Skoči na vsebino

Kdo ima kvalitetnejš bencin: Petrol ali OMV?


AndY1

Priporočene objave

Po mojih izkušnjah naredim, ko tankam poln tank, več kilometrov, če tankam pri OMV-ju kot pri Petrolu.

Kakšne izkušnje imate vi? Kdo ima kvalitetnejši bencin: Petrol ali OMV?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne verjamem v razliko pri kvaliteti bencinov.

Je minimalna ali pa je sploh ni. Predvsem ni taka, da bi se odražala na št. prevoženih km.

Verjamem pa v razliko pri natančnosti števcev.

Če golfajo tja do 5% potem se razlika v kvaliteti skriva tu nekje.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno vceraj sem se zacudil kako mi je na OMV pumpa tako hitro napolnila tank (avtomobilskega)...

Potem pa sem videl nalepko na zadevi...pretok: 50 litrov/min.

Torej...OMV crpalke so hitrejse...ce so bolj natancne pa ne vem... ;)

FLAYO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz mislim, da je razlika med kvalitetami bencina. Sem letos dvakrat natočil bosanskega (če je pa tako poceni), pa je tank kljub umirjeni relacijski vožnji hitreje spraznilo, kot bi smelo. Najbrž nekaj bo na tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav gotovo so razlike med bencini. Bencin ni čista spojina, temveč mešanica spojin s tolerančnimi območji vsebnosti. Eno gori malo bolje, drugo malo slabše. Pa že sama osnova, surova nafta, ni povsod po svetu enaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je tudi lani prodajalec Folksvagnovega dizeljaša rekel, da naj raje pri Istrabenzu nalivam nafto, ker da je boljša. Ampak v glavnem sledim ekonomski logoki, oziroma tisti kartici, katere račun kasneje pride. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oba imata istega dobavitelja....preverjeno....zato je filozofiranje na to temo odveč :wink:

Škoda, pa tako lepo smo se ogreli za plodno debato o "kraftnosti" bencinov. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak v glavnem sledim ekonomski logoki, oziroma tisti kartici, katere račun kasneje pride. :lol:

Kaksna kartica (placilna ali kreditna) :?: , da zmeri racun kasnej pride :?: :?: :?: :?: :roll:

Verjetno si mislu kasnejsi datum v mesecu ali pac. Jst bi tut tako k bi vsakic za en teden zamujala :lol: :lol:

Sicer pa ta odlog velja samo za prve nakupe potem pa itak pride racun za placilo vsakega istega v mesecu (8., 18., 28.). Torej vedno placas tocno po enem mesecu za grehe storjene v prejsnjem. :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sem pa nekje prebral, da je kao bolje nalivati na pumpah, kjer je več prometa in posledično derivatki manj cajta lenarijo v podzemnih cisternah (evo, pa imamo zmagovalca po pretočenih litrih)... Usedline? Ne vem..

Dajmo naredit anketo: kje pumpate (petrol, omv, ina :o)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Max, čarobne dneve si sam napisal, 8., 18. in 28.

Neumno je 19. tankati s kartico, katere račun pride 28.

Ostalo je pa vse le filozofija odloga (in upanja, da bi se jim kaj založilo, pokvarilo, izginilo, izpuhtelo ...). :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OMV boljši benz pa manj golfajo... Kar se tiče porabe, nebi vedel... slišim pa mašino, da lepš dela pa vleče.

Petrol.... sej sem že dostkrat napisal... 18l kestl, not je šlo 19,4 pa še pol litra je blo od prej not. Nobel.

Kar se tiče pretokov... na parih petrolih majo neke blazno hitre zadeve, pri OMV tega še nisem porajtal.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se lahko mata istega dobavitelja pa eni dobijo tople žemljice drugi pa še samo mlačne...kapiraš? :wink: Sicer pa jaz nisem opazo nobene razlike...grem pa rajši na OMV če mam izbiro, ker majo lepše zrihtano pa več prostih mest ponavadi:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboji goljufajo, pri OMV sem dvakrat tankal pa je bla noter v benzinu voda, na Petrolu enkrat (zakaj le je bla noter voda? z nečim morjo nadomestit benzin).

To je blo na manjših črpalkah, na večjih se mi še to ni zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veste, odkod voda?

Tankerju ali npr. šoferju cisterne pripada določen procent bencina, oz. nafte, ki ga spumpa ven. Nekateri pri tem nekoliko pretiravajo, pa potem mal skompenzirajo......

Vem pa, da je Petrol že marsikateri tanker tudi zavrnil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda pride zaradi kondenza, sem prepričan da ne nalivajo namerno not vodo.

Ja ziher :?: :?: :?: :?: :twisted:

HA HA HA HA? :twisted: Če je voda v benzinu tudi več troši.Izogibajte se malih črpalk :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HA HA HA HA? :twisted: Če je voda v benzinu tudi več troši.Izogibajte se malih črpalk :wink:

Ja ali pa sploh ne gre, meni sta motor pa avto tak cukala, pa crkovala, da se nisem mogel peljat. Je blo potrebno rezervar spraznit, pa vergazerje razstavit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voda pride zaradi kondenza, sem prepričan da ne nalivajo namerno not vodo.

Pol pa pride svizec in zavije čokolado....

HA HA HA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!