Skoči na vsebino

BMW razno (primerjave modelov, splošne debate)


bmwslo

Priporočene objave

Jo.

Rad bi preveril če mi dela motronic. Zgleda da je edina pametna alternativa temu, da grem z zlato kočijo na Avtoval, da prašam, če ima kdo bodisi za prodat kašen motronic 2.4 (1150) ...

al pa še boljše, če je kdo okol ljubljane, ki bi bil pripravljen sprobat moj motronic ...

Al pa če ma kdo kašno boljšo idejo, hodit z "puppy eyes" na Avtoval že mam mal poln ku***c, ker imam občutek, da se jim ne da ukvarjat z unimi, k šraufajo doma - razumljivo pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo.

Rad bi preveril če mi dela motronic. Zgleda da je edina pametna alternativa temu, da grem z zlato kočijo na Avtoval, da prašam, če ima kdo bodisi za prodat kašen motronic 2.4 (1150) ...

al pa še boljše, če je kdo okol ljubljane, ki bi bil pripravljen sprobat moj motronic ...

Al pa če ma kdo kašno boljšo idejo, hodit z "puppy eyes" na Avtoval že mam mal poln ku***c, ker imam občutek, da se jim ne da ukvarjat z unimi, k šraufajo doma - razumljivo pač.

To si pa prov pogruntal ! :010 jaz sem sam mehanik in ga peljem VEDNO k njim na servis, do zdaj popolnoma brez problemov in sem ZELO zadovoljen, tako z vslugami kot s ceno dokler bodo za servis zaračunavali za delo SAMO 67 € z vsemi nastavitvami in menjavami jim ostanem sigurno zvest ! !

Ps: res pa je da so "originalni" deli kar precej dražji to si pač moraš kot lastnik BMW-ja vzeti v zakup ! :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo.

Rad bi preveril če mi dela motronic. Zgleda da je edina pametna alternativa temu, da grem z zlato kočijo na Avtoval, da prašam, če ima kdo bodisi za prodat kašen motronic 2.4 (1150) ...

al pa še boljše, če je kdo okol ljubljane, ki bi bil pripravljen sprobat moj motronic ...

Al pa če ma kdo kašno boljšo idejo, hodit z "puppy eyes" na Avtoval že mam mal poln ku***c, ker imam občutek, da se jim ne da ukvarjat z unimi, k šraufajo doma - razumljivo pač.

HI!

Mislim, da ima član našega foruma tole škatlico, ki se ji reče (911) . Mogoče bi pa kaj pokazala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jo.

Rad bi preveril če mi dela motronic. Zgleda da je edina pametna alternativa temu, da grem z zlato kočijo na Avtoval, da prašam, če ima kdo bodisi za prodat kašen motronic 2.4 (1150) ...

al pa še boljše, če je kdo okol ljubljane, ki bi bil pripravljen sprobat moj motronic ...

Al pa če ma kdo kašno boljšo idejo, hodit z "puppy eyes" na Avtoval že mam mal poln ku***c, ker imam občutek, da se jim ne da ukvarjat z unimi, k šraufajo doma - razumljivo pač.

Če imaš okrogel konektor, ti lahko pomagam....imam namreč to napravico....telefon je v profilu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ojlala

Počasi bom morala menjat gume za moj motorček, pa me zanima ali mi lahko kdo da nasvet kakšne (firma) in kje naj nabavim?

Gledam predvsem na kvaliteto in ne na ceno.

Ali če ima kdo kakšne podatke zadnjih testov gum?

Hvala,lp Teja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni bemwejaši.

Sem si zaželel starega bmw-ja boxerja in imam resen namen ga kupit.

Sem se naveličal moje honde varadero, jo prodal, in zdaj kupujem bmw boxerja - r80rt oz r100 rt.

R80 - tk se kar nekaj prodaja - vse so bivše policijske, pa me zanima (tehn. podatke imam že vse) glede vzdržljivosti le-teh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni bemwejaši.

Sem si zaželel starega bmw-ja boxerja in imam resen namen ga kupit.

Sem se naveličal moje honde varadero, jo prodal, in zdaj kupujem bmw boxerja - r80rt oz r100 rt.

R80 - tk se kar nekaj prodaja - vse so bivše policijske, pa me zanima (tehn. podatke imam že vse) glede vzdržljivosti le-teh.

Sam vozim GSA in imam soseda ki je navdušenec nad r100rt in je imel kar dva....no zdaj je enega prodal.....in ker sva oba BMW-jista mi seveda da kdaj tudi kak krog.......motor je super,edino kar mene moti so bremze,sam ne morem objektivno ocenjevat,ker so na novem BMW bremze res brutalne,in tud če vozim kakšen novejši motor se mi bremze ne zdijo top....no kaj čmo,sem se pač razvadil.

Skratka ti kar kupi ,jaz sem svojega skoraj novega že imel na servisu ko on samo servis in gas...motorček dela ko urca.

Da boš pa dobil informacije iz prve roke mi pa piši na PM in ti pošljem njegovo številko.....sem mu že omenil in pravi,da ni problema.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tile stari BMWji so vsaj men zakon. vzmetenje in zavore so letniku primerne, pa tresljajev ni ravno malo, sploh če primerjaš z kakšno Hondo. Če se voziš umirjeno so vozne lastnosti čisto OK. Če boš vzel policijskega si je fajn vzet eno zimo in ga komplet pregledat. še boljše je, če dobiš od "privat" motor. Nekih hudih bolezni ti motorji niso imeli, moraš pa vseeno računati, s tem da je motor starejši letnik. Lojz pprodaja filtre, big bohre kite in druge bolj ali manj uporabne zadeve; http://www.louis.de/_305baca58694b855f793c2931258507632/index.php?topic=list&article_context=bikedb&grwgr=&wgr=0&origin=bikedb&typ_id=R100R&list_total=56&anzeige=0&page=3

Uglavnem, deli se dobijo brez problema. Motor je enostaven vse pa zavisi, če ti je vredu za vozit in če ti ostalo paše. Najboljše, da probaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojlala

Počasi bom morala menjat gume za moj motorček, pa me zanima ali mi lahko kdo da nasvet kakšne (firma) in kje naj nabavim?

Gledam predvsem na kvaliteto in ne na ceno.

Ali če ima kdo kakšne podatke zadnjih testov gum?

Hvala,lp Teja

http://www.metzelerm...g/enduro_street

http://www.sirnik.net/motoplasci

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni bemwejaši.

Sem si zaželel starega bmw-ja boxerja in imam resen namen ga kupit.

Sem se naveličal moje honde varadero, jo prodal, in zdaj kupujem bmw boxerja - r80rt oz r100 rt.

R80 - tk se kar nekaj prodaja - vse so bivše policijske, pa me zanima (tehn. podatke imam že vse) glede vzdržljivosti le-teh.

Jaz osebno ti odsvetujem "policijske", če bi vedel kolikokrat so ti čmoknili ali pa bili karambolirani ostaneš pri svoji varaderi :yes: ...Bolje od koga "privat"...

LP H.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm..tudi jaz bi policijske odsvetoval...če je agregat ok..ima vzmetenje pač kilometre, po moje boljš privat nakup...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pomotoma sem naročil dva prtljažnika za zadnji originalen kovček na 1150RT. Je zelo kvaliteten, lepega videza in prašno barvan, priloženi so vsi vijaki potrebni za montažo. Če koga zanima, sem se mu pripravljen odreči za ugodno ceno. Več na PS. Paše pa na takšen kovček (mislim, da je več modelov imelo enakega):

top_case_backrest.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

živjo,

danes sem se spravil menjat olje na moje f650 gs, letnik je 2001. pa se mi je zgodila ena nerodna reč. namreč ko sem hotel tank za olje nazaj fiksirat sem ugotovil, da tisti šrauf s črnim debelim distančnikom ne prime več, se vrti v prazno. potem sem začel nazaj odvijati in mi je ven potegnilo en navoj (na sliki sta vijak in navoj). a se komu sanja, kam je bila ta zadeva fiksirana? sklepam, da je nekaj padlo na drugi strani dol. mislim pa da je to fiksirano na plastiko za zajem zraka. mislim, da boste vedli zakaj gre, bom pa jutri še sliko prilepil.

problem je sicer, da sedaj posode za olje ne morem fiksirati. pa nvem ali lahko tisti del, za katerega predvidevam da je padel dol in se nahaja znotraj plastike, povzroči kako škodo?

dscn0309.jpg

evo sm najdu na netu - točno tale vijak mi sedaj ne prime

OilTankRHUpperBoltSpacer.jpg

Popravljeno . Popravil Rokxy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je iz priloženega razvidno, si samo potegnil vložek ven iz plastike. na drugem koncu ni nič. Mislim da boš zadevo rešil, če boš ta vložek nazaj zalepil z kakšnim epoxi lepilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je iz priloženega razvidno, si samo potegnil vložek ven iz plastike. na drugem koncu ni nič. Mislim da boš zadevo rešil, če boš ta vložek nazaj zalepil z kakšnim epoxi lepilom.

sm najdu na netu in očitno se ta problem kar dogaja. neka butasta guma je na notranji strani plastike, ki rada dol pade. bom mogu razmontirat pa na notranji strani zalepit tisto gumo z navojem vred nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojlala

Počasi bom morala menjat gume za moj motorček, pa me zanima ali mi lahko kdo da nasvet kakšne (firma) in kje naj nabavim?

Gledam predvsem na kvaliteto in ne na ceno.

Ali če ima kdo kakšne podatke zadnjih testov gum?

Hvala,lp Teja

Živjo,

na mojem R1200R so serijsko vgrajevali Metzeler Z8, baje ful ok guma, iz lastnih izkušenj pa ne morem povedat, ker se še nisem po cesti peljala.

Prej sem na Bulldogu vozila Bridgestone BT023, za te bi pa dala roko v ogenj. Res carske, udobne, držijo v mokrem, prednja super drži smer, zadnja pa prenese tudi ves navor, ki ga premore bulldog z nizkih obratov. Sem bla super zadovoljna in jih bom sigurno dala na R1200R, ko zvozim Metzelerke (oz. bodo prej stare ratale :grim )

Povej, če rabiš kšno zvezo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!