Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

tvoj gs ima sprednje vzmetenje malo drugačno kot je na r1200r ;)

Drži! Povdarek na prejšnjem mojem postu pa je "SE JE".

Moj bivši GS je imel telelever.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bivši GS je imel telelever.

Saj vsi (novejši) R imajo telelever, ostale opcije pa so še odvisne od modela, letnika,...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da na R1200R samo prednje vilice stršat? Se mi zdi, da čist preveč migajo, ko odprem gas ali brezam. Zadaj je ok, ali celo malenkost pretrdo za mojo rit.

Hvala.

BS

Moraš se natančneje izrazit,kajti eno pomeni TRšE vzmetenje,DRUGO pa trše blaženje.Trše VZMETENJE dosežeš samo, če je nastavljiva trdota vzmeti ponavadi je to samo na zadnji vzmeti zaradi različne obremenitve npr: voznik sam,voznik s prtljago ali voznik+sovoznik,sicer pa v vilicah dosežeš trše VZMETENJE samo z zamenjavo vzmeti.Trše blašenje nastaviš če imaš ESA sicer pa samo z ročno nastavitvijo pri "nekaterih" motorjih,če te ročne nastavitve blažilca motor nima, dosežeš trše blaženje SAMO z zamenjavo oilja v blažilcu,uporabi se bolj vizkozno olje to pa je že poseg za delavnico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Zanimam se za nakup motcikla BMW F 800 S pa sem na strani ponudnika ac schnitzer zasledil kot dodatno opremo spodnji del oklepa. zanima me če ima kdo kakšne informacije kje bi se dalo to dobit in pa kakšne so kej cene?

http://www.ac-schnitzer.de/en/bmw-motorcycles/products/models/f-800-series/f-800-s/

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pač nekateri tako prevajajo: BMW’s four-valve boxer engine

:whistle:

pa ša uradna stran:

http://www.ac-schnit...x-boxer-4t-oil/

To ni uradno BMW olje in ni uradna bmw stran..

Pač je to podjetje sodeluje z Motorexom.., ki ima dobro olje in v sodelovanju z njimi oni in ne BMW priporočajo to olje.

Kar se bo stranka odločila se bo…važna je viskoznost olja, ki je navedena v navodilih za uporabo.

Dokler pa imate motor v tovarniški garanciji,morate uporabljati olje ki ga določa BMW standart,v nasprotnem se vam v slučaju okvar na motorju(agregatu) ne priznava garancija.

Lp

Ker me je matrala radovednost,sem se pozanimal o tej informaciji(kao uradni) in zgoraj je naveden odgovor uvoznika motornih koles BMW za SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni.

Imam en problemček na svojem k1200r in sicer na levi ročki mi ne dela gretje, sem malo premikal kable in je delala do naslednjega izklopa. zdaj pa sploh ne dela več. mislim da je nekje slab stik. kje je najboljše da začnem iskat napako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo Nejc..a si ti že probal na svojem to olje...in če si kako občutiš razliko?

ne

pa tudi ne vem če bi občutil razliko (glede na to da je tudi nisem, ko je spustil zadnji amortizer).

še vprašanje za tistega ki to ve 100%;

če ti v času garancije menjajo del, ki je priznan in zamenjan pod garancijo ali ta

del dobi zopet 2 letno garancijo ali velja njegova garancija do konca izteka garancije celotnega motorja.

Torej 7 dni pred iztekom garancije motorja je spustil amortizer in bil zamenjan z novim (uveljavljena garancija).

Kakšne je zdaj garancijska doba novega amortizerja? 7 dni ali 2 leti?

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne

pa tudi ne vem če bi občutil razliko (glede na to da je tudi nisem, ko je spustil zadnji amortizer).

še vprašanje za tistega ki to ve 100%;

če ti v času garancije menjajo del, ki je priznan in zamenjan pod garancijo ali ta

del dobi zopet 2 letno garancijo ali velja njegova garancija do konca izteka garancije celotnega motorja.

Torej 7 dni pred iztekom garancije motorja je spustil amortizer in bil zamenjan z novim (uveljavljena garancija).

Kakšne je zdaj garancijska doba novega amortizerja? 7 dni ali 2 leti?

7 dni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne

pa tudi ne vem če bi občutil razliko (glede na to da je tudi nisem, ko je spustil zadnji amortizer).

še vprašanje za tistega ki to ve 100%;

če ti v času garancije menjajo del, ki je priznan in zamenjan pod garancijo ali ta

del dobi zopet 2 letno garancijo ali velja njegova garancija do konca izteka garancije celotnega motorja.

Torej 7 dni pred iztekom garancije motorja je spustil amortizer in bil zamenjan z novim (uveljavljena garancija).

Kakšne je zdaj garancijska doba novega amortizerja? 7 dni ali 2 leti?

Kolikor je meni znano je na vsak vgrajen(originalni BMW-ejev del) eno leto garancija !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne

pa tudi ne vem če bi občutil razliko (glede na to da je tudi nisem, ko je spustil zadnji amortizer).

še vprašanje za tistega ki to ve 100%;

če ti v času garancije menjajo del, ki je priznan in zamenjan pod garancijo ali ta

del dobi zopet 2 letno garancijo ali velja njegova garancija do konca izteka garancije celotnega motorja.

Torej 7 dni pred iztekom garancije motorja je spustil amortizer in bil zamenjan z novim (uveljavljena garancija).

Kakšne je zdaj garancijska doba novega amortizerja? 7 dni ali 2 leti?

Po mojem osebnem prepričanju mora veljati na zamenjane dele doba 2 let.... za ziher pa vprašaj: http://www.zps.si/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem nov na forumu.

Vozim se z R 1150R (3.sezona). motor pa ima sedaj dobrih 70000km. Zato me seveda čaka "tavelik" servis.

Ker sem šraufenciger imel v rokah 2x v življenju (pa še to med pretepom) me zanima ali obstaja kakšen neuraden serviser BMW motorjev na Gorenjskem ali v okolici LJ.

Upam, da ne kršim kakih pravil s tem vprašanjem.

Z veseljem bi se priključil tudi kaki skupini, ki to počnejo sami, saj bi se rad kaj naučil. (pa seveda kot novinc jaz poskrbim za pivo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem nov na forumu.

Vozim se z R 1150R (3.sezona). motor pa ima sedaj dobrih 70000km. Zato me seveda čaka "tavelik" servis.

Ker sem šraufenciger imel v rokah 2x v življenju (pa še to med pretepom) me zanima ali obstaja kakšen neuraden serviser BMW motorjev na Gorenjskem ali v okolici LJ.

Upam, da ne kršim kakih pravil s tem vprašanjem.

Z veseljem bi se priključil tudi kaki skupini, ki to počnejo sami, saj bi se rad kaj naučil. (pa seveda kot novinc jaz poskrbim za pivo)

R1150R je enostaven za šraufati. (Sem ga imel pred dvemi leti). Če rabiš imam servisni priročnik v pdf obliki, kjer so podrobno razloženi vsi postopki servisa, kakšno stvar pa ti lahko pokažem (nastavljanje ventilov,...). Če boš poservisiral vse, kar je možno bo dela vsaj za 5 ur. Večina stvari je zelo enostavnih, lahko pa ti dam tudi kontakt od zelo dobrega mehanika, ki bo vse skupaj naredil za pošteno ceno.

Za narediti pa je tole:

- Zamenjati olje v motorju in oljni filter

- Zamejati olje v zadnjem prenosu

- Zamenjati zavorno olje

- Zamenjati zračni filter

- Zamenjati filter za bencin

- Nastaviti ventile

- Zamenjati svečke

Od vsega skupaj je treba malo pazljivosti pri menjavi filtra za bencin, ki je v rezervoarju, skupaj s črpalko. Če nisi pazljiv pri namestitvi tesnila, se ti iz rezervoarja zlije bencin in vse skupaj moraš še enkrat podreti.

Če potrebuješ pomoč se javi !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprostite, ker morda smetim temo... Rada bi našla kakšne relevantne teste touring moto gum... kot so Metzeler Z8, Z6, Bridgestone Battlax BT 023, Michelin Pilot... Ali mi lahko kdo prosim pripne kakšen link na forumu kjer se to pogovarjajo? Imam par vprašanj.

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprostite, ker morda smetim temo... Rada bi našla kakšne relevantne teste touring moto gum... kot so Metzeler Z8, Z6, Bridgestone Battlax BT 023, Michelin Pilot... Ali mi lahko kdo prosim pripne kakšen link na forumu kjer se to pogovarjajo? Imam par vprašanj.

Hvala.

naj ti bo ker imaš tako fejst prjatlco :-)

nekaj je tuki

http://www.motorrado...368916?seite=11

neki je tudi tukaj :

http://www.testberic...estbericht.html

pa tale bo znal VELIKO povedat ;-))

toliko od mene,

kaj bodo pa še drugi - boljši poznavalci - povedal

sicer pa ne vem kaj se punce ukvarjate z gumami; k da ni dost druzga dela.

Za vas je pomembno da so gume okrogle in črne in da imajo lep profil (t.i. dezen),

ostalo je itak nepomembno :grim

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za narediti pa je tole:

- Zamenjati olje v motorju in oljni filter

- Zamejati olje v zadnjem prenosu

- Zamenjati zavorno olje

- Zamenjati zračni filter

- Zamenjati filter za bencin

- Nastaviti ventile

- Zamenjati svečke

Jaz bi dodal še jermen alternatorja .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa ne vem kaj se punce ukvarjate z gumami; k da ni dost druzga dela.

Za vas je pomembno da so gume okrogle in črne in da imajo lep profil (t.i. dezen),

ostalo je itak nepomembno :grim

No, upam, da je tale zelenko poln sarkazma. Ker dokler se kvalitetno ukvarjam s svojimi zadolžitvami (peka, kuha ipd. ...), se lahko tudi z gumami. In skrbim za svojo varnost. Oni dan so me Metzelerke zelo razočarale po dežju in razmišljam o menjavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, upam, da je tale zelenko poln sarkazma. Ker dokler se kvalitetno ukvarjam s svojimi zadolžitvami (peka, kuha ipd. .. .), se lahko tudi z gumami. In skrbim za svojo varnost. Oni dan so me Metzelerke zelo razočarale po dežju in razmišljam o menjavi.

Metzeler razočara če je stara,drugače pa je zadovoljiva tudi po mokri cesti.....za vožnjo po omejitvah pa več kot odlična :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oni dan so me Metzelerke zelo razočarale po dežju in razmišljam o menjavi.

ne vem, jaz bi tebi priporočil kako mehko gumo (k glih ne tišiš po ovinkih do konca). Tako da se hitro segreje (mogoče contri trail ali pa road attack)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!