Skoči na vsebino

pazi ! prevare pri prodaji motorja


K a m e n

Priporočene objave

Ker nisem našel ideje, kam dati tole obvestilo - evo teme.trance_11_confused.gif

Nekaj dni nazaj sem poslal maile na 3 oglase o prodaji rabljenih motorjev na moto.it. Doslej so bile moje izkušnje z njimi dobre.

Klasična vprašanja - prosim fotke motorja z vseh strani, prosim skenirano prometno, prosim točen naslov in kontakt kje se da zadevo videt, plačat, dobit overjeno pogodbo.

Najprej sem prejel odgovor prvega. Na vprašanja ni odgovorilsleep.gif , je pa spustil cenotrance_05_banana.gif (tega ga sploh nisem vprašal) za 200eur.

Razložil, da je trenutno z motorjem v Angliji, kjer ima službo, ampak bo on poslal motor po dostavni službi eek.gif na 5 dnevni ogled/testiranje, če mi bo OK kupim, sicer odpeljejo nazaj.

On plača prevoztrance_40_thumbup.gif.

Ja, zanima me že , ampak prosim fotke motorja...ponovim prošnjetrance_27_notworthy.gif . Ampak tokrat mu pišem v angleščini, saj tip v angliji dela, kaj bom matral sebe in italijanščino.

Sklepal sem, da bo motor poslal k svojim domov v Italijo.

Nobenega odgovora 3 dni. Pošljem mu SMS; isti tekst v italijanščini. V pol ure dobim mail v italijanščini.

On je (pravi) že dal motor špediterju, je že spakiran. Samo še svoje podatke in naslov naj pošljem, pa mi bodo s špedicije poslali predračun za pol kupnine.

Potem pride motor surrender.gif in če v 5 dneh plačam razliko, mi špediter da vse papirje, če ne ga odpeljejo in v 5 dneh vrnejo 'aro'whistle.gif .

Pa mu lepo po makaronarsko napišem: Kako pa to poteka, da lahko špediter blush.gif overi kupoprodajno, lastnikov podpistrance_19_hmm.gif in občinsko potrdilo o plačanem davku od prodajetrance_11_confused.gif ???

In tri dni je že, kar ni od tipa ne pisma, ne kartice.

Jasno, plačal bom pol kupnine na podlagi mailanega predračuna ali pogodbe, ki jo je nekdo spacal v wordu, pa adijo euriwallbash.gif . Pol pa čakaj motor in papirje do svetega nikoli.

Ravno danes mi je drugi ponudnik odgovoril na mailtrance_40_thumbup.gif . Zanimivo, tudi ta ni poslal nobenih podatkov razen mobi številkesad.gif .

Pravi da iz slike v oglasu vidim, kako lep in brezhiben je motor (ampak slika je lepo ozačena 'Foto d'archivio' - pomeni da je bil oglas brez slike in jo opremijo s sliko iz kataloga glede na model)

Pa zanimivo, tudi ta je ravno v novi službi v Mancestrutrance_17_emot-angel.gif .

No mogoče sem preveč nezaupljiv in po krivem obtožujem. Če kdo pozna tak način kupoprodaje vozila naj prosim pove.

Linka do obeh oglasov.

http://www.moto.it/m...tml?msg=2490202

http://www.moto.it/m...tml?msg=2476878

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upravičeno si nezaupljiv. :)

Je pa to že kar 'star trik' - prvič sem naletel na to pred cca. 5 leti.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pač igrajo na karto človeške neumnosti...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na avto.netu so že večkrat poskušali taki prevaranti "iz Anglije" :)

Ko ti začne omenjat Anglijo (ali katero drugo državo), pa kako bo on kril stoške, itd, sam bejž :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker nisem našel ideje, kam dati tole obvestilo - evo teme.trance_11_confused.gif

Nekaj dni nazaj sem poslal maile na 3 oglase o prodaji rabljenih motorjev na moto.it. Doslej so bile moje izkušnje z njimi dobre.

Klasična vprašanja - prosim fotke motorja z vseh strani, prosim skenirano prometno, prosim točen naslov in kontakt kje se da zadevo videt, plačat, dobit overjeno pogodbo.

Najprej sem prejel odgovor prvega. Na vprašanja ni odgovorilsleep.gif , je pa spustil cenotrance_05_banana.gif (tega ga sploh nisem vprašal) za 200eur.

Razložil, da je trenutno z motorjem v Angliji, kjer ima službo, ampak bo on poslal motor po dostavni službi eek.gif na 5 dnevni ogled/testiranje, če mi bo OK kupim, sicer odpeljejo nazaj.

On plača prevoztrance_40_thumbup.gif.

Ja, zanima me že , ampak prosim fotke motorja...ponovim prošnjetrance_27_notworthy.gif . Ampak tokrat mu pišem v angleščini, saj tip v angliji dela, kaj bom matral sebe in italijanščino.

Sklepal sem, da bo motor poslal k svojim domov v Italijo.

Nobenega odgovora 3 dni. Pošljem mu SMS; isti tekst v italijanščini. V pol ure dobim mail v italijanščini.

On je (pravi) že dal motor špediterju, je že spakiran. Samo še svoje podatke in naslov naj pošljem, pa mi bodo s špedicije poslali predračun za pol kupnine.

Potem pride motor surrender.gif in če v 5 dneh plačam razliko, mi špediter da vse papirje, če ne ga odpeljejo in v 5 dneh vrnejo 'aro'whistle.gif .

Pa mu lepo po makaronarsko napišem: Kako pa to poteka, da lahko špediter blush.gif overi kupoprodajno, lastnikov podpistrance_19_hmm.gif in občinsko potrdilo o plačanem davku od prodajetrance_11_confused.gif ???

In tri dni je že, kar ni od tipa ne pisma, ne kartice.

Jasno, plačal bom pol kupnine na podlagi mailanega predračuna ali pogodbe, ki jo je nekdo spacal v wordu, pa adijo euriwallbash.gif . Pol pa čakaj motor in papirje do svetega nikoli.

Ravno danes mi je drugi ponudnik odgovoril na mailtrance_40_thumbup.gif . Zanimivo, tudi ta ni poslal nobenih podatkov razen mobi številkesad.gif .

Pravi da iz slike v oglasu vidim, kako lep in brezhiben je motor (ampak slika je lepo ozačena 'Foto d'archivio' - pomeni da je bil oglas brez slike in jo opremijo s sliko iz kataloga glede na model)

Pa zanimivo, tudi ta je ravno v novi službi v Mancestrutrance_17_emot-angel.gif .

No mogoče sem preveč nezaupljiv in po krivem obtožujem. Če kdo pozna tak način kupoprodaje vozila naj prosim pove.

Linka do obeh oglasov.

http://www.moto.it/m...tml?msg=2490202

http://www.moto.it/m...tml?msg=2476878

Dobr si,da se sploh spuščaš v take sumljive zadeve.No jaz ne bi na tak način nikoli kupil motorja ali avta ali karkoli.Motor it gledat,uredit dokumente,kupit in se lepo pelat z njim domov,druge pr men ni :P

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bejž stran od takih ,jest skor vsak dan dobim podobne ponudbe preko avtoneta :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem dal avto na mobile.de sem dobival podobne ponudbe. Ena mi je bila zanimiva.

Kontaktira me nek oficir, ki se predstavi, da je zaključil s služenjem vojaškega roka v Iraku. Razloži mi, kako in kaj je služil in da je zaslužil ogromne vsote denarja (tudi o nekih številkah je pisal - sto tisoči dolarjev), tudi s tem, ko so nekaj preprodajali v Iraku. V glavnem, hotu je povedat, da je denar najmanjši problem, da ga ima polno. Nato se je začela masaža prodajalca, se pravi mene :) Da on pride z vojsko v Slovenijo in da bo tukaj ne vem kolko časa bil in da bi on moj avto kupil in da je avto čist hud in da ga ne prodam naprej, ker ga bo zagotovo kupil. Celo tako navdušen je, da je pripravljen dati za avto kakega tisočaka več, če se zmeniva za en posel. Na hitro je delovalo kot neke vrste pranje denarja. In takrat se je pri meni dokončno ustavilo. Človek, ki ima ne vem koliko denarja, bo šel in kupoval nek rabljen avto za par tisoč €. Pa ja. Zato sem mu stisnil nazaj mail, da kako zanimivo in lepo, da pride služit v Slovenijo. Da mam tudi jaz kolega, ki dela v vojski. In da naj pove v kateri kraj pride, pa se bova v živo zmenila za avto. No in od takrat naprej se ni več javil :) Polno je takih nategunov. Moje mnenje je - nakup ali prodaja samo osebno, pa še tako se lahko cepiš.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem jaz kupoval sem tudi naletel na podobno zadevo, sicer iz španije.

The bike is in very goodcondition, never crashed, everything working OK.

I will accept your offer 4.000 €.

First I will give to you the website of the Shipping Company (www.shipping-international.eu),because you must register to the company so they have you full name &address for the shipping.

The payment will be made by BANK TRANSFER.

You will have to pay 50%(2.000 €) of the total amount 4.000 €, after that theshipping company will send the bike to you and you will have 7 days to test thebike, after 7 days you must put the rest of the money 50%(2.000 €) if you areagree with the bike, if not the shipping company will take the bike and giveyou back your money.

Let me know your decision.

Thanks

cena je bila mislim da 4600€. sem reko da bi 4000€ morda še dal, dobim mail da ni problema, sprejme za 4000. wau! reče pol moreš plačat v naprej. pišem za dokumente, reče da je motor že pri špediterju, oz. da je celo že na poti c slovenijo!!! eek.gif

mu rečem da ne om kupil ker mi že v nekaj mailih ni poslal nobenih podatkov, razen skeniral je neko špansko osebno izkaznico.

to je za mene prevelik riziko, mu rečem da bi kvečemu lahko nakazal kakih 500€ v naprej.

odgovori, da ni problema!!! eek.gifeek.gifeek.gif

skoraj me je že premamil, ko je vendarle prevladal zdravi razum.

no, kot vidite internetna stran ne obstaja več. me mpreseneča, da je sploh bila tako dolgo (kak mesec sigurno).

bila pa je res dobra, recimo. mogel si se registrirat, dobil si ID pošiljke, ki si jo lahko spremljal,... skoraj so me l_01.gif.

ko sem pisal na avto.net so oglas takoj umaknili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim ali lahko kdo da link do oglasa na avtonetu da vidim kako prevara izgleda v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim ali lahko kdo da link do oglasa na avtonetu da vidim kako prevara izgleda v Sloveniji.

v ozadju vidiš kake prelepe hiše, pa drevesa...ki sigurno niso slikane v sloveniji.... :)

poleg tega ponavadi telefonske ne delajo... so izmišljene :) pa nč bat, ne moreš falit O:-) sicer pa taki oglasi ponavadi zelo hitro izginejo, ker jih prijavijo :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pred 3-4 leti na avtonet prodajal motor in so me taki "angleži" kontaktirali da bi kupili moj AVTO!?! ista fora!

so se pa potrudili, je bil mail v google prevedeni slovenščini :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

whistle.gif Zakaj jim ne odgovorite na mejle, da boš ti plačal 30% več kot je motor vredn, če ti ga dajo brez kakršnega koli € v naprej samo na 7 dnevno testiranje, in

če se zanj oddločiš dobijo več €, če ne pa "bike" pošlješ nazaj evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na moto.it je tega ko dreka, seveda ko ravni misliš da si dobu dober deal te prodajalčev mail kmalu postavi na realna tla ;) Mislim da sem med tem ko sem kupoval motor naletel vsaj na ene 5 takih oglasov... v takem primeru ko je motor v angliji, španiji itd. je najboljš napisat prodajalcu da si itak naslednji teden na dopustu ravno v kraju kjer je on in da ga prideš kr iskat ;) Sicer pa mislim da vsak ki ima 3 čiste hitro ugotovi ali je oglas verodostojen ali ne... raje rezervo vzemte pr teh stvareh!

lp Simch

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zlo hitro vidiš, če je prevarant

1. ni telefonske številke

2. cena je občutno prenizka

3. sumljivo ozadje slike

En maher mi je enkrat celo češki potni list poslal (kao presljen v Anglijo pa tam ne rabi avta z volanom na levi). Sem mu odpisal, da ga bom prijavil mednarodni policiji za goljufijo :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no tolk da neboste mislil da je to samo v tujini.

pred dnevi je bil na natu golf 5 gti po ceni 9900 z vso mozno opremo (kaj ces bolsega ce pa je za en avto cenejsi)

no kec je bil v tem da poklice na stevilko ki je 080,...ali 090,... in ti veselo razlaga nekje 5 min posneta tajnica in na koncu rece da avta se ni v slo,... ali pa da je ze prodan. sem pa na nekem forumu zasledu k je tip cist vn padu in je poiskal modela k to dela, in sta se kar ostro menila glede avta. je pa model nekje iz štajerskega konca ce se prov spommnim in nima nobene firme oz karkoli da bi se ukvarjal z avtomobili.

oglas prepoznas po tem da je na prvih slikah z RDECO napisana stevilka 080 ali 090

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej meni tudi večkrat pošljejo mail, da sem zadel na lotu in da naj dam svojo številko bančne kartice.

zelo enostavno pravilo: iz tujine ne kupi ničesar s plačilom ali aro v naprej. Pa še pri nas, plačaj samo nujni del(aro), dokler fizično ne vidiš ali preizkusiš blaga.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej meni tudi večkrat pošljejo mail, da sem zadel na lotu in da naj dam svojo številko bančne kartice.

zelo enostavno pravilo: iz tujine ne kupi ničesar s plačilom ali aro v naprej. Pa še pri nas, plačaj samo nujni del(aro), dokler fizično ne vidiš ali preizkusiš blaga.

No tega pravila se ne moreš držat absolutno, če kupuješ stvari iz tujine, ker ponavadi drugače kakor s plačilom vnaprej ne gre. Seveda velja to za manjše stvari, vozila vsekakor ne bi vplačal vnaprej :) Drugače je pa tako, da tam kjer se plačuje preko PayPala po mojih izkušnjah, pa sem že precej kupoval preko Ebaya in tujih spletnih trgovin, stvari štimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tega pravila se ne moreš držat absolutno, če kupuješ stvari iz tujine, ker ponavadi drugače kakor s plačilom vnaprej ne gre. Seveda velja to za manjše stvari, vozila vsekakor ne bi vplačal vnaprej smile.gif Drugače je pa tako, da tam kjer se plačuje preko PayPala po mojih izkušnjah, pa sem že precej kupoval preko Ebaya in tujih spletnih trgovin, stvari štimajo.

Ja imaš čisto prav. Govoril sem za večje zneske, tja do 1000€ ni panike. Tudi jaz kupujem iz Nemčije, Francije in Italije preko ebaya in plačilo avans paypol in je vedno vse ok. Celo iz Amerike sem nekoč nekaj kupil (male pare) in po dveh mesecih je blago prišlo. Ampak tu je govora o vozilih in jaz ga v nobenem primeru ne kupim brez ogleda.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se pa absolutno strinjam :)

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj enostavneje je, da takemu sumljivemu prodajalcu javiš, pridem s kešom po motor javi kje se dobiva, da ga vidim, preizkusim, preverim dokumente in odpeljem! Pa ni več neduha ne sluha od takega sumljivega prodajalca!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo karoserijo ti prodajo brez mašine :D hehe

sam nateg je,ker je prelepo,da bi bilo res tako poceni:)

pol bi motorji stali jurja,kar nebi bilo slabo :D:fight1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to so verjetno gotovina + prevzem lizinga, ki pa niso napisali. po navadi nikoli ne napišejo. Res pa je, da so tel. številke sumljivo podobne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor moraš videt, poskusit peljat in že na obrazu vidiš ali je pošten lastnik ali ne in sveda prekontrolirat papirje.Jaz sem lani kupoval enakega Burgmana 6 mesecev(rabljenega) in od 15 pogledanih vzel enega, saj po telefonu ti vsak govori da je v odličnem stanju ko pa vidiš zadevo v živo je pa druga pesem. Posebej ne nasedaj na takšne finte ki si jih omenjal. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!