Skoči na vsebino

MOTO oprema "proti" potenju


devilish

Priporočene objave

Živjo!

Upam, da tema še ne obstaja - nekaj sem pregledala in je ni :?

V glavnem potrebujem nekaj za pod kombinezon proti potenju - oz. da "vpiva" pot.. ali kako bi se temu že reklo? Videla sem od Dainese za 80 €.. Nekateri navijajo za to zaradi strukture blaga itd itd, zanima me, če je še kaka druga znamka ali kaj drugega, kar ste probali in je ravno tako super pomagalo proti lepljenju kombinezona na kožo v vročih poletnih dneh? Ali naj raje dam 80 € iz denarnice in kupim to od Dainese?

Hvala :)

lp, devilish

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš v TC-ja in majo tm tud to...sam ne vem dele od kere firme je točn :hmm: cena je pa isto tm okol 80eur...če hočš kvaliteto morš dat :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Upam, da tema še ne obstaja - nekaj sem pregledala in je ni :?

V glavnem potrebujem nekaj za pod kombinezon proti potenju - oz. da "vpiva" pot.. ali kako bi se temu že reklo? Videla sem od Dainese za 80 €.. Nekateri navijajo za to zaradi strukture blaga itd itd, zanima me, če je še kaka druga znamka ali kaj drugega, kar ste probali in je ravno tako super pomagalo proti lepljenju kombinezona na kožo v vročih poletnih dneh? Ali naj raje dam 80 € iz denarnice in kupim to od Dainese?

Hvala :)

lp, devilish

Ta firma je :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna kolesarska majica proti potenju bi po moje tudi bila primerna.

Sicer ne piše na njej Dainese, je pa po moje prav tako kvalitetna, za 80 ojrov pa si lahko kake tri ali štiri privoščiš......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako ja, devilish poslušaj provokatorja. poglej kako kolesarsko zadevo...je cenej,in največkrat dela ena in ista fabrika za več znamk in je ena majca 80 eur samo zato ker ma štamp "motoristična", ista za kolesarje je pa pol cenej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to sigurno deluje enako dobro? :) Ker kolesarja vseeno prepihuje veter še sproti, tu si pa le ti, kombinezon in pot :) Bi pa seveda tudi hlače take - in zadeva mora biti oprijeta popolnoma - kolesaji imajo tudi hlače take? Oprijete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proti potenju bi bil najbolj primeren neke vrste coolmax, alternativa na to bi bilo hitrosusece spodnje perilo (ne bombaz). Bikersova klik nova kolekcija je hud kt pes (tud cenovno), kolesarski Sensor, Beti je vcasih delu smucarsko perilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kolesarje ali pa planince.

Jaz imam planinske plastične dolge gate pod usnjenim kombinezonom poleti in pozimi. In deluje, podloga kombinezona se ne lepi na kožo.

Zgoraj pa imam pozimi itak pulovre zaradi mraza, poleti pa kakšno bombažno majico z dogimi rokavi. Ker, če poleti ob počitku na vožnji slečem jakno kombinezona, da ne strašim okoli v tisti plastiki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maya Maya ma dobro izbiro,majo trgovine v parih večjih SLO mestih, Craft sp. perilo je tudi zelo dobro(www.promontana.si), HORE uporabljam na kolesu(http://www.hore.si/slo/index.php), Loeffler tudi(majo dražje).

S temi zadevami mam izkušnje iz prve roke, z Hore & Loeffler na biciklu, MayaMaya & Craft pa na motorju. Odvajajo pot,da nisi moker po telesu in da se ne prilepiš na kombinezon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi kvalitetno, ne šparaj. Kakšna poceni roba bi utegnila ne opravljati svojega dela pa tudi smrdi lahko grdo. Pri takem perilu je lahko pomembno tudi, kaj je preko njega (tekstil, usnje itd)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjeno zelo dobro deluje Louis-ovo spodnje perilo iz coolmaxa :grim

Pri nakupu (karkoli boš že kupovala) bodi pozorna na debelino oz. oznako da gre za termo/debelo ali tanko varianto...sam imam oboje, termo za snežne športe in ne preveč vroče dni...ta tankega pa za vroče poletne dni.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to sigurno deluje enako dobro? :) Ker kolesarja vseeno prepihuje veter še sproti, tu si pa le ti, kombinezon in pot :) Bi pa seveda tudi hlače take - in zadeva mora biti oprijeta popolnoma - kolesaji imajo tudi hlače take? Oprijete?

kolesarska oprema je windstopper, tega ne rabiš. najboljša roba kar je lahko je alpinistična http://www.iglusport.si/iglusport/katalog/...ilo/perilo.html z karibu ali sploh patagonio ne moreš falit, boljše ni, pa če gor desetkrat piše dainese :devil:

predvsem priporočam spodnje perilo, jaz brez njega ne grem več na motor, sicer pa v teh trgovinah znajo svetovati in ne nategujejo zato povej kaj rabiš in za kaj pa ti bodo svetovali.

drugače pa je že bilo nekje govora o tem, po domače se reče "švic majca" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no devilish, maš dovolj informacij po moje sedaj za kaj pametnega.

komi čakamo slikce preizkušanja perila pred in po vožnji :kva2: :devil: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to sigurno deluje enako dobro? :) Ker kolesarja vseeno prepihuje veter še sproti, tu si pa le ti, kombinezon in pot :) Bi pa seveda tudi hlače take - in zadeva mora biti oprijeta popolnoma - kolesaji imajo tudi hlače take? Oprijete?

kolesarje prepihuje........ravno zato pa se uporablja "švic majica",da nimaš potne kože ker bi te drugače pri kakem spustu ali pa pri hitrjši vožnji fejst mrazil.

Najbolje (kolo ali motor) se definitivno obnese brinye (moje mnenje), imam pa tudi komplet dolgi rokavi in dolge hlače od Louisa, coolmax.......ugodna cena, prijeten občutek na koži, fajn kroj......dal cca 15-20€.......

Ko kupuješ kombinezon, glej, da ima mrežasto podlogo-toliko bolje, če je snemljiva, da je perforiran, na kozo oblečeš športno perilo, ob nižjih temperaturah pa če kak tanek windstoperček--zmaga :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti predlagam da maš spodaj samo tangice,

pol se pa vsake tolko časa malo odpneš da se zluftaš :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš to louisovo perilo za poleti v kratkih ali dolgih rokavih?

A mogoče razišljaš o naročilu in Louis-a? Če že boš... bi se priključil :)

Lp Burnout

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no devilish, maš dovolj informacij po moje sedaj za kaj pametnega.

komi čakamo slikce preizkušanja perila pred in po vožnji :kva2: :devil: :P

Ne! :)

Zato ker nisem nič enotnega zasledila.. 300 različnih blagovnih znamk, trgovin, cen, mnenj... edino besedo coolmax sem zasledila večkrat.. no, očitno bo nekaj iz coolmaxa :P :)

Louis mi je malo daleč, tako da verjetno z bencinom dam ravno tolko kot za Dainese..

Najprej bomo počakali na plačo .)

Slikce? :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče razišljaš o naročilu in Louis-a? Če že boš... bi se priključil :)

Lp Burnout

Zaenkrat ne planiram nič, ker sem totalno na nuli s kešom.. Ravno nabavil kombinezon in porihtal motor. Se bom pa mogoče v maju kdaj kar zapeljal do gor malo na izlet. Ti povem, pa če boš še kaj rabil, ti lahko prinesem :)

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A imaš to louisovo perilo za poleti v kratkih ali dolgih rokavih?

za pod kombinezon itak da v dolgih rokavih..........moj kombinezon po 20000km znotraj še vedno diši po usnju, ne pa "kislem" :lol1: Perilo vržeš v pralni stroj............kombinezon bi mal težko :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za pod kombinezon itak da v dolgih rokavih..........moj kombinezon po 20000km znotraj še vedno diši po usnju, ne pa "kislem" :lol1: Perilo vržeš v pralni stroj............kombinezon bi mal težko :photo:

Se podpišem.:OK: :OK: :OK:

Če uporabljaš prave materiale in ne bombažnih majic ti ni nič bolj ali manj vroče, ker ti materiali le prevajajo znoj ven, medtem ko bombaž ga vpija in pol se lepo ''kuhaš'' pri plus 30 v svojem švicu, in ti kombi zasmrdi po cca enem mescu(par tisoč km) :BUA: :BUA:

Sam osebno pa uporabljam zadeve znamke nike ki so dobavljive v hervisu cena za dolg rokav je cca 50 eur za hlače pa tud nekje enako, z tem da jih perem ročno le z minimalno količino pralnega praha v vroči vodi, da se pore v tem materialu ne zapolnijo ker potem več ta material ne opravlja svoje prvenstvene funkcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusite z majicami, oprijetimi hlačami ali spodnjim perilom šivalnice Termal Kranj. Tako jaz, kot večina mojih znancev, ki se ukvarjamo s športom in motociklizmom smo dolgoletni zadovoljni uporabniki njihovih izdelkov. Preizkusil sem tudi marsikatero majico iz ponudbe trgovin z gorniško opremo, pa je redko katera služila boljše svojemu namenu kot omenjena, gledano cenovno pa nobena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beti term za hladnejše dni, beti ski za toplejše in vroče dni. Imajo majice in gate, dolge in kratke, cena mislim 10-20€ za kos, dostopno v trgovinah s spodnjim perilom. Uporabno za motorizem, biciklizem, pohodništvo..., čeprav proizvajalec reklamira predvsem za smučanje. Ne obvladajo še reklame, kot na primer X-socks, ki ima štumfe za skoraj vsak model motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!