Skoči na vsebino

Nastavitev predvžiga - Tomos Avtomatik


Priporočene objave

živijo 

danes sem kupil tesnilo in ga namoontiral in sedaj je kompresija super,mislim pa da mam zamaknjen vžgi,saj se mi platine odprejo kar 2x, enkrat se mi odprejo točno v zmt,mogle bi pa se 1,5mm pred zmt,in enkrat ko gre bat dol, je prav da se 2x odpirajo in kako naj jih samo malo nazaj zamaknem,da se bojo odpirale 1,5mm pred zmt?

 

l.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo 

danes sem kupil tesnilo in ga namoontiral in sedaj je kompresija super,mislim pa da mam zamaknjen vžgi,saj se mi platine odprejo kar 2x, enkrat se mi odprejo točno v zmt,mogle bi pa se 1,5mm pred zmt,in enkrat ko gre bat dol, je prav da se 2x odpirajo in kako naj jih samo malo nazaj zamaknem,da se bojo odpirale 1,5mm pred zmt?

 

l.p

Kako 2x??? :eek: Misliš 1x se odprejo, potem pa zaprejo? Vžig zamakneš tako, da obračaš celo ploščo z elektriko. 3-je vijaki. Ploščo premakni v obratno smer v katero se vrti magnet, tako boš zvišal predvžig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri 12v štromi so taki, da se platine odprejo v ZML in SML... men osebno ni nikol moped lepo deloval s tako elektriko.. medtem ko z drugimi nisem mel problemov.

 

pojdi na mopedista pa tam malo povprašaj.. boš pomoje hitreje rešil zadevo kot tu.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa verjetno novejša zadeva. V mojih časih mopediranja tega ni bilo na 6-ki. Verjetno je druga iskra namenjena kurjenju neizgorelih plinov. Bl komplicirjo slabš je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha z katero elektroniko bi mi pa delovalo a če 6w kupm bi delalo?

 

potem morem zamenjati samo tisto ploščo,kajne? in jih povezati z tistim rumenim,črnim,zelenim kablom pa je kajne??

 

a morem komplet vse kable mnjat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha z katero elektroniko bi mi pa delovalo a če 6w kupm bi delalo?

 

potem morem zamenjati samo tisto ploščo,kajne? in jih povezati z tistim rumenim,črnim,zelenim kablom pa je kajne??

 

a morem komplet vse kable mnjat?

Po tem bi moral menjati tudi magnet, ker je magnet tisti, ki ti odpira platine. Dej poslikaj magnet in ploščo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok lej popoldne bom slikal in dal na shrani.si potem pa sem gor prilepu linke, lahko pa tudi video naredim,da bos vidu kako se odprirajo,pa dam na youtube pa link.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A izpušni kanal si gledal, da nima preveč oblog? Navrh pri batu znajo biti saje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sem prečistil in sedaj dela tudi z pokrovom,ampak ko se peljem gre ZELO počasi,ves cas cuka,poka iz auspuha,ubistvu se lahko peljem samo v prvi prestavi.

 

kaj bi lahko bilo,pa sam mi daje gas.

 

 

??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo imam en problem,saj mi motor sedaj vžge normalno,vžge mi v prvo.

ampak ko pa hočem dati v prvo pa tako zelo cuka,poka iz izupuha.. da morem ves čas malo držati sklopko,ker gre tako počasi z polnim gasom,pa še ko sam laufa kar malo sam gas dodaja,pa ko jez dodam gas se sploh nesliši.

 

negre več kot 10km/h,ker ga ves čas cuka in poka.

 

kaj bi to lahko bilo,narobe nastelane platine??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma a ti morš zmeri v vsaj tri različne teme napisat??

 

offtopic ja sej vem

Popravljeno . Popravil mravlinc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj bi lahko bilo,

 

??

...vse je lahko. Očitno imaš moped, ki je potreben celovitega servisa.

Imaš v rezervarju nov bencin in pravo mešanico, pravo svečko, vplinjač brezhiben z čistim filtrom za zrak in vsemi tesnili ter gumami, da ne dobi preveč ali premalo zraka,, diza ali šoba čista, loputa za zrak pravilno deluje. Na koncu auspuha mora biti pokrov, bolje je, da srednjo cev v izpuhu odrežeš po polovici, če imaš orodje, glava na cilindru v redu tesni, kanali čisti...predvžig nastaviš, da se platine odpro že malo prej, preden je bat na zgornji točki, če se platine odpirajo 2X imaš tak ekscenter na pestu vztrajnika, magnet je itak le na eni strani.....kaj vem, kaj še, najbolje celovita obnova z menjavo tesnil, malo pobrusiti glavo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živijo jaz mam spet  en problem,prejle sem naštimov platine,in sem jih poravnav,ker so se dotikale le z robovima,potem sem jih tudi z bruspaperjem mal očistu in nazadnje spihal,je pa zdej problem da mi za delo majhno iskro,zato mi tudi ne vžge,kaj bi lahko to bilo???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno mi ni jasno kako, da se ti platine dvakrat odpirajo. Včasih sem dosti apn-jev prešraufal, pa tega nikoli ni bilo. Ekscenter, ki odpira platine je bil pri apn-ju na magnetu. Tam zna mogoče bit problem. Platine pa itak zamenjaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!