Skoči na vsebino

Prvomajska TUNIZIJA 2004 z endurami in 4x4


Noise

Priporočene objave

Prvomajsko potepanje po Tuniziji z endurami in terenci!

Ko sva se lani novembra s Climberjem preganjala s terencem po sipinah in brezpotjih Tunizije sva sklenila, da to ponoviva čim prej, a tokrat z motorji in povsem turistično.

Plan poti – ni ga ali drugače povedano je več verzij, ki so odvisne predvsem od števila interesentov, ki bi šli zraven. Zato:

Če koga zanima obisk Sahare z enduro ali terencem naj se čim prej javi!!!!

Okvirno pa takole :

S terenci do Genove, tam na trajekt in z njim v Tunis od tam pa po najkrajši poti do Sahare. Okvirna datuma sta 24. april odhod in 8. maja prihod, a nič ni zabetoniranega! Motorje bi peljali na prikolici (kapaciteta prikolica cca 6-8 motorjev) do:

1. Do Genove in po celi Tuniziji z motorji, ali

2. Do roba Sahare in naše konjičke zajahamo šele na začetku brezpotij, makadamov in puščavskega peska…

Šli bi se voziti okrog oaze Ksar Ghilane, Douza, Nefte, slanega jezera El Chott itd..., obiskali tudi kakšno zanimivost kot je gorska vas Matmata (in domačini, ki živijo pod zemljo), oaza Chebika, …

Aranžma je low budget varianta - šotor, spalka, konzerve. Opremo motoristov bi vozili v avtomobilih, če bo le dovolj prostora.

Zaenkrat sva dva motorista in eden terenec (Nissan Patrol) z voznico in dvema kul otrokoma (Climber family). Za optimalno izvedbo bi rabili vsaj še enega terenca in 4 motoriste, sicer pa več nas bo boljše bo!!!

Torej javite se vsi, ki vas potovanje zanima, da naredimo bojni plan!!! Dosegljiva sva na:

email noisedata@motosvet.com in climber@motosvet.com

GSM 041 711 317 Noise

ali preko PM (zasebnih sporočil) na forumu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Şuper ideja. Tud men se vrti že nekaj časa nekaj podobnega po glavi. Problem je, ker sem službeno in familiarno precej omejen, pa še Hardversko ne vem če pašem v kontekst.

Bom sedaj mal bolj inrenzivno razmišljal o tem in če ne bo družinskega potepanja za prvomajske bom v igri.

O Tuniziji sva se že s Primožem pogovarjala. On bi šel z Mazdo, pa bi mene naložil.

Climber, a misliš to na svojo prikolico al Primoževo?

Popravljeno . Popravil Domi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam svojo prikolico, če bi nas bilo veliko ali preveč za mojo in bi šel tudi Primož, bi lahko peljali tudi z njegovo, ki je malenkost večja. Torej, bomo videli kako se bo vse skupaj odvijalo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff kva bi dal za kej tacga... ;) ja,sej vem-ene 2 maljona za motor pa malček opreme,pa en pou maljona za pot al kolk to pride... :cry:

upam da kdaj drugič! :yea2:

uživejte :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Tuniziji sva se že s Primožem pogovarjala. On bi šel z Mazdo, pa bi mene naložil. Climber, a misliš to na svojo prikolico al Primoževo?

Če mislimo istega Primoža (Mazda pickup), je res ta pravi man of action... smo bili lani skupaj v Tuniziji na ogledu Paris Dakarja... Več kot vabljena, da se nam pridružita!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vabljeni na Dakarski večer v OLP, v sredo 28.1.2004 ob 08:00 -- več o tem tukaj...

Pa še kakšno bomo lahko rekli o Tuniziji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff kva bi dal za kej tacga... ;) ja,sej vem-ene 2 maljona za motor pa malček opreme,pa en pou maljona za pot al kolk to pride... :cry:

upam da kdaj drugič! :yea2:

uživejte :OK:

Motor, ki ga imaš je za preizkusno ganjanje po puščavi čisto uredu, drugače pa se dobi tudi kaj mnogo cenejšega kot je 2M. Stroški potovanja pa niti približno ne bodo segali tako visoko (0,5M???), razen če seveda nimaš s seboj cele družine kot jaz :D

Da skrajšam, ne limat sem izgovorov in opravičil za kaj ne!!!!!!!!!!!!!!! :topic:

Tisti, ki res hoče, bo znal čez vsako oviro :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUUUUUUUUUUUUUUUU..........NORO!!! :kva2: :kva2: :kva2:

Šel bi takoj...ampak res takoj na eno takole avanturco!!!

Ampak varjetno organizatorjem nebi blo zanimivo jemat na tako dolgo pot mladoletnega pobalina s 125 kubično endurco???!!!??? .)

Drgač pa res huda varianta!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mislimo istega Primoža (Mazda pickup), je res ta pravi man of action... smo bili lani skupaj v Tuniziji na ogledu Paris Dakarja... Več kot vabljena, da se nam pridružita!!

Ja taisti Primož. Ga bom mal poklical, kako je kej s cajtom, pa s počeno glavo (na motorju od avta seveda, he he).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak varjetno organizatorjem nebi blo zanimivo

Samo v vednost - organizatorjev ni, smo samo avanturisti, ki radi potujemo :yea2: Da pa bo lažje vso zadevo izpeljati, iščemo somišljenike :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primate li drustvo iz Beograda na ovu eduraciju po Tunisu?

Samo zgodne djevojke :o :yea2: :topic:

Zezam se!!!!!! Ni omejitev glede državljanstva, spola, teže, lepote, ....

So pa omejitve pri tečnobah, pesimistih, komplikatorjih in raznih podvrstah teh primerov!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kar se motorjev in opreme tiče naj povem tole. Tunizija ni sam ena velika puščava ampak premore tudi ceste, zato se ne obremenujte s tem kakšen motor vozite ampak kaj želite dol početi. Tisti, ki nimate enduro motorjev, se lahko ravno tako odločite za izlet, se boste pač vozili po svoje, saj po besedah Climberja lahko vidite vse turistične znamenitosti razen sahare same, saj so dostopne po asvaltiranih cestah.

Torej lastniki vseh vrst motorjev vabljeni. Če kdo želi, mu odam FZS1000 za izlet :afro1: :hmm: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

In ste že kaj kalkulirali glede stroškov, vsaj okvirno. Zadeva je fajn za slišat pa mi je šele zadnjič bladzo povedal da ni treba imet hard endurce za to avanturco tak da bi se s svojim KLE-jem podal na pot in sopotnico zraven če bi bila za.

Čist okvirno me zanima al rabiš 400 000 ali 100 000 saj veste groba ocena ker nimam še izkušenj iz prav dolgih potovanj

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Včeraj smo se prekajevali v cigaretnem dimu pri uzzyu in premlevali verzije transportov v Tunizijo.

Dognali smo sledeče:

Trenutna udeležba: 1x terenec, 4x motor, 6 odraslih, 2 otročka

Izračunali smo, če gremo v takšni postavi:

- trajekt bo stal cca 400 eu na osebo

- ostali prevozi cca 100 eu na osebo

- hrana, spanje, ... cca 300 eu na osebo

Skupaj torej 800 eu in po mojem mnenju, je to zgornji limit, ker smo vse zaokroževali navzgor.

Naslednji teden se razjasni če gre z nami tudi drugi terenec, potrdi udeležbo bladzo, do konca marca pa še sine.

Še ena super povezava, ki mi jo je poslal breco: padovafuoristrada

24. aprila pa gasaaaaaaaaaaaa in do 8. maja, ma da se nam strga :yea2:

Pa še slikca, da vas zrajca

post-6-1078299286.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro da sem prvo uro malo na ušesa vlekel tako me sedaj še bolj rajcaš :doze:

se bojim da mene ne boste še nekaj časa gledali tako daleč od doma :cry:

Prijetno potovanje vam želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ŽIVJO

RES STE ME ZRAJCALI S TO TUNIZIJO

ZANIMA ME, KAKŠNI ENDURCI GREJO ZRAVEN, SAM IMAM NAMREČ TRANSALP-A, PA ME ZANIMA, ČE JE TO DOVOLJ DOBRO ZA DRUGE MOTORJI, ČE IMAM ZRAVEN SOPOTNICO.

UPAM NA ČIMPREJŠNI ODGOVOR, KER ME RES ZANIMA

ŽIVJO

post-6-1080571117.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO

RES STE ME ZRAJCALI S TO TUNIZIJO

ZANIMA ME, KAKŠNI ENDURCI GREJO ZRAVEN, SAM IMAM NAMREČ TRANSALP-A, PA ME ZANIMA, ČE JE TO DOVOLJ DOBRO ZA DRUGE MOTORJI, ČE IMAM ZRAVEN SOPOTNICO.

UPAM NA ČIMPREJŠNI ODGOVOR, KER ME RES ZANIMA

ŽIVJO

Ti kar pojdi saj se voziš samo po cesti. Na jugu, ko bodo oni šli v pesek boš pa ti tačas kamele z ženo jahal in občudoval Nefto in Douz :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo osvežim informacije.

Trenutna motoristična postava je 6 motorjev (3x BMW GS 1150, 1 x BMW gs 650, 1x KTM LC8 in 1x KTM LC4 A). Vse smo naložili na mojo prikolico in je šlo.

Pojavil se je še en kandidat z avtom, ki bo zadevo potrdil do konca tedna.

Skupna sedanja zasedba: 9 odraslih, 2 otroka, 6 motorjev, 1 avto.

ZANIMA ME, KAKŠNI ENDURCI GREJO ZRAVEN, SAM IMAM NAMREČ TRANSALP-A, PA ME ZANIMA, ČE JE TO DOVOLJ DOBRO ZA DRUGE MOTORJI, ČE IMAM ZRAVEN SOPOTNICO

Če imaš dobro sopotnico, bo tudi transalpa uredu :devil:

Ni namen zganjati dol Saharska prečenja, ampak je vse skupaj zastavljeno bolj turistično. V Ksaru bomo imeli nekaj dni bazo, pa boš lahko tudi ti tiščal po pesku, če se ti bo dalo. Torej no problemos :D

Še 26 dni :P :P :P :yea2:

post-6-1080581284.jpg

Popravljeno . Popravil Climber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse interesente obveščam, da se je treba do petka 2.4.2004 dokončno zjasniti in pritresti tudi denar za trajekt!

Še 24 dni :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!