Skoči na vsebino

Motor z največ prevoženimi kilometri


bajsi

Priporočene objave

Zanimivo da to ni nikjer regulirano in je povsem "legalno" prodajati vozila z prevrtenimi kilometri, čeprav lahko v nekaterih primerih to pomeni tudi hujšo poškodbo, če končni uporabnik ni seznanjen z realnim stanjem vozila.

Me pa bol zanima kako se "športni" motorji obnesejo kar se življenjske dobe tiče - mna tujih forumih prebiram, da so te mašine zelo navite, delujejo na višjih obratih in se posledično hitreje kvarijo - po drugi strani pa drugi prisegajo, da lahko z japonsko elito brez problemov dosežeš tudi do 100.000km.

 

Zato me zanima če ima kdo kako informacijo, ker tudi na spletu nikjer ne zasledim cestnih motorjev z visoko kilometrino

100kkm če je agregat pravilno vzdrževan in ne vožen po dirkališčih  ni nič ,se mi zdi da ima forumaš Trebor na svoji R1 že preko 100kkm pa ga vpraši kaj je motorju,je BP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda si odgovoren tudi pri nas. Goljufija. Moras pa razumeti kaj je dovoljeno in kaj ne. Ni prepovedano vrteti kliometrov na lastnem vozilu za lastno zabavo. Ne smes pa zavajati kupca. Vse kar moras narediti, je dokazati, da je to storil prodajalec, oziroma da je vedel za prevrtene kilometre in je to prikril kupcu.

Popravljeno . Popravil nejc74
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

orji obnesejo kar se življenjske dobe tiče - mna tujih forumih prebiram, da so te mašine zelo navite, delujejo na višjih obratih in se posledično hitreje kvarijo - po drugi strani pa drugi prisegajo, da lahko z japonsko elito brez problemov dosežeš tudi do 100.000km.

 

SS motorji imajo že vrsto let >150 konj. Tega na cesti skoraj ne moreš tiščat tako da bi ga zadavil. In posledično je material na cesti dokaj neobremenjen. Kmet2 pa ti lahko pove, kako se je 75 konjski Verso počutil na AC..... To je zgol moj pogled na zadevo. 

da ne bomo čist mim teme, Ni baš nešto, prav nova pa tud ni več

 

 

117711.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda si odgovoren tudi pri nas. Goljufija. Moras pa razumeti kaj je dovoljeno in kaj ne. Ni prepovedano vrteti kliometrov na lastnem vozilu za lastno zabavo. Ne smes pa zavajati kupca. Vse kar moras narediti, je dokazati, da je to storil prodajalec, oziroma da je vedel za prevrtene kilometre in je to prikril kupcu.

No saj to je to ,napaka v našem pravnem sistemu.....jaz moram dokazovat kdo je prevrtel namesto da bi avtomatično bil kriv prodajalec ker je prodajal nepreverjeno vozilo ,on je tisti ki bi moral odgovarjati in preveriti da ima motor verodostojne podatke kot letnik ,km itd....

To je isto kot pri nas ko naši vrli parlamentarci ne vejo od kje jim 200kevrov pa 500k evrov in podobne neumnosti.......in država jim mora dokazovat oz. sodni sistem da je denar protipravno pridobljen namesto da bi moral dokazovat obdolženi in v primeru da ne zna opravičit pridobljena sredstva tudi le ta vzeti . Toda nzakone so so kravatarji napisali za sebe  in ko zagusti naenkrat postanejo miljonarji vsi bližnji sorodniki samo obdolženi je v osebnem bankrotu ......zanimivo a ne......

SS motorji imajo že vrsto let >150 konj. Tega na cesti skoraj ne moreš tiščat tako da bi ga zadavil. In posledično je material na cesti dokaj neobremenjen. Kmet2 pa ti lahko pove, kako se je 75 konjski Verso počutil na AC..... To je zgol moj pogled na zadevo. 

da ne bomo čist mim teme, Ni baš nešto, prav nova pa tud ni več

 

 

117711.jpg

65 konjski Cartman .....in Verzo se ni nič pritoževal ,predu na 9k obratov sam poraba je bila pa večja kot na 150 konjskem KTM  :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zdej mas  pac Kawasaki Screamerja :) 

Drgac pa se najdejo po 100k ss motorji,tko da....edina skrb je servis :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

e ni nič pritoževal ,predu na 9k obratov sam poraba je bila pa večja kot na 150 konjskem KTM  :P

Točno to sm tel izpostavit. 150konjski stroj se na 9000rpm vrti dokaj redko. kolko je to? bliz 200km/h v tretji brzini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to sm tel izpostavit. 150konjski stroj se na 9000rpm vrti dokaj redko. kolko je to? bliz 200km/h v tretji brzini?

6 prestava 10.900obratov 272kmh.....:Pporaba pri tem načinu vožnje......nimam pojma.....vem pa da če se z Versysom peljem 200kmh in to isto z KTM ima KTM 5.7l  porabo ....:D

P.S.sem pa razumel kaj si želel izpostavit :)

Kar se pa tiče prevoženih ,sem jih imel pa največ na 990adv ....celih 60 kkm:Pmotor se je šele dobro utekel ....

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče prevoženih ,sem jih imel pa največ na 990adv ....celih 60 kkm:Pmotor se je šele dobro utekel ....

...nimaš za burek, jaz se vozim na motorju s prek 150k km. Pa dej, če si upaš...:smoke:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...nimaš za burek, jaz se vozim na motorju s prek 150k km. Pa dej, če si upaš...:smoke:

Upam sam se prej naveličam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
On 15. 10. 2015 at 4:33 PM, vandrovec said:

...nimaš za burek, jaz se vozim na motorju s prek 150k km. Pa dej, če si upaš...:smoke:

Prva slika je nastala pred leti,druga danes,na tretji pa ima butl rezervni agregat za izredne razmere namesto da bi šel po nov moped.

 

 

 

 

 

20160710_192440_Easy-Resize.com (2).jpg

DSC00002.jpg

DSC00003.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10. 7. 2016 at 22:36, FLY pravi:

Prva slika je nastala pred leti,druga danes,na tretji pa ima butl rezervni agregat za izredne razmere namesto da bi šel po nov moped.

Fino to, pa lahko prodaš motor z 58000 km in števca nisi vrtel nazaj...:cool:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 39 minutami, sunnygirl pravi:

Kdaj pa si bil tam? :)

Od 29.06 do 04.07. 2016   po Bolgariji

Ceu dopust je bil 13 dni na mopiju . . . . . viiiiiiiiiii :yea1:

A smo se mogoče srečal? Vidu ene dve skupine naših mopedistov, so tok veselo pozdravlal  . . . . 

Popravljeno . Popravil osa rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 urami, osa rider pravi:

Od 29.06 do 04.07. 2016   po Bolgariji

Ceu dopust je bil 13 dni na mopiju . . . . . viiiiiiiiiii :yea1:

A smo se mogoče srečal? Vidu ene dve skupine naših mopedistov, so tok veselo pozdravlal  . . . . 

Ne nisem bila jaz....

Bi te pa nekaj vprašala...pošljem ZS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Ni največ, je pa najbolj "okrogla" kar jih bo na tem števcu...

Pred par dnevi na poti proti Ljubljani, kak kilometer ali dva pred Trojanami.

 

LP Bajsi

 

IMG_20160907_103629.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ful, brez okvar ali da bi me kdaj kje pustila, pa tako kot zgleda bo tudi novemu 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, bajsi pravi:

Ful, brez okvar ali da bi me kdaj kje pustila, pa tako kot zgleda bo tudi novemu 

Vem, sva bila kar nekaj krat skupaj na poti ;)))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!