Skoči na vsebino

Vodni skuter nakup


jereby

Priporočene objave

Pozdravljeni vsi forumaši!

Sem nov na forumu in kar takoj bi prosil za malo pomoči. Zanimam se za nakup sedečega vodnega skuterja. V mislih imam Yamaho 1200 waverunner-ja. Ali mi lahko kdo z izkusnjami pove katere stvari je na skuterju potrebno preveriti, ko opravljam nakup. Koliko ur ima skuter lahko, da se še smatra za dobrega?

Najlepša hvala za odgovore, Primož!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skuter je lahko po 10 letih uporabe v sladki vodi in ob doslednem vzdrzevanju se popolnoma brez problemov, lahko pa je po dveh sezonah uporabe v slani vodi ob nepravilnem in nepopolnem ciscenju ter vzdrzevanju zrel za generalko. Preverit je treba stanje turbine, recimo ce je stolcena od cesarkoli, pomerit kompresijo v cilindrih, pogledat kje vse je sol ostala na skuterju..., veliko pove ze vizualni izgled o vzdrzevanju...pa spodnji del skuterja je dobro preverit ce je bil karkoli barvan/popravljan prav tako sprednji del...o urah ti nebi vedel povedat, lahko pa si preprican da so pri marsikaterem skuterju ure ne tako pomenben odraz ohranjenosti, ravno zaradi zgoraj omenjenih dejstev o razlicnosti uporabe in vzdrzevanju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Fabo hvala za nasvete... Sem kupil Yamaho in mislim, da sem opravil dober nakup. Zanima me, ce poznas koga oz ali se ti, ki se dobra spozna na te stvari in bi recimo znal dobro nastelat frgazarje in mi se povedal za kaksno malenkost? Te stvari bi rad malo pregledal in uredil tam do poletja... Hvala za odgovor se enkrat. Aja nabavu sm pa GP 1200V...

LP, Primož!

post-18495-1201462494_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne težave pa imaš sedaj? Ker zna bit, da ni dovolj nastavit, bo treba tudi zamenjat membrane. Če ne boš drugače uredil, me pokliči spomladi, pa ti lahko to poštimam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne težave pa imaš sedaj? Ker zna bit, da ni dovolj nastavit, bo treba tudi zamenjat membrane. Če ne boš drugače uredil, me pokliči spomladi, pa ti lahko to poštimam.

Skuter vžge normalno, moti me le to, ker se še kar trese pri prostemu teku... Ali lahko pošlješ številko na PM.

Hvala, Primož!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nastaviš pravilen prosti tek, pa še trese, bi posumil na električni problem. Pri nizkih vrtljajih je tudi tok, ki ga generator proizvaja, manjši, in dovolj je majhen del zoglenelega kabla svečk, recimo, pa je iskra nepravilna. Razširjen problem na Yamahinih kablih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Eno vprašanje :)

Letos sem prvič v življenju vozil jet ski in me je fasciniral...in sicer do te mere, da me sedaj resno vleče, da bi si en podoben stroj omislil tudi sam.

Torej, kot popoln neved-nepoznavalec teh reči, me zanima kateri skuter je mogoče za začetek (za par sezon) najbolj primeren (proizvajalec, model...). Sam sem bolj nagnjen k športni vožnji.

Kot kriterij vam naj bo: obvladljivost, cena, vzdržljivost...

Aja, prvi bo seveda rabljen in ne kaka nova zverina v smislu kfx1500 :) in še to, skuter, ki sem ga vozil je bila Yamaha z 80HP, trosed in občutek sem imel, da bi mogoče ta postal kmalu malo šibek, pa še kar neroden je bil, lahko da zaradi mojega neznanja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

V trenutni energetski situaciji postaja vse pomembnejša tudi poraba goriva. Preračunaj porabo ki jo boš imel v eni sezoni, recimo da boš prevozil 100 ur. 21 litrov na uro, znese 2100€ brez računat 2T olje. Pri štiritaktnem - 15litrov na uro, pomeni da na uro prihraniš 6€ goriva, pa še 5€olja (1 l 2Tolja cca 10€). Skupaj 10€ prihranka na uro. V stotih urah prihraniš 1000€.

Recimo, da bi si kupil rabljen XL Yamaha letnik 2003, cena cca 4000€. Poleg tega, da se zadeva neprimerno hitreje izrabi, vsako leto vržeš še dodatnih 1000€ v morje. Kot si sam pravilno ugotovil, ti 80konjev kmalu ne zadostuje več. Da bi stisnil iz njega kaj več, pozabi. Naslednja stopnja je 1200kubični dvotaktnež. A poraba postane nevzdržna.

Ko potegneš črto, mislim da se še najbolj izplača kupiti takoj novega. Prednosti: nizka poraba, najmanj leto garancije, dvakrat toliko konjev pri nižji porabi, manj vzdrževanja, več opreme, možnosti financiranja.

Morda izgleda kot lajna prodajalcev, a naredi si računico sam.

Glede znamke, stvar okusa. Vzemi si čas, spoznaj prodajalca - z njim boš imel še opravka po nakupu. Povprašaj znance, kao so bili sami zadovoljni s poprodajnimi storitvami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
V trenutni energetski situaciji postaja vse pomembnejša tudi poraba goriva. Preračunaj porabo ki jo boš imel v eni sezoni, recimo da boš prevozil 100 ur. 21 litrov na uro, znese 2100€ brez računat 2T olje. Pri štiritaktnem - 15litrov na uro, pomeni da na uro prihraniš 6€ goriva, pa še 5€olja (1 l 2Tolja cca 10€). Skupaj 10€ prihranka na uro. V stotih urah prihraniš 1000€.

Recimo, da bi si kupil rabljen XL Yamaha letnik 2003, cena cca 4000€. Poleg tega, da se zadeva neprimerno hitreje izrabi, vsako leto vržeš še dodatnih 1000€ v morje. Kot si sam pravilno ugotovil, ti 80konjev kmalu ne zadostuje več. Da bi stisnil iz njega kaj več, pozabi. Naslednja stopnja je 1200kubični dvotaktnež. A poraba postane nevzdržna.

Ko potegneš črto, mislim da se še najbolj izplača kupiti takoj novega. Prednosti: nizka poraba, najmanj leto garancije, dvakrat toliko konjev pri nižji porabi, manj vzdrževanja, več opreme, možnosti financiranja.

Morda izgleda kot lajna prodajalcev, a naredi si računico sam.

Glede znamke, stvar okusa. Vzemi si čas, spoznaj prodajalca - z njim boš imel še opravka po nakupu. Povprašaj znance, kao so bili sami zadovoljni s poprodajnimi storitvami.

Mene pa zanima kakšno porabo ima Yamaha Waverunner XL700 z 80 KM? Ob potovalni hitrosti, priganjanju in vleki smučarja?

LP

Popravljeno . Popravil BMW_rok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Med prebiranjem revije Motorist sem dobil preblisk da b isi morda omislil vodni skuter.

V oči mi je padel oglas: (Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.) /mornar2003/view/ad.asp? id=109832

Prosil bi vas za mnenje...hvala Robert

Popravljeno . Popravil DRVOWP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med prebiranjem revije Motorist sem dobil preblisk da b isi morda omislil vodni skuter.

V oči mi je padel oglas na mornar.net:

Znamka: SeaDoo Model: GTI Letnik: 2002 Cena: 2.500 € Lokacija / ogled: Miklavž pri Mariboru

Ostali podatki: Skuter je generalno obnovljen (novi vsi notranji deli motorja).

Prodaja se v kompletu z novo prikolico CBS.

Prosil bi vas za mnenje...hvala Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je tako nezanimiva ponudba da je nihče niti ne komentira?

Ok vzel na znanje, naj torej skuter ostane tam kjer je....hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 let pozneje...

Odpiram spet to temo.Namreč kaj je potrebno imeti v sosednji Italiji za vožnjo z skuterjem?Je potrebno plovno dovoljenje?Scoter bi bil namreč moj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!