Skoči na vsebino

1000 kubikov ali 600???


Demon

Priporočene objave

Tema je namenjena debati, izražanju osebnih mnenj predvsem iz izkušenj! Odprl sem jo zato, ker vem, da se tukaj marsikdo ne strinja! V temi "Dilema" je Brumer napisal:

"S Fejzerco 600 neboš falil sam kozla boš ustrelil,ker ti bo že po eni sezoni prešvoh.Kupi vsaj Fejzerko 1000 ccm."

Popolnoma se strinjam z njegovim stavkom! Zakaj??

Zato: "Meni je danes tako žal, da nisem poslušal izkušenih motoristov, ki so mi VSI govorili, kupi si 1000 kubičen motor, ne kupuj 600. Nisem jim verjel, sem tudi sam govoril, ah, 600 kubikov, 102 konja, PUNA KAPA!!! No in seveda kupim novo Hornetko! Celi nori grem po njo, krasno se vozi, tudi s sopotnico! Ampak po cca 2500, 3000 kilometrih ugotovim, da je mojih 100 kilogramov kar nekaj za ta motorček, sploh če dam zadaj gor sopotnico, pa je polno obremenjen... Sranje, kaj pa zdaj?? Saj motor nad 8000 vrtljaji gre, je kar živahen, ampak spodaj pa se nič kaj ne dogaja.... Tako da bom moral še par let potrpeti, ker zdaj po enem letu se mi ga žal ne splača prodati, ker ti sivi uvozniki so ceno tako zbili, da ti lahko slabo rata.... Dejstvo je, od viška konjev, sploh pa navora ne boli glava! Star sem 31 let, v glavi imam bolj kot manj razpucano, tako da znam gas tudi zapirat, ne samo odpirat, ker v tem je umetnost! Dejstvo, 600 ccm je žal PREMALO za tisto res brezskrbno, uživaško dinamično vožnjo solo sploh pa v dvoje!!!"

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tema je namenjena debati, izražanju osebnih mnenj predvsem iz izkušenj! Odprl sem jo zato, ker vem, da se tukaj marsikdo ne strinja! V temi "Dilema" je Brumer napisal:

"S Fejzerco 600 neboš falil sam kozla boš ustrelil,ker ti bo že po eni sezoni prešvoh.Kupi vsaj Fejzerko 1000 ccm."

Popolnoma se strinjam z njegovim stavkom! Zakaj??

Zato: "Meni je danes tako žal, da nisem poslušal izkušenih motoristov, ki so mi VSI govorili, kupi si 1000 kubičen motor, ne kupuj 600. Nisem jim verjel, sem tudi sam govoril, ah, 600 kubikov, 102 konja, PUNA KAPA!!! No in seveda kupim novo Hornetko! Celi nori grem po njo, krasno se vozi, tudi s sopotnico! Ampak po cca 2500, 3000 kilometrih ugotovim, da je mojih 100 kilogramov kar nekaj za ta motorček, sploh če dam zadaj gor sopotnico, pa je polno obremenjen... Sranje, kaj pa zdaj?? Saj motor nad 8000 vrtljaji gre, je kar živahen, ampak spodaj pa se nič kaj ne dogaja.... Tako da bom moral še par let potrpeti, ker zdaj po enem letu se mi ga žal ne splača prodati, ker ti sivi uvozniki so ceno tako zbili, da ti lahko slabo rata.... Dejstvo je, od viška konjev, sploh pa navora ne boli glava! Star sem 31 let, v glavi imam bolj kot manj razpucano, tako da znam gas tudi zapirat, ne samo odpirat, ker v tem je umetnost! Dejstvo, 600 ccm je žal PREMALO za tisto res brezskrbno, uživaško dinamično vožnjo solo sploh pa v dvoje!!!"

vrži babo dol, pa bo bolj letelo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam pa naj vtaknemo 750-850 ccm-jaše ? :blink:

kerim so bolj podobni 600 ali 1000 ali morti nobenim :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino. In zakaj si hud?

Ha, ha, ha, malo sem hud, ker sem se prenaglil pri nakupu mopeda... Drugače pa sem OK! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vrži babo dol, pa bo bolj letelo :D

Ma saj sem 95% sam na mopedu, pa je vseeno premalo... :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam pa naj vtaknemo 750-850 ccm-jaše ? :blink:

kerim so bolj podobni 600 ali 1000 ali morti nobenim :hmm:

He, he, he, morda v drugo temo....?? :o

Mislem da taka tema že obstaja, drgač pa itak 1000 :)

he, he, upam da ne, ker če obstaja bo nekdo hud!! Valjda, 1000 naprej mora bit! No, 998, 999 še tudi velja! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za lenarjenje z menjalnikom je včasih še liter premalo.

Je pa še vedno več kot 600...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj sem 95% sam na mopedu, pa je vseeno premalo... :huh:

če bi 600ss z 120 konji kupil ti nič ne bi blo premalo, tale jajčka pa verjamem da ti na švoh hodi čez cajt ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, jst sm zadnjic peljal sestrico na furco preko pavlica na jezersko. mam preko 100 kg, ona ma tut nekih 65kg al neki tazga... super je slo...

men je pri mojem dvocilindrasu vsec, da vlece ze pri RES nizkih obratih, tko da ni nobene panike v total pocasen ovink pripeljat 20km/h, pa pustit v 2 al pa v 3, nezno odpres gas, pa kr vlece in vlece....

pa se vecji bajk je od vseh 600tk. tko da mas se za premaknit, ce bi se rad.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tolk v konjih, bl je v navoru.

ja na obratih je treba držat zadevo pa je čisto kul...oz. včasih še preveč hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi 600ss z 120 konji kupil ti nič ne bi blo premalo, tale jajčka pa verjamem da ti na švoh hodi čez cajt ja

Ah daj no, do 150 km/h tudi 600 ss petarda ni nič kaj hitrejša od moje jajčke. Tudi 600ss so vsi v nizkih vrtljajih bolj leni kot živi. Tako pač je, ko manjka navor... Saj je dejstvo, da za vožnjo "po predpisih" je tudi 125 ccm dovolj, ampak zdaj ko sem peljal pravega "jurja", si ne morem oprostiti napake... Bomo morali spet šparati, ko bo kupček dovolj velik, pa moped zamenjati! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah daj no, do 150 km/h tudi 600 ss petarda ni nič kaj hitrejša od moje jajčke. Tudi 600ss so vsi v nizkih vrtljajih bolj leni kot živi. Tako pač je, ko manjka navor... Saj je dejstvo, da za vožnjo "po predpisih" je tudi 125 ccm dovolj, ampak zdaj ko sem peljal pravega "jurja", si ne morem oprostiti napake... Bomo morali spet šparati, ko bo kupček dovolj velik, pa moped zamenjati! :naughty:

glej če se voziš samo po ravninah ti bo enkrat tud hayabusa premalo, 600ss je pa idealka za ovinke samo na obratih ga je treba držat in če ti izkoristiš na ovinkih do konca 600ss motor, da bi ti bil prešvoh sn jaz bicikl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej če se voziš samo po ravninah ti bo enkrat tud hayabusa premalo, 600ss je pa idealka za ovinke samo na obratih ga je treba držat in če ti izkoristiš na ovinkih do konca 600ss motor, da bi ti bil prešvoh sn jaz bicikl

Vozim ga po ovinkih in ravninah. Ti ne?? Glej, če je tebi dovolj 600 ccm krasno, si zadel in si zadovoljen. Ogromno pa nas je takih, ki pač mislimo drugače. Veš, tudi Hornetko se da krasno peljati skoz ovinke, bodi siguren da res dober motorist Hornetke nebo nič kaj slabše peljal skoz ovinke kot ss motor. Je pač ogromno dela z menjalnikom da obdržiš obrate. Zato je po mojem mnenju veliko boljši litraš, ki je zelo podobnih dimenzij in teže kot šestotak. Neglede na ravnini ali ovinek, potegne iz kleti obratov tako kot se spodobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja na obratih je treba držat zadevo pa je čisto kul...oz. včasih še preveč hehe

Nimajo vsi veselja motor skozi vrtit, sploh pa ne če ga uporabljajo tudi za kakšen daljši izlet in vožnjo v dvoje.. Za takšno uporabo je 1000 gotovo bolj prijazen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimajo vsi veselja motor skozi vrtit, sploh pa ne če ga uporabljajo tudi za kakšen daljši izlet in vožnjo v dvoje.. Za takšno uporabo je 1000 gotovo bolj prijazen :)

Bravo, končno en pameten odgovor!!!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je 600 cist dovolj...mogoce mi bo premalo po nekaj kkm...za zdaj mi se ni :D

saj vec ko 130 tak ne smes :whistle: :whistle:

Popravljeno . Popravil Im_a_ridah
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je 600 cist dovolj...mogoce mi bo premalo po nekaj kkm...za zdaj mi se ni :D

saj vec ko 130 tak ne smes :whistle: :whistle:

se strinjam :yes: v ovinek :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je 600 cist dovolj...mogoce mi bo premalo po nekaj kkm...za zdaj mi se ni :D

saj vec ko 130 tak ne smes :whistle: :whistle:

Takrat se v 2. menja :krneki: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je pri mojem dvocilindrasu vsec, da vlece ze pri RES nizkih obratih, tko da ni nobene panike v total pocasen ovink pripeljat 20km/h, pa pustit v 2 al pa v 3, nezno odpres gas, pa kr vlece in vlece....

Itak, če pa imaš tapravo zadevco :OK: .

Jst sm kr iz "0" km presedlal direkt na tisoč in malenkost, ni bilo panike O:-) .

@Demon: IMHO - požri izgubo kupi liter ali več in uživej z vetrom v čeladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm kr iz "0" km presedlal direkt na tisoč in malenkost, ni bilo panike O:-) .

@Demon: IMHO - požri izgubo kupi liter ali več in uživej z vetrom v čeladi.

To je beseda!!!!! Nekaj bom moral ukrenit, čeprav letos žal nebo šlo! Pa drugo leto!!! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!