Skoči na vsebino

Kawasaki ZZR 250


hardgainer

Priporočene objave

Tudi sam si lastim ZZRa. Edino pa kar me moti na njemu so cudne dimenzije gum (ne dobis originalnih dimenzij kaksnih bolj sportnih gum...) in vibracije na balanci... (po daljsi voznji mam roke mravljincaste...) Drugace je super...poraba in pospeski in hitrost... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam že drugo leto vozim ZZ-r 250. Kar se gum tiče prav lepo pašejo gor 150/60 ZR 17 in 110/70 R17. Te dimenzije gume so pri vseh proizvajalciv dosegljive (sam imam Metzeler Z1).

Tresenje!? :shock: Pri meni ga ni... daj centrirat sprednje kolo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pol se lahko oddahnem (malo prejle mi je rekel eden, da po letniku 1999 ne mores spredaj dat 110ke...) Kter letnik je tvoj? 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo ve za kake fergazarje od ZZR 250

pašejo na TTR kot tata na mamo in še precej bolje "dimenzionirajo" bencin kot originalni

ali se ta ZZR še izdeluje, me prav zanima cena novih vplinjačev, najbrž sta dragi zadevci

sem pogledu, fergazarja sta Keihin CVKD 30

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali se ta ZZR še izdeluje

Af kors, se je 10 let do sedaj, pa se zihar še bo en cajt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pol se lahko oddahnem (malo prejle mi je rekel eden, da po letniku 1999 ne mores spredaj dat 110ke...) Kter letnik je tvoj? 8)

Na mojega Dunlop D207 110/70 ni šla gor. Metzeler pa nisem probal. Zvilo jo je kot gumo na starem biciklu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam letnik 99.

Platišče je res zelo ozko in posledično je seveda guma 110 zelo okrogla - kot pri biciklu. Ampak se motor s mojimi športnimi gumami kljub temu lepo pelje (veliko bolje kot z originalnimi gumami).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa ne pozabite malo utrditi podvozja... V mislih imam trše olje v vilicah. (pa pokrov zračnega filtra stran, pa v vsak avspuh po eno luknjo... :D ). Pa bo občutek hitrost in pospeška enkraten... :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pri meni sta obe gumi sli gor, resda je prva precej zaobljena (mam obcutek, kot da bo bicikel kar padal v ovinke...(zdej je se malo hladno in nova guma, da bi to sprobaval...)...pri zadnji pa sploh ne opazis, da je kaj sirsa, ker tako lepo sedi... no, upam, da ne bom zdaj prevec oklepa pobrusil 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam letnik 99.

Platišče je res zelo ozko in posledično je seveda guma 110 zelo okrogla - kot pri biciklu. Ampak se motor s mojimi športnimi gumami kljub temu lepo pelje (veliko bolje kot z originalnimi gumami).

Če se takšna guma bolje pelje :shock:?!?!? To pomeni da ima pri nagibu v ovinku ima kar precej manj naležne površina, kar pa ni ravno najboljše.

Vprašanje je, kaj se lahko zgodi pri močnem nagibu, ko na robu naenkrat zmanjka gume ...

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali kdo ve za kake fergazarje od ZZR 250

pašejo na TTR kot tata na mamo in še precej bolje "dimenzionirajo" bencin kot originalni

ali se ta ZZR še izdeluje, me prav zanima cena novih vplinjačev, najbrž sta dragi zadevci

sem pogledu, fergazarja sta Keihin CVKD 30

Par uplinjačev stane z DDV 183.600,oo Sit... :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam letnik 99.

Platišče je res zelo ozko in posledično je seveda guma 110 zelo okrogla - kot pri biciklu. Ampak se motor s mojimi športnimi gumami kljub temu lepo pelje (veliko bolje kot z originalnimi gumami).

Če se takšna guma bolje pelje :shock:?!?!? To pomeni da ima pri nagibu v ovinku ima kar precej manj naležne površina, kar pa ni ravno najboljše.

Vprašanje je, kaj se lahko zgodi pri močnem nagibu, ko na robu naenkrat zmanjka gume ...

lp Loyo

Hm, ampak, a ni prav zaradi tega, ker je guma bolj zaobljena potreben veliko globlji nagib da prides do roba, ko zmanjka gume!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz mam letnik 99.  

Platišče je res zelo ozko in posledično je seveda guma 110 zelo okrogla - kot pri biciklu.  Ampak se motor s mojimi športnimi gumami kljub temu lepo pelje (veliko bolje kot z originalnimi gumami).

Če se takšna guma bolje pelje :shock:?!?!? To pomeni da ima pri nagibu v ovinku ima kar precej manj naležne površina, kar pa ni ravno najboljše.

Vprašanje je, kaj se lahko zgodi pri močnem nagibu, ko na robu naenkrat zmanjka gume ...

lp Loyo

Saj v tem je fora - gume ne zmanjka - najprej pobrusi centralno stojal - ko pa sem tega zvišal, pobrusi še stopalka (še prej pa škorenj ali koleno). Gume pa še ne zmanjka :)

Fora je v tem, da je mešanica Metzeler Z1 veliko mehkejša in se bolje drži ceste... 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odstrani 1,5 cm visoko gumico med centralnim stojalom in izpuhom in jo nadomesti z 1 mm debelo gumijasto podložko... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi kdo ve priblizno povedat kolko me be letos prslo zavarovanje in registracija? (lani me je vse skupaj prislo ok. 52.000sit)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, enivejs. Js sm se malo z metzelerkami fural in zaenkrat ni problemov, motor se obnasa normalno...malo sem se previde kr so nove....u glavnem kul 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lani sem se vozil z gpz 500s predlani pa z zzr 250 razlika je kar velika ampak ravno tako se lepo pelješ z zzr samo malo več prestavljanja te čaka. lani smo celo z kolegi odšli na korčulo eden z gsx 1400 drugi z zzr 250 in jaz. prehitevanja po jadranki pa so potekala gladko brez problemov. tako da je zzr 250 zelo primeren za začetnike in enostaven za vzdrževanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HI.

Sem tudi sam ze drugo leto lasnik zzr-ja 250 letnik 1999. Glede gum pa takole: Mam soseda vulkanizerja, ki mi je odsvetoval sirse pnevmatike od priporocenih. Isto mi je povedal tudi serviser pri Elisi v Domzalah. Saj naj bi bile se nekaj let nazaj originalne gume na tem motorju siroke samo 100 in pa 130 !!! :?

Po njunem nasvetu sem izbral:

110/70-17 arrowmax

140/70-17 sportmax

...in sem seveda zelo zadovoljen :lol:

Peace.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem se zatipkal pri prvi gumi... moje gume so DUNLOP dimenzij:

100/80-17 arrowmax

140/70-17 sportmax

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni dobro kombinirat dveh modelov gum, cetudi so od istega proizvajalca... ce vozis zelo sportno, ti odsvetujem tako kombinacijo, ce pa bos menjaval, daj spredaj 110/70-17 sportmax (ali pa zadnjo izrabis do konca, pa das arrowmax gor).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!