bilo veliko truda vloženega v oblikovanje teksta.

 

Dami ti si me pa vidu :P in nisi nič pomagu, da bi bilo kaj drugače. Za une, ki vas ni bilo zraven, zgledal je približno tako, da si mene v konkretni situaciji najlažje predstavljate s polnimi usti in neartikuliranimi glasovi iz njih in odkimavanjem in mahanjem z rokama, da je dost... Dami pa je vmes govoril takole nekako: "na fantek, papej-papej baso... a je dobra? Je dobra, a ne... Ne, ne, pr Damiju je ne bo zmanjkal. Bom še mal narezu...". Iz hvaležnosti (in strahu pred nečem novim seveda) sem dal od sebe svoj maksimum, a malo base je vseeno ostalo :P.

Hvala še enkrat :wub:.

Ajd!

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Vetrna zaščita na SXu je, ni pretirana, se pa še kako pozna, ko je hladno ali ko imaš za prevozit velike razdalje po kaki AC ali dolge ravnine, kjer je hitrost 100km/h in več. Na Zju me zvečer vseeno malo bolijo roke zaradi zračnega upora v telo. Da ne govorim, kaj pomenijo kovčki. 2x28 litrov in tank torba od kakih 20 litrov zadostuje za 2 osebi za potovanje. 

Ter najbolj pomembno, oba imata nastavljivo vzmetenje, s tem da na SXu imaš za obračat gumb(prednapetost), na Zju maš pa napisano, da naj ti zrihtajo na servisu :(. Nastavljanje pa absolutno rabiš, če se voziš v dvoje.

 

Lahko pa še dodaš, da je model 2017 z malo drugačno obliko plastik in drugačno predno šipo, če primerjamo prejšnje modele

že tovarniško kar precej dodelan

 

Debelejši zadnji sedeš, da sopotnica ne trpi zadaj

pa seveda elektronski cukrčlki, ki so še kako dobrodošli  

:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

moped prestal prvi malo daljši izlet (Bolgarija, Grčija, Makedonija),

tri stvari me motijo glede na FZ1S (z njim sem v nekaj letih naredil 111000 brez vsakršnih težav) in sicer najbolj (kar me tudi jezi) pregrevanje obeh pet oz. stopal, izostanek centralnega stojala ter neudoben sedež (preoster rob), drugače pa upam, da bo vsaj približno tako zanesljiv kot FZ1S (čeprav je bil letnik 2007, pa tudi brez ABS sem zelo odlično shajal)

Marjan

IMG_1235.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 7. 2017 ob 14:25, marul pravi:

moped prestal prvi malo daljši izlet (Bolgarija, Grčija, Makedonija),

tri stvari me motijo glede na FZ1S (z njim sem v nekaj letih naredil 111000 brez vsakršnih težav) in sicer najbolj (kar me tudi jezi) pregrevanje obeh pet oz. stopal, izostanek centralnega stojala ter neudoben sedež (preoster rob), drugače pa upam, da bo vsaj približno tako zanesljiv kot FZ1S (čeprav je bil letnik 2007, pa tudi brez ABS sem zelo odlično shajal)

Marjan

IMG_1235.JPG

pregrevanje pet in stopal ?

jest sem kar nekaj kilometrov naredil z prejšnjim modelom pa tudi sedaj z letnikom 2017 pa še nisem doživel da bi me grelo v noge, jih morda preveč potiskaš nazaj in se dotikajo izpuha?

če ti je sedež neudoben imaš možnost zamenjave z Comfort touring seat set - gel  klik

centralno stojalo, hmm, če si ga bil navajen potem ja, osebno ga ne pogrešam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bil SX udoben. Nobenih problemov s pregrevanjem pet.

O zanesjlivosti bi pa @mladenchznal kako povedat :P

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

Meni je bil SX udoben. Nobenih problemov s pregrevanjem pet.

O zanesjlivosti bi pa @mladenchznal kako povedat :P

 

 

rekel bo: nimam kej povedat k itaq vse dela :grupni:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, peterjanko pravi:

pregrevanje pet in stopal ?

jest sem kar nekaj kilometrov naredil z prejšnjim modelom pa tudi sedaj z letnikom 2017 pa še nisem doživel da bi me grelo v noge, jih morda preveč potiskaš nazaj in se dotikajo izpuha?

če ti je sedež neudoben imaš možnost zamenjave z Comfort touring seat set - gel  klik

centralno stojalo, hmm, če si ga bil navajen potem ja, osebno ga ne pogrešam

sicer sem do sedaj z njim naredil samo 8000 km, vendar takoj, ko sem se pričel voziti, sem čutil ščemenje v petah (vročina), teh težav nisem imel z nobenim prejšnjim motorjem (je pa res, da za lepoto je potrebno malo potrpeti :cool:)

sem videl ta gel sedež, samo kaj ko so to samo slike, fino bi se bilo na njega vsesti in občutiti razliko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, skalar36 pravi:

Kok pa pride cenovno 17 letnik?

13.500 oziroma 14.400 turer + kolikor si zrihtaš popusta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, skalar36 pravi:

Ne morem se odloct, al bi tega al versys...

z Versysom nič ne fališ, z SXom pa še manj :P

Upam, da sem ti pomagal pri odločitvi.

 

Drgač pa čist resno, najprej preveri višino Versačeta, da ne boš potem pizdil, da krave vlke ne moreš premikat (če govoriva o jurjaku)

Če rabiš komoten stroj, potem je Versis, če rabiš bolj pristno iskušnjo, pravi stik z mopedom, ko postaneš eno z njim je SX.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, skalar36 pravi:

Ne morem se odloct, al bi tega al versys...

če mene uprašaš 

pri meni zmaga SX, sem tudi gledal versisa pa sem ostal na SX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, peterjanko pravi:

če mene uprašaš 

pri meni zmaga SX, sem tudi gledal versisa pa sem ostal na SX

isto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veterna zaščita, več udobja vs športnosti ter dober izgled. Sx sem že peljal pa je super, sam za kam dlje se mi ne zdi ravno udoben glede na to kar sem do sedaj vozil. Versysa še nisem peljal (1000) semi zdi bolj okoren ne tok športen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!