• šport

Žagar iz reševalnega vozila do zmage v Gorzowu

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 30. avgust 2015
    1

Matej Žagar je na svoji 61. dirki za Veliko nagrado, ki je bila v poljskem Gorzowu osvojil izjemno zmago.

Žagar pred dirko na domačem terenu

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 28. avgust 2015

32 letnega Mateja Žagarja čaka jutri v poljskem Gorzowu Wielkopolskem osma od dvanajstih letošnjih preizkušenj v seriji Speedway Grand Prix.

Kljub padcu novi dobri uvrstitvi v Mantovi

Klemen Gerčar PR - 25. avgust 2015

Na dirki prvenstva MXGP v Mantovi je Klemen Gerčar osvojil šest novih točk.

Lendavčani drugi na domači dirki mednarodnega prvenstva parov

Borut Cvetko / mediaspeed.net - 25. avgust 2015

Petišovci pri Lendavi so bili prizorišče pete dirke letošnjega mednarodnega prvenstva parov Slovenije, Slovaške, Hrvaške in Češke v spidveju.

Slovenci odlični na finalu EP minimoto

PR - 20. avgust 2015

Najuspešnejši Jan Poropat - prvenstvo v odprtem razredu je sklenil na skupnem četrtem mestu in ponovil uvrstitev z lanskega prvenstva na Češkem.

Na dveh dirkah pokala ADAC s točkami in dobrimi občutki

Klemen Gerčar / PR - 19. avgust 2015

Za Klemnom Gerčarjem sta dve zaporedni dirki nemškega pokala ADAC, prva je bil v Avstriji, druga pa na Nizozemskem, in na obeh je slovenski motokrosist nanizal dobre rezultate.

Žagar kljub padcu izvrsten drugi na premieri v Horsensu

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 10. avgust 2015

Žagar osvojil izvrstno drugo mesto in to kljub grdemu padcu, ki pa mu na srečo ni pustil hujših posledic.

Premierno na Horsensu

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 07. avgust 2015

Danski Horsens bo jutri, v soboto, gostil premierno dirko serije Speedway Grand Prix na veličastni Areni Casa Horsens.

Gajser ostaja drugi, Gerčar znova do točk

PR - 05. avgust 2015

Motokrosisti svetovnega prvenstva MXGP in MX2 so sezono minuli vikend nadaljevali v Belgiji.

Gajser podpisal pogodbo s Hondo vsaj do 2020

Honda - 05. avgust 2015
    2

18-letni slovenski talent svetovnega kova Tim Gajser in Honda Racing Corporation sta podpisala večletno pogodbo o sodelovanju.

Trdo prigaranih šest točk v MXGP

Klemen Gerčar / PR - 02. avgust 2015

Na štirinajsti dirki letošnje sezone MXGP je motokrosist Klemen Gerčar ponovno pokazal, da se vztrajno delo izplača.

Žagar še štirinajstič

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 02. avgust 2015

Stadion Milenium v hrvaškem Donjem Kraljevcu pri Goričanu je bil prizorišče četrte, zaključne dirke letošnjega skupnega državnega prvenstva Slovenije in Hrvaške za posameznike v spidveju.

Zaključek DP v hrvaškem Goričanu

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 31. julij 2015

Slovenski spidvejisti bodo letošnje DP posameznikov zaključili v Hrvaškem Donjem Kraljevcu pri Goričanu.

Suzuka EWC 2015

Primož Valenčič / PR - 29. julij 2015
    3

Letošnja druga dirka za svetovno prvenstvo v vzdržljivostnem motociklizmu je bila na legendarnem japonskem dirkališču Suzuka.

Dve novi točki v MXGP

Klemen Gerčar / PR - 27. julij 2015

Trinajsta preizkušnja letošnje sezone MXGP je bila na sporedi v Loketu na Češkem, kjer je Klemen Gerčar odnesel dve novi točki.

Žagar dvakrat četrti iz Mallile

Borut Cvetko / mediaspeed.net - 27. julij 2015

Slovenski multi prvak Matej Žagar se zadovoljen vrača iz Mallile, kjer je na VN Švedske osvojil sicer nehvaležno četrto mesto.

Motokrosisti nastopili na mladinskem SP

Vir: AMZS - 21. julij 2015

V Španskem El Molarju je potekalo letošnje svetovno prvenstvo v motokrosu za mladince v razredih 85 in 125.

Prve stopničke za Špendala na SP, Remše četrti

PR - 21. julij 2015

V Brands Hatchu se je nadaljevalo svetovno prvenstvo prikoličarjev in sedma dirka prvenstva je minila zelo uspešno za oba slovenska dirkača.

Žagar šesti na Millenniumu

Borut Cvetko / mediaspeed.net / PR - 06. julij 2015

Cardif v Južnem Wallesu je gostil četrto srečanje najboljših speedwayistov sveta v tej sezoni.

Kawasaki Z Cup

M.P. - 01. julij 2015

Kawasaki je strnil utrinke letošnjega junijskega pistašakega dogajanja v pokalu Z.

Četrta dirka svetovnega prvenstva prikoličarjev

Primož Valenčič / PR - 30. junij 2015
    1

Novo prizorišče, četrte dirke svetovnega prvenstva prikoličarjev, z dolžino 4.730 metrov je potekalo na Madžarskem dirkališču Pannoniaring.