Skoči na vsebino

Trans sahara - rabljeni terenci


Noise

Priporočene objave

Že kar nekaj časa se nas enih par komadov odpravlja na dve večji turi: centralno Azijo in Afriko, in sicer z avtomobili.

Če ima kdo kakršenkoli nasvet, dober link ali kaj podobnega, naj pove.

Prebrali, naposlušali itd. smo že kar dosti, dejstvo pa je, da avtomobila še nimamo. Torej, tudi če kdo pozna kakšnega starega

1) nissan patrola ali

2) landrover defenderja,

naj pove!

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kontaktiraj Mišota Goriupa, on organizira potovanja s terenci po Afriki in Aziji. Najbrž bo poznal koga, ki bi prodal ohranjeno terensko vozilo, pa tudi kakšne dodatne napotke vam lahko da, lahko pa se pridružite tudi njegovi skupini, saj mislim da 2 x letno organizira podoben trekking. Skratka, človek, ki bi ti lahko pomagal pri vsem tem. Njegova domača stran www.goriup.com, njegov e-mail miso@goriup.com.

Milim pa, da bi v ožji izbor lahko uvrstili tudi Toyoto Land cruiser. Razlog: ker so po področjih, kjer mislite vandrati zelo razširjene in ni problema z nadomestnimi deli, servisi ipd., pa še zelo zanesljive so in delane za take razmere ! Srečno s pripravami!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toyoto poznamo a smo se ji odpovedali. Hvala za link, pogledal sem stran od tipa in je ta pravi as...

Ampak organizirano pa ne gremo. Nikamor... (ok, razen na forumsko srečanje).

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi ima prav. Toyote so zakon. Ko sem jaz po bližnjem vzhodu in Arabiji bluzil je bilo tam 90 % Toyot.

Iz izkušenj ki smo jih imeli z njimi je veljalo da je Toyota zakon Nissan pa šminka.

lp RAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem da je zakon, to je itak na ueber prvem mestu. Samo ena bariera je: predrago...

Tako da ostajamo na naši prioritetni listi: Patrol in Defender.

Bi se pa obrnil na Trisho, poznavalko teh upravnih zadev (in seveda na ostale ki kaj veste o tem), kako je z UVOZOM starih avtomobilov... 10-12 let starih? Če me spomin ne vara je ena omejitev a ni, v glavi imam številko 5, za katero pa upam, da ni pravilna...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sej vem da je zakon, to je itak na ueber prvem mestu. Samo ena bariera je: predrago...

Tako da ostajamo na naši prioritetni listi: Patrol in Defender.

Bi se pa obrnil na Trisho, poznavalko teh upravnih zadev (in seveda na ostale ki kaj veste o tem), kako je z UVOZOM starih avtomobilov... 10-12 let starih? Če me spomin ne vara je ena omejitev a ni, v glavi imam številko 5, za katero pa upam, da ni pravilna...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

omejitev je na sedmih letih.

da pa je toyota tolk drazja od kakega defenderja pa se mi ne zdi logicno.

Sicer pa vi ste ze to prestudirali in prekalkulirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjemi, je. Če pa najdemo kakšno Toyoto poceni, pa z veseljem vzamemo tudi to :))

Sedem let? Drek.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Verjemi, je. Če pa najdemo kakšno Toyoto poceni, pa z veseljem vzamemo tudi to :))

Sedem let? Drek.

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

odvisno kolk mislite za avto odstet. Ampak kolikor sem jaz zdele na hitro pogledal nemske cene je razlika v ceni majhna za dolocen letnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MIslim, da bo 5 let bolj taprava številka,pa katalizator mora met (no ja za diesel je poseben režim) pol smo pa še pri homologaciji in ostalih nevšečnostih, ki smo jih že naštevali.

Verjemi pa, da so res pravi terenci Toyote, ko sem bil v Dubai-u, na cesti in v puščavi nisi vidu drucga terenca, kot Toyoto. Oni terencev ne imenujejo džipi, (Jeep-i) tako kot mi, ampak land cruiserji, ne glede na znamko. Drži pa,da so razni Pajeroti ipd. japonski izdelki salonska konfekcija, ki nimajo z vzdržljivostjo prav veliko skupnega!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise

Kolikor je meni poznana ta zadeva,se naj bi najbolj splačalo avtomobile rentat.So že vsi opremljeni z dodatnimi rezervoarji in tanki za vodo.No vsaj za Sirijo to velja.

Bom pa tudi za cene preveril....pa sporočim.

Klimbra.....saj le najmehkejši je dovolj nežen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klimra, ne gre za enkratno potovanje, zato bomo avtomobila (2) kupili.

Gre za nekaj takega kot so motorji - tudi dvokolesnik lahko rentaš npr. ko greš na Sicilijo al pa Tajsko al pa Kolumbijo. A tega ne narediš... me razumeš kaj hočem povedat ...

Lojzi, praviš, da je poseben režim za dizlaše? To bi znalo biti pa zanimivo... veš povedat kaj več?

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

definitivno bi se odločil za angleža land rover je ta pravi za takšno pot. uvoza nad 3 leti pa ti ne priporočam. za star avto (12let)pa bi se najprej pozanimal, če sploh!! dobiš homologacijo, to je prvi pogoj.

lp marijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Sej vem da je zakon, to je itak na ueber prvem mestu. Samo ena bariera je: predrago...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Ej najcenejąi terenski avto je Lada Niva. Za tri do stiri jurje dobis ze kar solidnega. Pa se nadomestni deli so zelo poceni. Npr. kompletna sklopka (potisni lezaj, lamela in kosara) stane okoli 15.000 SIT, za japonskega ali pa angleskega terenca bos pa placal 150.000 SIT.

Rajsi si kupite dve Nivi in gasa. Ce se ena pokvari jo druga lahko vlece ali pa potegne iz peska. Pa tudi njene terenske sposobnosti so med boljsimi. Njena mehanika je pa med najbol zastarelimi (preprostimi) in jo zna popraviti vsak vaski mehanik.

Tadej

Res, da njiva kuri Super, ampak tam doli kamor grste je bencin itk ful poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš verjel, ravno o tem smo včeraj razpravljali... Tako ali tako bi kupili dva avta, samo nam dveh primerhni do naslednje jeseni verjetno ne bo uspelo najti... Vsaj ne v Sloveniji. (oohh EU, kje si še ti...)

Samo Niva... arggh... kje dobit rezervne dele v Afriki? Ko je bil en kolega v Libiji, Nigro in Alžiriji mu je šlo ne vem kaj na Nivi v tri krasne... potem so pa iz ne vem katerih starih delov nekaj skup zmetali in so se z avtom glih komaj domo pripeljali... <<<- komaj čakam na to avanturo!!! yeaahhh

Hmm...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je tako da Niva ni primerna za pot kjer pričakuješ od avta predvsem vzdržljivost.

Daleč najboljša je Toyota (tudi najdražja)

Takoj za njo pa je po mojem Patrol ki je vsekakor znan po svoji vzdržlijvosti in sposobnosti premagovanja terena (sprobano)čeprav nekateri pravite da so jajca.

Tadva avtomobila sta se na vseh testih nekako najbolje odrezala v izrednih razmerah.

Priporočal vam bi vsekakor dizla in po možnosti starejši letnik brez kakršnekoli elektronike na motorju ker se drugače zadeva v primeru okvare zakomplicira.

Glede Nissana malo povprašajte g.Krulca v Moravčah ki servisira in prodaja Nissane skoraj odkar so prisotni na našem trgu.Poleg vsega pa pri njem dobite rabljen avtomobil ki je popolnoma pregledan in "uštiman" kot treba.

Shit happens, unfortunetly all the time!

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ne boš verjel, ravno o tem smo včeraj razpravljali... Tako ali tako bi kupili dva avta, samo nam dveh primerhni do naslednje jeseni verjetno ne bo uspelo najti... Vsaj ne v Sloveniji. (oohh EU, kje si še ti...)

Samo Niva... arggh... kje dobit rezervne dele v Afriki? Ko je bil en kolega v Libiji, Nigro in Alžiriji mu je šlo ne vem kaj na Nivi v tri krasne... potem so pa iz ne vem katerih starih delov nekaj skup zmetali in so se z avtom glih komaj domo pripeljali... <<<- komaj čakam na to avanturo!!! yeaahhh

Hmm...

N0iSe DaTa

-=> Motosvet.com <=-

Včeraj na TV gledal test Lada Niva!

Dečki so jo še kar hvalili!

Na terenu se baje obnese odlično , udobje in oprema sta pa porazna!

Lado njivo s servo volanom in električnim šipam lahko kupiš samo pri nas, v Rusiji takih ne prodajajo. Svašta!

LP

Alfonso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!