Skoči na vsebino

Fotografija
* * * * * 2 Glasovi

SUZUKI GSF 1200 BANDIT (S in N)

• Prijavite se za odgovor
1359 odgovorov v tej temi

#1 mopedfan

mopedfan

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 510 Objav:

Objavljeno 05. March 2002 - 18:56

Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem motorjem.
Meni osebno se zdi kar pravi recept za potovanja + popoldanska polaganja ovinkov.

prosim....

Popravil/a - Ice on 27/03/2002 10:01:25

#2 Gallus

Gallus

BiO Šalabajzer

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 3093 Objav:
  • Spol:moški
  • Motocikel:XT 1200 ZE

Objavljeno 27. March 2002 - 19:58

quote:
Hola!

Hja, Hayabusa je sport-touring motorcek, ze zaradi udobnega polozaja voznika, predvsem pa zaradi teze 251 kg, kar je tocno 50 kg vec kot npr GSX-R 1000, ki je pravi sportnik.

LP suzuki

Tvoja trditev je točna, vendar če primerjaš Hayabuso in Bandita je Hayabusa bolj špotnik, Bandit pa bolj turing!

(mojeosebnomnenjepress)

Ni važno kaj - važno da je Bandit !!!!!
LP SBN

#3 Ice

Ice

Legenda

• Moderatorji
  • 23218 Objav:
  • Motocikel:Suzuki GSF 1200 S, BMW K 1300 GT

Objavljeno 27. March 2002 - 10:00

onim:
1. yep,obstaja.pasta za glancanje kroma ali podobno.zavedaj se,da pri vsakem poliranju odstranis kaksen mikroncek ali dva kroma z rorov.
2. yep,obarvajo se pri vseh,razen ce ne obracas desnega zapestja vec,kot centimeter,dva (jah vezde!) sicer ne vem,zakaj imas mavrico,moji so lepo enakomerno zlati.
3. scorpion race,glasen a sonoren....me vsaj ne preslisijo vec.lazji in manjsi od serijskega.se ATS 3.000.- dal za njega.
4. sotrpin podavljen,top-case tukaj tudi.

-----
The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

#4 Ice

Ice

Legenda

• Moderatorji
  • 23218 Objav:

Objavljeno 05. March 2002 - 19:46

hmmmmmmm......kje naj zacnem? mogoce probas najprej malo z iskalnikom pobrskati po arhivu (in odprtih temah).

na hitro:
- zdi se ti prav v obeh primerih
- serijske gume (michelin macadam) menjaj s cim drugim (zame naj naj metzeler)
- montiraj crash-pads,se splaca
- z top-case nosilcem zgleda b e d n o ! (form follows function)
- ena najboljsih masin za tuning (in najlazjih; par cukov in gasa)
- 1157 ccm serijsko....1216 in vec mozno z rel.malo denarja
- poraba 6-7 l/100 km (ali vec,manj skoraj ne)
- udobnost sopotnice/ka zelo dobra
- zascita pred elementi dobra,z visjo sipo boljsa
- bremze fantazija
- sicer pa.........IME!!! BANDIT!!!!! AAAAAAAHHHHHH

pomanjklivosti:
- sekundarni prenos veriga
- malce tezek (240 kg)
- nima einspritz
- sedez na voznikovem mestu med nogami malo ozek,po 5xx-km postane mucno
- zavarovanje in davki; 1157 ccm

z eno besedo: KUPI,kaj cakas!

za vec postavi konkretno vprasanje.

-----

#5 mopedfan

mopedfan

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 510 Objav:

Objavljeno 06. March 2002 - 08:33

Ne, ne. Če bom kupilkaj takega bo Bandit.

Ice: tenks za obširno poročilo. Sem poizkusil tudi pobrskati po arhivu, a ko grem na iskalnik se najde pod tem naslovom bolj malo (mislm, da konkretno o tem motorju ni nič pisalo).
Praviš sedež, da je problem (po 500 km). To je meni osebno kar velik faktor. Mislim je res tako grozno?

#6 Ice

Ice

Legenda

• Moderatorji
  • 23218 Objav:

Objavljeno 06. March 2002 - 08:50

grozno ni,malo moti.ali bolje receno,po 700 km pozabis .se sicer dobijo vse vrste after-market sedezev,ki pa niso ravno poceni (corbin,sargents itd).mene osebno niti ne moti vedno.odvisno od razpolozenja bi rekel.saj ni premehek ali pretrd sedez,ravno prav bi rekel,je samo tisti cm ali dva preozek za mojo rit,to je vse.

za vec info in nasvete si oglej mail-listi na SUKBOG (www.sukbog.co.uk) in Bandits-R-US (http://wwboc.netfirms.com/ - world wide bandits owners club).lahko pa seveda se vedno vprasas (matr se mi fajn zdi,da vsaj eden ve,kaj je v redu motor )

BTW .....SBN ima naked verzijo,samo ne vem katero izvedbo,Mk I (pre ´01) ali Mk II (´01-).moj je Mk II.

-----

#7 Onim

Onim

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 446 Objav:

Objavljeno 07. March 2002 - 09:14

Se mi zdi da je na taki mrcini kot je bandit 1200 strošek gum lahko zelo visok, še sploh pri pretiravanju.... Kaj pa Michelin x90 macadam, Dunlop (pa ne D207 ali D208). Sicer se pa zaenkrat vozim še tako previdno, da bi moje gume zdržale najmanj 15.000 Km....hahahah.

Lp,

Onim

#8 Gallus

Gallus

BiO Šalabajzer

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 3093 Objav:

Objavljeno 06. March 2002 - 10:34

Ni mi muca popapala jezika, le do računalnika nisem mogel priti, ker sem bil službeno odsoten, tam pa ....

Osebno imam 1200 N in ne S. Razlika je samo v prednjem delu - oklepu. Sam osebno sem si namontiral manjšo šipo - Givi, ker je nad 150 km/h že zelo močno pihalo. Sedaj je bistveno bolje.

Nimam veliko za dodati prejšnjim komentarjem na forumu, moje izkušnje so podobne. Malenkost postane čigumast v ovinku, če so neravnine (pod pogojem da ga pritisneš proti maksimumu), sicer je miren kot ovca.

Do sedaj ga še nisem stestiral do konca, ker sem lani kupil povsem novega, in ga malo "šparam", sedaj ko bom naredil drugi servis, pa bomo naredili test končnih zmogljivosti.

Agregat je izredno prožen, tudi pri niskih obratih, vleče skozi celotno območje enakomerno, nad 4000 obt/min pa dosesedbo zdivja (na žalost nekaterih plastičarjev, ki lahko gledajo le v izpušno cev.

Dodal sem še nekatere malenkosti (vijake v barvi rezervarja, LSL krmilo v barvi motorja, urca, zamenajl top izpuha, zaščitni rolbar ob straneh...), bo pa, če bo financ minister dovoljeval doživel preobrazbo v "streetfighterja".

Osebno sem vozil že veliko različnih motorjev, vseh možnih kubatur in moči (Yamaha diversion, BMW 850, BMW 1150, Honda CBR 600), vendar svojega "Miškota" ne zamenjam za drug motor, mogoče za novega 1400 ?!?, vendar ga moram še prej videti in preiskusiti (o denarju pa raje nič).

Servisi niso pretirano dragi (cca. 15.000 SIT) - sem se pravkar dogovoril s serviserjem.

Moj predlog: če se ti dopade, KUPI TAAAAAAKOOOOJ, ne boš razočaran, ker vse, ki jih poznam in vozijo tak motor, to trdijo in se le stežka ločijo od njega.

LP SBN.

#9 mopedfan

mopedfan

Mojster

• Člani
  • PipPip
  • 510 Objav:

Objavljeno 06. March 2002 - 10:55

SBN kje pa ga servisiraš.
Namreč; glede na moje izkušnje z Aprilio mi je to ključni dejavnik ko se odločam za novo znamko motorja.

#10 Gallus

Gallus

BiO Šalabajzer

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 3093 Objav:

Objavljeno 06. March 2002 - 11:03

Jaz ga servisiram pri Barboriču v Žužembeku (pooblaščen serviser), pa tudi poznam ga, dosedaj vse dobro o njem (se spozna, tudi sam je dolga leta motorist.

LP SBN

#11 Onim

Onim

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 446 Objav:

Objavljeno 07. March 2002 - 09:52

Višina 187, teža bruto čez 90(jaz+oprema) neto 85kg. Za to velikost se mi zdi motor idealen. Res ima bandit 1200 skoraj 240 kg, a je vseeno zelo vodljiv. (moj prejšni motor suzuki gsx 1100 '83 je imel 270kg pa obupno težek pri nizki hitrosti in manevriranju.... čoperji z več kilogrami se vozijo bolje...)

V glavnem se Bandit 1200 (kolikor sem ga uspel spoznati v dveh dneh) vozi zelo dobro, dobra lega, dobra vodljivost, ni težak - teže sploh ni čutiti, tudi pri počasnem manevriranju.... mogoče je to prav zaradi moje višine .... moja punca ima probleme, ker slabo seže do tal in ji je pretežek. Po mojem mnenju motor ni primeren za ljudi manjše od 170 cm in večje od 195cm (je pa moških motoristov malo izven teh mer).

lp,

Onim

#12 Onim

Onim

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 446 Objav:

Objavljeno 07. March 2002 - 08:50

Tudi jaz bom tuki nekaj povedu. Pred dvema dnevoma sem kupil Bandita 1200 S letnik '97, cca 21.000 km in nekaj dodatne opreme. Dosedaj najboljši motor kar sem jih imel. (prej imel sama jajca: Virago 250, EN 500-kawasaki, Suzuki gsx 1100-letnik 83, ki pa žal ni nikoli dobro delal-sklopka).
Kok je to nor motor, človek kar ne more verjet. Se peleš 130 po avtobanu, pa te mal zgrabi..... pa maš takoj 180.... pa pogledaš na turnceler pa je še dost rezerme (žal motoristi s 600ccm motorji tega ne morejo doumeti....Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin 10.000 +). Navor in moč v niskih obratih.....NOOOoooooooooooooooooorOOOOoooooooo!!!!! Če bi prej za to vedu, bi ga na kredit kupu.
Glede mehkobe.... sam sem bolj touring rider tako, da se mi zdi čisto vredu. Pa še sopotnica je zadovoljna....

Res je kot je Ice rekel: Eden boljših motorjev za friziranje. Sicer pa ima motor deklariranih 98PS (72Kw), na sklopki pa so mu jih v originalni verziji izmerili 106 (tudi 108 PS). Če pa temu dodaš še kakšen malo bolj odprt izpuh pa lahko računaš še s dodatnimi konji. Tudi do 14 PS brez dodatnih nastavitev (brez raznih jetov itd...)
Skratka motor je bomba, upam samo, da ga ne bom v kak jarek poslal.....(v prvih dneh ga vozim prav spoštljivo!).
lp,

p.s. Ice kakšne gume uporabljaš? Jaz imam trenutno Dunlop D205 Sportouring..., pa se mi zdijo kar vredu..... Kako dolgo držijo Metzeler?

Onim

#13 Onim

Onim

Vajenec

• Člani
  • Pip
  • 446 Objav:

Objavljeno 07. March 2002 - 08:56

.....aja še neki.... O tem motorju (Banditu) je mnogo napisanega tudi na Motorradovi strani: http://www.motorradonline.de

Se pa tudi opravičujem morebitnim lastnikom prej omenjenih jajc (virago, en, gsx...), sem pač pod vtisom novega motorja.... na mi zamerit.

Lp,

Onim

#14 Ice

Ice

Legenda

• Moderatorji
  • 23218 Objav:

Objavljeno 07. March 2002 - 09:02

quote:
p.s. Ice kakšne gume uporabljaš? Jaz imam trenutno Dunlop D205 Sportouring..., pa se mi zdijo kar vredu..... Kako dolgo držijo Metzeler?

trenutno f/r ME Z4 in tudi naslednji par bo metzeler; Z4 ali pa sportecM1.zdrzijo pa 9000 km,vzadaj ze spet skoraj brez profila.ne vem ne vem,nekako bo treba zvrtati gumo,ki drzi cez 10k km.

razmisljam o avon ali bridgestone.samo kaj ko mi pa metzeler tako sede (tudi cenovno).

-----

#15 Ice

Ice

Legenda

• Moderatorji
  • 23218 Objav:

Objavljeno 07. March 2002 - 12:08

@ onim: mac 90 definitivno odpade,ker slabse gume se nisem vozil; sploh pa na banditu katastrofa: obcutek,kot da ti pri vsakem dodajajnu gasa "rit" plese,ogreva se malo vecnost in se zelo hitro ohladi.v dezju nedefiniran grip (bo,ne bo,bo,ne bo....).
mac 100 pa me nekako ne mika.kolikor so bile michelinke na FJ ok,za bandita po moje niso.

@ mopedfan: 185/100

-----

2 članov prebira to temo

0 gostov in 0 anonimnežev

Google (1), Bing (1)