Skoči na vsebino

Tujec želi 'kupiti' motor - NATEG ???


gregorpi

Priporočene objave

Živijo,

samo preverjam, če se je že komu zgodilo kaj podobnega. Dal sem oglas za motor na www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.), pa dobim mail od enega iz UK, ki pravi, da ga zanima moj motor, pa se začneva dilat okoli cene.

Potem se dogovoriva, pravi, da ga zelo zanima in da mi bi nakazal kupnino + 5000 EUR za shipment motorja, ki bi jo plačal 'shiping agentu'. Skupaj torej cca. 8500 EUR za Honda TA (Halo?!?!)

Seveda je hotel potem moje podatke (Naslov, Telefonska, Polno ime, GSM) in seveda mu jih nisem poslal. To že smrdi po nečem - mogoče sicer preveč filme gledam ampak lahko bi bla kraja identitete al pa kaj podobnega.

Model se predstavlja kot Todd Anderson - mail: todd_anderson007@hotmail.com

Če kdo kaj ve o tem, naj pove, drgač pa mal opozorite, da se ne bo kdo zaj****.

LP, G.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

reči mu, da mu motor prodaš pač za tako ceno kot je... + 1500 EUR (za tako ceno mu jaz spravim motor v katerikoli del UK) :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sklepam, da bo hotel vedeti se stevilko tvojega bancnega racuna, da ti "nakaze" ta denar.. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dobil isti mail,....po prvi sekundi zbrisal :P

je pa tudi sosolec dobil isti mail,on mu je se neke odpisal pa je blo isto da je iz UK in da bi preko agenta mu nakazal se nek denar pa da bi on prso z pickupom motor iskat,....

....definitivno NATEG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobil email od istega tipa za nakup moje LC4-ke :blink: jap,tole bo kt zgleda en drek. al pa en množično kupuje motorje :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj loh nardi? edino če pač dobi točen naslov in ga pride ukrast. ker pač keša ti z računa ne more kr krast,mopeda mu pa tud ne daš dokler keš ni na banki/v roki :grrr

evo,da smo si na jasnem kva če stric Todd :D

Hi,

Thanks so much for the urgent response concerning my enquiry,I saw the

Motobike on the internet and i am okay with the price of (4500EUROS) , i

really want you to understand that i am more than interested in buying it

and will like you to know that the payment will be by a bank draft which

will be sent out to you by my business associate,the payment will consist

your own money and also the shipment fee,a payment of (9600EUROS) will be

sent out to you and as soon as you get it,i will direct you on how the

shipment will go on from there and also how the remainder will be used

because it is meant for shipment,i think we will discuss things from there

and also note that my shipping agent will be coming over there to your

location for the pickup,so you do not have any problem with the shipment,all

you need to do now is get back to me with your full contact details where

the payment will be issued out to like..full names,address and telephone

number. Thank you.

FIRST NAMES ............ FULL ADDRESS OF CONTACT ......... STATE

............... COUNTRY ............ POSTAL CODE ......................

TELEPHONE NUMBER ............ TELEPHONE OF THE CELLS ........ I really do

want to hear from you as soon as possible for the payment to be made out to

you in time.Thanks.

Regards

TODD ANDERSON .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha :lol1: js sm tudi dubu od tega, pa nism niti prebral, sem kar avtomatsko neka čudna imena in priimke dodal pod spam :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tej točki ti še ne more nič, tudi če mu daš svoj naslov in številko bančnega računa. Verjetno pa se potem zgodba začne komplicirati in bi mu moral nekaj denarja "vrniti", ker je pač 5000EUR preveč za transport ali kaj podobnega. Sigurno ti ne bi denarja nikoli nakazal na tvoj račun ampak bi probal s kakšno drugo finto. Definitivno se bo pa kdo najdu, ki mu bo nasedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ne vem, kaj bi lahko ušpičil.......

Jaz imam predlog.

Rabimo en bančni račun, na katerem ni denarja in ki ga imetnik ne uporablja.

Kupimo eno mobi kartico, "prodamo" en motor, pa da vidimo, kaj se bo zgodilo.

Sicer pa ne razumem tega, kakšno vlogo ima ltale "shipment agent"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam tok da vm povem...danes so kraje zelo čudne...točno eno leto nazaj so nas doma oropali za 2milijona ki sta jih starša šparala za nova okna...no in so nam ukradli kartico...in so pobrali denar dol...kje so dobili kodo od kartice nevem...je ni blo nikjer napisane...ve jo samo moja mt...tko da so nam denar uzeli...mi pa nismo dobili nič nazaj...smo ob minus 2milijona...žalostno kajne??in kako so to naredili?noben ne ve...in tudi tale PRASC vs lahko tko nategne :angry2:

mater mu volovsko...danes se lahko krade na velikoooo načinov...tko da folk sploh ne ve...aja kartico so pa spizdil iz avta...sam so tko nardil da smo šele en tedn po tem k so nam v avto vdrli šele ugotovil da ni kartice...za sabo niso pustil sledi...so pa tud kriminalisti gledal pol...pa nobenmu nč ni blo jasn...

vem da ni lih čist u zvezi s temo sam hotu sm povedat da pazte se!!! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to so vam bankomat kartico uzel al eurocard? Ker z EuroCardom ni problem mednarodnih tatvin delat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo še enga( "john ince" <j_inc_ltd6@yahoo.com) Tud on se zanima za nakup , na podobno foro . Nisem ugriznu v vabo, pa al je nateg al ne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem dobil. Jutri obvestim policijo. :krneki:

moj kupec:

Todd ANDERSON [todd_anderson007@hotmail.com]

todd_anderson007@virgilio.it

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sporoč kva bojo miličniki povedal :D

Sporočim! :D

Drugače pa je to klasika nateg. Baje je takšna zadeva enkrat potekala iz Afrike. Kako rad bi prenesl denar iz države (več milijonov), da ga skrije pred avtokratskim režimom, vendar rabi 2.000 EUR, da zadevo izpele in po..... ni gnarja.

To je dosti podobna zadeva.

Pošljem ti ček zate in za mojega agenta in bi rad, da to konca redna to uštimamo.

Do konca tedna ni čeka.... ja ja ja bo takoj, ti samo nakaži mojemu agentu razliko, da lahko on štima shipping..

In pol imaš ti motor oni pa denar, ti pa si brez čeka. :D

Se bom pa s kupcem še malo poigral. :D

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja jst ga bom kr kuj prašal za št.banke,da mu svoj minus nakažem :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to so vam bankomat kartico uzel al eurocard? Ker z EuroCardom ni problem mednarodnih tatvin delat ...

ene 4kartice so spizdil...tud eurota...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doživel enako. <_< . Tud men je prec tole zasmrdel :P

No gospod JOHN INCE, je napisal tole v prvem mailu:

Hello, My Name Is JOHN INCE from the UK.I am interested in buying your motobike. and i will like to know the last selling price for it. I will be looking forward to read from you today.Thanks and god bless. Best Regards. JOHN INCE

Drugi mali:

Hello, Thanks for your email .I am very much interested in the purchase of this motobike and your price is okay by me .I would like to conclude this transaction before the end of next week, thus will instruct my client in europe to send you a european bank draft of (7,900euros) which is a refund payment that covers both the price of the motobike and also shipping the motobike as well as other items down to London. On recieving the bank draft, i would like for you to deduct the cost of the motobike and also do me the favour of wiring the balance to an international shipping agent that will come for the pickup as soon as payment is made. I will have the shipping agent contact you when payment has been made;where you both will work out all necessary paper work like the transfer of ownership.Thus i would like for you to mail me this information below in other to proceed with payment: NAME AND FIRST NAMES..............CONTACT OR POSTAL ADDRESS...................COUNTERY............POSTAL CODE......................TELEPHONE NUMBER............TELEPHONE OF CELLS........Thank you very much and have a fine day

No upam, da bo še komu pomagal, da se ne bo zmedu ob tako velikem znesku za shipping :P .

Master 007 a si že prijavil na policijo, kaj si zvedel ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bando je treba povabit da naj pridejo po motorje potem pa samo pretepst kot norce da jim bi vse bedarije vn z glave padle :fight1: :fight1: :fight1: :fight1:

Popravljeno . Popravil gregc01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nikogar od vas/nas očitno niso našponal, vi bi jih pa že prefukal pa ne vem kaj ... salonski levi... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!