Skoči na vsebino

Kawasaki ZR 7


J-125

Priporočene objave

A misliš da je najboljš,verjetno nisi sprobal nobenga druzga,no se je tud zame št.1 med nagci,sam tale z1000 pa tud ni slab videt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A misliš da je najboljš,verjetno nisi sprobal nobenga druzga,no se je tud zame št.1 med nagci,sam tale z1000 pa tud ni slab videt.

sprobal sprobal, samo noben ni v moji garaži :P :twisted: :wink:

ja z1000 ni slab ampak v živo pa ne prepriča :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kakšna je razlika med ZR-7 2002 in 2003?

Vem, da ima l.2003 črno zadnjo vilico!

A je še kakšna sprememba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna je razlika med ZR-7 2002 in 2003?

Vem, da ima l.2003 črno zadnjo vilico!

A je še kakšna sprememba?

kolikor vem nobene, saj nič posebnega ne more bit ker ni kawasaki nič omenjal in glede na to da se vse firme takoj pohvalijo že če spremenijo en sam šrauf verjetno niso nič naredili.

če pa se motim me z veseljem popravite. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahha kot da bi kdo na cesti čutil razliko med dvema motorjema... Kdo od nas zna sploh pravilno vzmetenje nastavit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz že ne. Se tudi sam vozim z zadaj zategnjenimi fedri na položaj za dva in, moram priznati, ne čutim neke razlike. :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

probej še kej druzga pelat... mam občutek da zadeva ne gre nikamor... vsaj glede na kubikažo ne.

LP

Sem ga hotel kupiti tudi jaz, ... pa sem na koncu kupil 944 Ducati ST2.

10x več navora kot pri kawasakiju!!!!

Ducati potegne ze pri 1/3 obratov, Kawasaki pa začne vlečt komaj na koncu :(( Zanesljv motor, saj že cca 20 ali 30 let uporabljajo isto mašino, vendar časi se spreminjajo.

P.S. Poleg vsega pa še Ducati ST2 (Injectiuon) porabi cca. 6 litrov Kawa pa DUPLO, če ga naganjaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Zdravo,

Kolk je kej ZR7 primeren za malo večje persone. (185 cm/92 kg.)

Ga je kdo približno tak že sprobal na daljše ture?

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Kolk je kej ZR7 primeren za malo večje persone. (185 cm/92 kg.)

Ga je kdo približno tak že sprobal na daljše ture?

LP Damjan

motor te bo že zdržal in ti njega glede udobja, edino tvoja samopodoba lahko malo trpi ker bo verjetno dokaj majhen zgledal (tako kot vsak v tej klasi).

sem pa videl tipa z 175 cm in cca 130 kg, ki je imel zadaj še žensko cca 165 cm in 80 kg. motor je sicer vlekel, okvir še ni nasedel :twisted: ampak zgledalo je kot da tipu izpod trebuha gledajo vilice, ženski na tablica iz riti :shock: :? :twisted: .

no za tako sigurno ni primeren, v taki kombinaciji še gold wing zgleda majhen :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dreyc, da ne bo pomote, če goniš ST 2 tud pije, vsaj un k sem ga pelju ST4 je kar požiru bencin. Socialna vožnja 7l, nad 230km/h pa tudi do 11l/100km. Kawe niso hudo požrešni. Sam imam ZZR 1100 in mi kuri od 6.5l - 10l/100km, ampak za 10l leti 310 po števcu. Imam pa tud guzzija, ki je 1000 ccm in ima podobno porabo kot kawa. Skratka motor je čisto v redu dokler se ga ne naveličaš. Mal mu manjka moči. Mislim, da bi bila idealna kombinacija tega motorja ta okvir, malo ojačan in od ZXR 750 mašina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Zdravo moram povedat da sem todi sam lastnik kawe zr7-s.letnik 2003. Seveda sem v enem mescu prevozu 3,300 km in moram povedat da so občutki enkratni.Kar se pa tiče porabe pa vam povem probano iz lastnih izkušenj s 21litri 399 km in 500m pešačenja do črpalke po bencin ,tank je bil suuuuuuuuh. Še dobro da je bila benzin pumpa bliz da sem ga porinu do nje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Meni mi kuri od 5.8-6.5 l/100km na daljše ture pa 5.3l/100km. Z motorjem sem zadovoljen. A ima kdo izkušnje z ZR7S oz. če je provu kdaj obe verziji (navadno in S) in vidu razliko glede vetrne zaščite?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede porabe, meni redko uspe preko 230 km prit brez da šaltan na rezervo, navadno pije okoli 6 - 6,5. je tudi že 5 pa tudi preko 10l. ni kriv motor ampak zapestje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam z.r 7s letnik 2003 Poraba je kolk ga tiščiš v obrate , omirjen vožnja do 350km s 19 litri da se spustiš v dir in zaviješ na avtocesto pa 300km s 20 litri. Z tankom sem prevozil tudi 399km in 150m porivnja do bencinske ker mi je negdo preklopil na rezervo že prej.Glede olja pa sem ga dolil na 6500km 0,5l :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali naked ZR7 tudi kaj povibrira v določenih obratih? Nekakšna resonanca je v oklepu pri S varianti, pa zdi se mi da še nekje blizu mašine. Ziher je samo kakšen šravf za podložit pa zategnit, samo težko ugotovit kateri. :blink: Predvsem pri mrzli mašini ...

Rešitve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali naked ZR7 tudi kaj povibrira v določenih obratih? Nekakšna resonanca je v oklepu pri S varianti, pa zdi se mi da še nekje blizu mašine. Ziher je samo kakšen šravf za podložit pa zategnit, samo težko ugotovit kateri. :blink: Predvsem pri mrzli mašini ...

Rešitve?

1x sem o tem bral na (vsaj mislim)

http://www.zr-7forums.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eto zate:

1. vibration

what can I do about that noisy vibration on front plastic on my zr7s?? is there something like silencer or something.....

2. It's coming from the headlight reflector. You should be able to find a couple of solutions doing a quick search.

3.Hit an miss solutions. Can't say what it was. But taking the windshield, Mirrors and right side fairing. After putting it back together the buzz was gone.

Having all that stuff off is good time to do the Fuel Gauge mod.

http://www.zr-7.com/fuelgauge.htm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. naked ne vibrira nič, saj ne toako kot opisujete. verjetno je res treba kje kaj zategnit.

2. letos sem prvič dolil 1 l olja, drugače je vedno od servisa do servisa bilo dovolj olja da ni bilo treba dolivat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Zdravo, kaj mi lahko kdo od vas pove, kakšna je cena ZR-7 l. 99, da bi vedu za primerjavo. Sem prebral tu vaše komentarje, pa zgleda, da ni tolk slab motor, pa še močnejši je od ER-5.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene po evrotaxu:ZR7

'99 = 3360 evrov

'00 = 3670 evrov

'01 = 4105 evrov

'02 = 4380 evrov

'03 = 4661 evrov

ZR7 S:

'01 = 4305 evrov

'02 = 4681 evrov

'03 = 5065 evrov

vir: revija Motorist junij 2004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Aloha!

Ze dolgo ni noben napisal v tej temi, zato bom pa jst mal napisal ter zraven vprasal. Od prejsnega vikenda sem lastnik ZR7S l. 2003 , prevozenih 2600km (uvoz aus DE - hvala bogu za EU .) ) , pa me zanimajo na katere stvari oziroma na kaj moram bit kej pozorn pri tem motorju.

Hvala za vse odgovore.

:004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....prevozenih 2600km (uvoz aus DE - hvala bogu za EU  .)  ) , pa me zanimajo na katere stvari oziroma na kaj moram bit kej pozorn pri tem motorju.

Hvala za vse odgovore.

:004

predvsem ne pozabi tankat, preveri redno pritisk v gumah in včasih menjaj kako če je znucana, na kakih 6000-8000 ga pelji na servis da mu zamenjajo olje, okoli 30.000 km preveri verigo in zobnike in mogoče sklopko (odvisno kako voziš). drugače pa nevem, nimaš glih dela z tem motorjem :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!