Skoči na vsebino

Nepal - Bhutan...


S57CQ

Priporočene objave

LP

Drage tete in strici... sirno obcinstvo

Medtem, ko boste veselo razpolozeni razgrajali na NFS bom jaz odrinil na misijo v Himalajo. Odhajam na kratko v Nepal in nato za dobre tri tedne v Bhutan. Tokrat ni nobene "resne" panike tako, da naj bi vse skupaj zgledalo OK. :?

Do naslednje objave (long live VD...) :OK: :yea2:

Lp DaNe

Dubai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdravi Maoiste, predvidevam, da boste tudi zaradi njih tam :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

A to si dobil nagradno potovanje na Iraqi Lotto.

Sicer so pa strica Sadama zdaj dobili, razen če ni kakšna potegavščina...

LP & GL!

Mobilko

post-6-1071607869.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Sem se že začel spraševati, kje hudiča si, da se nič ne oglašaš. A zdaj k ste strica Sama ujeli pa naprej :P Izbira destinacij je legenda, upam, da se boš imel prav fajn. Pazi v ta drugi državici. Včasih so po pravici srbohrvaško rekli Ne-pal-i Butan. Enjoy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Najprej TNX GL CU za FLY

Prislo je do zamude zaradi tezav z robo v Bankoku. Kakor vse kaze bom koncno jutri ponoci odletel iz Dubaja. Se pravi bozicni vecer v Nepalu in Bozicno jutro v Bhutanu... Pa i da to vidimo... :kva1:

Lp DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Cisto na kratko. Kathmandu danes v soncu in cca + 10C. Slike iz poti so ze pri Zarji.

Vec kmalu..

lp Dane

Kathmandu/Nepal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo DaNe!

Ocitno ti malo crnci sarajo po casovnici, pa vseeno: vesel Bozic, whereever you are! V mislih smo s teboj, sem pa se zate en koscek potice pobasal, pa enega Breezerja stisnil...

Imej se lepo pa srecno pot domov!

Mobilko & family

P.S. S57NAL se je tudi spomnil nate z eno fajn prilogo: bajkerskim koledarjem. Ti jo posljem, ko bos doma, da ne bomo basali linij tja dol cez.

Sicer pa je obstal v Bruslju, ker mu je avto odpovedal poslusnost. Slaba reklama za Senik, sem mu rekel, da je OOOO zakon!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Vem da ze vsi nestrpno cakate raport iz teh krajev...

No pa po vrsti;

V sredo zvecer sem odrinil iz Dubaja preko Dohe (Qatar) do Kathmanduja (Nepal). Na letaliscu v Kathmanduju mi je takoj postalo jasno, da sem spet v neki cudni dezelici... Polno vojske okoli, policijske patrole... no Maoisti (Yep Pervy) so jim dal vetra. Po kratki voznji skozi mesto sem takoj dojel, da tukaj poteka promet - zivljenje vecinoma na motorjih... Sicer so vse kobilice majhne cca 100ccm ampak jih pa je kot u filmu. Promet poteka po levi in je kar precej gost. Prej ja kot ne velja ko jaci ta tlaci... (slikce ima teta Zarja...). Dan se je polahko prevesil v noc in bozicni vecer je pred mano - kaj pocet? Resitev je ponudila nasa admin teta iz offica. Pa smo odrinil na drink... No vecer se je kmalu koncal, ker v Katmanduju velja nepisana policijska ura.. Ob desetih zvecer sem bil ze v hotelu (cool place). No kmalu smo navezal Nizozemsko - Nemsko - Amerisko - Slovensko navezo (sveda ob sanku). Bozicno jutro sem pricel z "Merry chrismas" budnico iz sosednje sobe in dvojno dozo aspirina...

Bozic - kako lep dan, neverjetno... Odrinem na letalisce tam uredim vse formalnosti in po kratkem prerekanju uspem vkrcati mojih 120 kg robe. Namrec Druk Air (Royal Bhutan Airlines) ima celo dva opasno majhna aviona. Malo cudo je imelo zamudo iz Delhija dobre dve ure. Po instinktu sem se usedel na levo stran letala in kmalu sem veselo pritiskal sprozilec fotoaparata. Let poteka namrec mimo Himalaje. Vreme je vedelo, da grem jaz v te kraje. V prekrasnem vremenu sem lahko videl v zivo Everest, Lotse... pa se marsikatero goro Himalaje. Pilot je sicer razlagal vse v feetih, ampak se nisem dal motiti. Pogled je naravnost fantasticen. Srce poskoci - hribi, sneg, mraz... home. E pa tudi tokrat "kot mnogokrat v zadnjem letu" hehe - DaNe you are wrong...

Let traje cca 1 uro in mojster je leteco gajbo kmalu zacel furat po dolinah. Nekako se mi je zdel, da bomo vse borovce pobral. Naenkrat pa dol in skrip... Welcome to Kingdom of Bhutan - Paro international airport.

To be continued...

P.S. S slikami od tod bo bolj kriza, ker je internet obupno pocasen. Bom poskusil ponoci, ko normalen svet spi...

Lp de DaNe

Thimphu / Kingdom of Bhutan

P.S. nr.2 Vsem skupaj... HNY04 (Pet ur prej bom tam kot vi...) la la la

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dane, kaj pa je 5 ur fora... dober liter toplega viskija in par pirčkov... smo pač malo prej začeli in smo bili hkrati tam-tam .)

Upam, da ti bo tudi v tem letu Fortuna naklonjena, da nam boš isto veselo poročal, kako in kaj, da se bomo ob priložnosti spet videli in kako rekli :beer2:

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo tam...Bhutan - svez zrak sonce in... moski v krilih. Ja tu je po zakonu, da morajo biti vsi obleceni v tradicionalne obleke. Tako moski nosijo "GO". To je obleka, ki je nekako mesanica med Japonskim kimonom in kitajsko tradicionalno obleko. Razlika je v tem, da ni hlac. Mojstri imajo krila nekje do kolen in dolge nogavice. V zimski dobi imajo dovoljeno nosit (dolge gate). V poletni sezoni pa se morajo kolena videti. Tudi zenske morajo biti oblecene v tradicionalno obleko. Krila so dolga. Ce kdo krsi predpisano varijanto oblacenja ga policija pobere z ulice in ga direktno peljejo sodniku za prekrske. Kazen je cca 15$.

Pot od letalisca do glavnega mesta je cca 60 km in vzame dobre dve uri, da se privleces do tam. Cesta je ozka (v bistvu je vecinoma enosmerna verzija) in vozijo po levi. Ko dohitis tovornjak pohupas in dec se ustavi na prvi mozni varjanti, da te spusti naprej. Taxiji so mali indijski Maruti kombiji - ce ne bi bil kombi, ne vem kam bi noge stlacu...

Glavno mesto Thimphu je primerljivo z Idrijo. Lezi na 2300 m v dolini med hribi visokimi cez 3500m in ima cca 35.000 prebivalcev. V bistvu je razdeljeno na dva dela z reko, ki tece skozi mesto. Prometa ni veliko - vecinoma taxiji in vespe. Prav smesno zgleda, ko se pripelje vespa na njej pa on in ona v tradicionalnih oblekah. Celade pa nosijo vsi brez izjem.

Vreme tu je presenetljivo lepo. Cez dan je soncno in cca 10 - 15 C, ponoci pa pade temperatura nekje do - 8C. Zvezd na nebu pa kot v filmu... Zanimivost se je zgodila ze prvi vikend in sicer je v soboto ponoci zapadlo cca 10 cm snega. V nedeljo zjutraj so vsi otroci v pizamah bosi letel ven in se kepali ter metali po snegu. hehe

Dela imam kar precej tako, da se nisem bil kaj prida okoli. V petek sem uspel oditi zvecer v lokalni bar in nocni klub. Zvecer se mladi zbirajo v HQ in OM baru. Life se zacne sele okoli 2300 in zvecer je dovoljeno biti normalno oblecen. Moram priznati, da vecerna varijanta dosti bolj osvezujoca za oci...nice girls

Zensk je vec kot moskih in so precej liberno nastrojene. V bistvu moras nekoga poznati, da te v druzbo spravi in nato je takoj precej veselo...

Alkohol je dovoljen in ga precej veselo konzumirajo. Vendar je zanimivo, da so trije ali stirje mali piri meja za vecino. (Potem pa so ze vsi usekani...) Malo neumno sem se pocutil ko sem naroceval xy pir pa se vedno normalen... no pa pustimo to...

Nocni klub je bil normalen in glasba je v trendu s casom. No dusa mi dala miru, da nebi sel tezit za bikerske varijante... DJ se ni nic bunil (bil je vsaj za glavo manjsi) ostali pa tudi ne. Zur je trajal do ranih ur...

Se ena zanimivost kar se mesta tice... Mesto ima glavno ulico, ki deli mesto na zgornji in spodnji del. V torek so trgovine zaprte na spodnjem delu, v sredo pa na zgornjem delu mesta.

Toliko za tokrat...

LP de DaNe

Thimphu / Kingdom of Bhutan

P.S. Internet je absolutno obupen in se nekaj casa ne bo nic slik iz teh koncev. Ce ne prej, jih posljem ko se vrnem v Dubaj.

Imam ogromne tezave ze samo odprti forum in poslati post... (gurni me da radim - speed)...jeba

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla, DaNe!

Nič kaj dosti nisi zamudil doma, ko te ni bilo za NY. Novo leto kot vsako, pac en bolj ali manj pijanski dan...

Torej, Mobilkotovi stirje ti zelimo srecnga pa zdravga!

LP

P.S. Daj, ce bos mel kaj casa, se oglasi tam pri njihovem kralju in mu povej, da je butast - :lol: namrec, kdo ga je nategnil s to tradicionalno modo, to bi moralo biti ravno obratno: ...zenske morajo obvezno kazati kolena :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepe slikice....ampak motorčki pa so malo zadaj ha....imajo pa res vsi čelado.

Keep going,

El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi je jasno odkod Tomosov "design" mopedov. V resnici so nepalska firma, ne pa slovenska :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn slikce!

Sem študiral, kaj jim bo tista napeljava nad cesto, pa nobenih tračnic. A imajo avtobus na štrom?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajn slikce!

Sem študiral, kaj jim bo tista napeljava nad cesto, pa nobenih tračnic. A imajo avtobus na štrom?

LP

Ti ime "trolejbus" kaj pove???

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav vsem

Na kratko iz Nepala ponovno. Zal nisem nic mogel odgovarjat ali komentirat ker je internet nemogoc v Bhutanu. Danes sem ponovno v Nepalu in se zvecer grem v Qatar. Jutri zjutraj v Dubaj in zvecer ZA BEOGRAD... Tako, da ce bo prav sem v petek zvecer doma.

Bomo kaksno v zivo rekli pa slikc je kar precej...

lp de DaNe

Kathmandu / Nepal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da ce bo prav sem v petek zvecer doma.

Bomo kaksno v zivo rekli pa slikc je kar precej...

lp de DaNe

Kathmandu / Nepal

Lih prav, da si do krvodajalske malo odpočiješ... pa te bo dohtarca spet :blink: gledala, ko ji boš povedal, od kod se vračaš... :lol1:

Lepo, da boš spet doma! Upam, da se bomo videli, če bo priložnost!

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljubljana danes zjutraj ob 0600 - +10ºC :blink: :hmm:

Čez dan temperatura ni padla.

Če bo tako 28. gremo z motorjem na krvodajalsko.

P.S.

A's vidu 1200GS :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!